Ana Sayfa Blog

Kalifat Dizisi – En İyi Netflix Dizi Önerileri

0
blank

8.2 Imdb puanı ile, 2020 yılı İskandinav yapımı, sürükleyici bir Netflix dizisi olan Kalifat’da, terör örgütü üyesi kocasıyla, İsveç’den Rakka’ya taşınan ve İsveç’e bombalı saldırı planlandığını öğrenen Pervin’in, hayatını riske atarak, İsveç Güvenlik Teşkilatı ajanı ile gizlice irtibata geçmesi sonucu ailesi ve özgürlüğü arasında kaldığı ikilem anlatılıyor.

Kalifat Pervin karakteri Türk oyuncu Gizem Erdoğan
Kalifat (Caliphate) – En iyi Netflix dizileri

Kalifat dizisinin başrolündeki Pervin karakterini Türk oyuncu Gizem Erdoğan başarıyla canlandırıyor. Eş zamanlı sürdürülen bir başka hikayede ise Stockholm’deki evlerinden kaçıp, aynı örgüte katılmak için Rakka’ya gitmek isteyen, beyni yıkanmış ergen kızların, anne ve babalarıyla olan çatışmaları konu ediliyor.

kalifat dizi 2 1

Kısmen Türkiye’de geçen ve Türkçe konuşulan sahnelerin de yer aldığı dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor. Aksiyon seviyorsanız, işte size bir çırpıda bitirilen ve yeni sezonu dört gözle beklenen nefes kesici bir dizi daha.

Unorthodox – En İyi Netflix Dizisi önerilerim

0
blank

Netflix’de son dönemde izleyip de en beğendiğim dizileri fırsat buldukça sizler için kaleme alıyorum biliyorsunuz. Hatta eskiden her ay, düzenli olarak en favorim olan 5 dizi, 5 kitap ve 5 şarkıyı sizlerle paylaşırdım ama araya önce hepimizi evlere kapatan Korona şaşkınlığı ve sonra da Yaz mahmurluğu girdi. İşte şimdi çok sevdiğiniz bu tarz içeriklerden biri daha: Netflix‘deki en iyi dizilerden biri olan Alman yapımı Unorthodox. Artık siz de evde kaldığınız süreçte çoğunu bitirdiğiniz için Netflix‘de kaliteli dizi bulmakta zorlanıyorsanız, bu tarz dizi önerisi ve sinema filmi önerisi yazılarımı kaçırmayın derim.

Unorthodox Dizisi Konusu

Deborah Feldman’ın gerçek hayat hikayesini anlatan ve New York çok satanlar listesinde uzun süre kalmayı başaran anı kitabından uyarlanan ve başrolünde Shira Haas‘ın yer aldığı, Netflix’in 2020 çıkışlı Alman yapımı dizisi Unorthodox, tek sezon olarak 55’er dakikalık 4 bölümden oluşuyor. Imdb puanı 8.0 olan Unorthodox‘da, 21. yüzyılda New York’da büyümesine rağmen, telefon, televizyon, bilgisayar, internet, kitap ya da okul olmadan, modern hayatın tüm getirilerinden uzak, tamamen izole bir kommün şeklinde, katı kurallarla yaşayan Hasidik Yahudi toplumunda, istemediği biriyle görücü usulüyle evlendirilen ve çok sayıda çocuk doğurması için baskı yapılan Brooklyn’li Esty isimli bir çocuk gelinin hikayesi anlatılıyor.

Unorthodox - En iyi Netflix Dizi tavsiye
Unorthodox – En iyi Netflix Dizilerinden

Evliliğinin ilk yılında hamile kalamayınca hayatı iyice zorlaştırılan Etsy, sadece özgürlüğüne kavuşmak ve müzikle ilgili hayallerinin peşinden koşmak ister ve bu sebeple Berlin’e kaçar. Burada bir grup müzisyenle arkadaş olur ve ona evlerini açar. Ancak buna rağmen geçmişi onu burada da bulacaktır.

Unorthodox dizisi konusu ve oyuncuları
Unorthodox dizisi konusu ve oyuncuları

Unorthodox ne demek?

Unorthodox” kelimesi burada; başroldeki kızın, özgürlük uğruna her şeyi arkasında bırakıp, yeni bir hayata başlama hayallerini de göz önüne alarak, geleneklere aykırı, adetlere uymayan anlamını taşıyor.

Unorthodox Dizisi Oyuncuları

Oyuncuların kostümlerinden, iç mekan detaylarına kadar, kadınların saçlarının traş edilerek, peruk takmalarından, kullandıkları özel dile kadar, dış dünyaya tamamen kapalı bir inanışın, yaşam tarzı ve ideolojisini yansıtan dizide, Esty‘yi canlandıran Shira Haas minyon fiziğine rağmen, oyunculuğuyla adeta devleşiyor. Amit Rahav’ın damat rolünü üstlendiği dizi toplam 4 bölümük ilk sezonuyla, adeta rüzgar gibi bir oturuşta bitiyor. “Yeni sezon hemen gelsin!” diye sabırsızlandıran dizilerden… Netflix’de ayrıca Unorthodox Kamera Arkası diye de bir yapım var, diziyi izledikten sonra ona da göz atmanızı tavsiye ederim, eminim siz de kamera arkasını benim kadar ilginç bulacaksınız.

netflix unorthodox dizisi
Unorthodox dizisi afişinde Esty’nin saçlarını kazıtılıyor.

Unutmadan… Sizden de beğendiğiniz dizi ve film önerilerinizi bekliyorum. Unorthodox dizisini izlediyseniz siz nasıl buldunuz, en çok hangi sahnelerinden etkilendiniz? Hadi bana yorumlarda yazın!

Menajerimi Ara Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0
blank

Netflix platformunda “Dix pour cent” (Yüzde 10 / Call My Agent) ismiyle izlediğimiz Fransız yapımı diziden, Türkçe’ye uyarlanan “Menajerimi Ara dizisi”, Star TV ekranlarında geçtiğimiz hafta Salı akşamı saat 20:00 itibariyle izleyicisiyle buluştu. Başrollerinde Fatih Artman, Canan Ergüder ve Barış Falay gibi isimlerin yer aldığı ve yayınlanır yayınlanmaz büyük kitlelere ulaşan “Menajerimi Ara dizisi”nin sevilmesinde, ilk bölümde yine kendi olarak yer alan konuk oyuncu Tuba Büyüküstün’ün menajerlik şirketi tarafından kendisine Hollywood’da “Bond kızı” rolü vaad edilen, ancak sonradan yaşlı bulunarak, hayali suya düşürülen bir starı canlandırması da önemli yer tuttu.

Menajerimi Ara Dizisi Tekrari Ne Zaman 2
Menajerimi Ara dizisi ilk bölüm oyuncuları Fatih Artman ve Tuba Büyüküstün
menajerimi ara menejerimi ara dizi 3 1
Menajerimi Ara dizisi ana oyuncuları

MENAJERİMİ ARA HANGİ DİZİDEN UYARLANDI?

Netflix platformunda yayınlanan “Dix pour cent” (Yüzde 10) ya da ” Call My Agent” ismiyle bilinen Fransız yapımı diziden, Türkçe’ye uyarlanan “Menajerimi Ara dizisi”, daha ilk bölümünden oldukça ses getirdi. Bunda Star TV’nin geçtiğimiz Salı saat 20:00’de ilk bölümünü yayınlamasından hemen sonra, kaçıranlar için aynı bölümü, aynı gece ve farklı günlerde arka arkaya tekrar tekrar yayınlamasının da etkisi büyük oldu tabi. 🙂

DIX POUR CENT (CALL MY AGENT) DİZİSİ NASILDI?

Henüz toplamda 3 sezonu yayınlanan ve 4. ve son sezonu merakla beklenen, 2015 yılı Fransız yapımı diziyi, geçtiğimiz yıllarda Netflix’de izleyip çok sevmiştik. Bölümleri ortalama 25 dakika olan dizide, Paris’teki bir ajansta çalışan birbirinden hırslı menajerler, beklenmedik bir kriz sonrasında, en önemli müşterilerini memnun etmek ve şirketlerini ayakta tutmak için kıran kırana mücadele ediyordu.

Imdb puanı 8.3 olan dizide Monica Belluci, Juliette Binoche, Isabelle Adjani, Christopher Lambert, Guy Marchand gibi Fransız ünlüler de konuk oyuncu olarak ekrana geliyor. Hatta ilk paragrafta bahsettiğim ve dizinin ilk bölümünde, bizde Tuba Büyüküstün’ün oynadığına benzer, yaşlı bulunduğu için projesi iptal olan bir karakteri, Belçikalı oyuncu Cécile de France yine kendi ismiyle canlandırıyor. Bakalım Türk versiyonunda senaryoya ne tür müdahaleler olacak birlikte göreceğiz.

Menajerimi Ara Dizisi uyarlandi 1
Menajerimi Ara dizisinin uyarlandığı Fransız yapımı dizi Dix Pour Cent (Call my Agent) oyuncuları

MENAJERİMİ ARA DİZİSİNİN EKİBİNDE KİMLER VAR?

“Menajerimi Ara” dizisinin, Ay Yapım imzalı Türk versiyonunun yönetmen koltuğunda Ali Bilgin yer alıyor ve senaryosu Yelda Eroğlu ve Yeşim Çıtak tarafından kaleme alınıyor. Drama ve komedi unsurlarıyla öne çıkan ve prestijli bir yetenek ajansında yaşananları konu eden dizide Barış Falay “Kıraç”a, Canan Ergürder “Feris”, Fatih Artman “Çınar”, Ahsen Eroğlu “Dicle” ve Deniz Can Aktaş “Barış” karakterlerine hayat veriyor. Dizinin bölümlerinde Tuba Büyüküstün, Nüket Duru, Nebahat Çehre, Derya Baykal gibi sanatçılar da konuk oyuncu olarak yer alacak.

MENAJERİMİ ARA DİZİSİNİN KONUSU

Menajerimi Ara dizisinin konusuna gelince… Radyo-Televizyon mezunu olan ve üniversiteden sonra Antalya’dan İstanbul’a iş bulmak için gelen Dicle, yükselmek istediği sinema sektöründe iş bulamaz. Kendisini küçükken terk ettiği için yıllardır görmediği babası, zaman içinde yükselme hırsıyla İstanbul’a yerleşmiş ve en büyük menajerlik ajanslarından birinin ortaklarından olmuştur. Dicle, babası Kıraç’ı yıllar sonra bulur ve durumunu anlatarak, kendisine iş konusunda referans olmasını ister. Ama babasından beklediği yakınlığı ve desteği göremez.

Kendisinden bir an önce kurtulmak isteyen baba, aralarındaki bağ duyulmadan, onu hemen Antalya’ya geri göndermeyi istemektedir. Oysa Dicle her şeye rağmen İstanbul’da kalmaya ve sektörde adını duyurmaya oldukça kararlıdır ve şans eseri babasının çalıştığı şirkette, aynı zamanda rakibi de olan Feris’in, bir anda boşta kalan asistan pozisyonunu doldurmaya çabalarken bulur kendini. Yüksek egoları sayesinde, özel ve profesyonel yaşamları sık sık çatışmaya giren yetenek ajansı EGO’ya bağlı menajerler; sinema sektörünün parlak ışıkları altında, ünlü müşterilerinin ego savaşları, yüksek umutları ve hayal kırıklıkları ile dolu, çetrefilli durumları yönetmeye uğraşırken, Dicle’nin işi, hiç de kolay olmayacaktır.

menajerimi ara menejerimi ara dizi 4 1
Menajerimi Ara dizisi oyuncuları Ahsen Eroğlu ve Canan Ergüder

MENAJERİMİ ARA DİZİSİ OYUNCU KADROSUNDA KİMLER VAR?

menajerimi ara menejerimi ara dizi bolum
Menajerimi Ara dizisi oyunu kadrosu
 • Barış Falay (Kıraç)
 • Canan Ergüder (Feris)
 • Fatih Artman (Çınar)
 • Ayşenil Şamlıoğlu (Peride)
 • Ahsen Eroğlu (Dicle)
 • Deniz Can Aktaş (Barış)
 • Semi Sırtıkkızıl (Emrah)
 • Gamze Karaduman (Gülin)
 • Nazlı Senem Ünsal (Jülide)

Bu arada Menajerimi Ara dizisinin 2. yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Hemen izlemek için tıklayınız.

MENAJERİMİ ARA 2. BÖLÜM FRAGMANI

Swissotel The Bosphorus İstanbul Açık Hava Sineması

0
blank

Swissotel the Bosphorus, otelin bahçesinde yer alan ve yüzlerce ağacın yer aldığı Sultan Park korusunun içinde kurulan “Açık hava sineması”nda, Yaz boyunca yerli-yabancı vizyon filmleri sinemaseverlerle buluşuyor. Geçtiğimiz Pazartesi akşamı çok sevdiğim yönetmenlerden Guy Ritchie’nin “The Gentlemen” filmini izlemeye gittiğimde, sizlere de adeta oradaymışsınız gibi yaşatabilmek adına, hiç üşenmeyip, bu deneyimimi Youtube videosu haline getirdim. Yazımın hemen başında Swissotel the Bosphorus Açık Hava Sineması videomu izleyebilir ve bu vesileyle, her hafta 1 video yüklediğim yayınlarımı kaçırmamak için, unutmadan Üşengeç şef Youtube kanalıma hemen abone olabilirsiniz.

Üşengeç Şef Youtube Kanalı – Swissotel the Bosphorus Açık Hava Sineması Videosu

Swissotel The Bosphorus Açık Hava Sineması Yeme-İçme Olanakları

Film gösterimi saat 21:00 gibi başlıyor. Öncesinde adeta bir festival alanı gibi kurulmuş standlardan arzu ederseniz hamburger, köfte, sosisli, patates kızartması, brownie, dondurma vs. gibi yiyecekler veya su, meşrubat ya da bira gibi içecekler satın alabiliyorsunuz. Mekanın “Açık havada Popcorn kokusu var” sloganıyla uyumlu olarak, bir meşrubatınız ve patlamış mısırınız ise ikramlar arasında. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından COVID-19 hakkında yayınlanan genelge koşullarına uyumlu şekilde sosyal mesafe, güvenlik ve yüksek hijyen standartları ile yeni temizlik önlemleri alınmış, tüm şefler ve servis elemanları maskeli ve eldivenli hizmet veriyor. Size benden bir tavsiye; Buradaki sosisli sandöviçi (HotDog) muhakkak deneyin derim, çok lezzetli yapıyorlar.

swissotel acik hava yazlik sinema istanbul 2
Swissotel the Bosphorus İstanbul Açık Hava Sineması Yeme-İçme Olanakları

Oturma bölümü ekranın önüne kurulmuş rahat şezlonglardan oluşuyor. Her birinde üzerine serebilmeniz için havlular yer alıyor. Yazlık sinema ruhunu burada doyasıya yaşıyorsunuz. Yeni kesilmiş çimlerin kokusu ve Boğaz’ın hafif esintisi de Swissotel’in açık hava sinemasında geçirilen Yaz akşamlarına ayrı bir keyif katıyor.

swissotel acik hava yazlik sinema istanbul 4
Swissotel the Bosphorus İstanbul Açık Hava Sineması Sultan Park Korusu

Swissotel The Bosphorus açık hava sinemasının gösterim programında yakın gelecekte hangi filmler var?

 • 31 Ağustos 2020 Bombshell
 • 7 Eylül 2020 Doctor Sleep
 • 14 Eylül 2020 The Invisible Man
 • 21 Eylül 2020 The Black Panther

Benim de Merakla Beklediğim “Bombshell” Filmi hakkında:

Yönetmen koltuğunda Jay Roach‘ın bulunduğu ve Fox News’in kurucusu ve CEO’su olan Roger Ailes’in büyük olay yaratan, taciz skandalının perde arkasında yaşananları konu eden Bombshell filminde, taciz olayının su yüzüne çıkması ile yaşananlar ve tacizci medya patronunun perde arkasındaki öyküsü gözler önüne seriliyor. 2016 yılında ilk olarak, televizyon yorumcusu Gretchen Carlson, ardından Megyn Kelly ve daha bir çok kadın tacize maruz kaldığını açıklamıştı. 1 saat 50 dakikalık filmde, Charlize Theron, Fox’tan NBC’e geçiş yapan haber sunucusu Megyn Kelly’i, Nicole Kidman televizyon yorumcusu Gretchen Carlson’ı ve Margot Robbie de kurgusal Fox News yapımcısı Kayla Pospisil’i canlandırıyor.

swissotel acik hava yazlik sinema usengec sef dilek yeginsu 2
Swissotel The Bosphorus Açık Hava Sinemasında 31 Ağustos’da Bombshell Filmi Gösterimi Var.

Swissotel the Bosphorus Açık Hava Sinema Bileti Fiyatları:

 • Swissotel İstanbul Sultan Korusunda açık hava sinema keyfi, içecek ve patlamış mısır ikramlarıyla 145 TL.
 • Biletler Biletix’de. Bu arada ilgilendiğiniz filmler varsa, önceden yer ayırtmanız önemli. Bizim gittiğimiz filme, son gün arkadaşlarımız da gelmek istedi ama Biletix’deki tüm biletler tükenmişti, bize katılamadılar.
swissotel acik hava yazlik sinema istanbul
Swissotel the Bosphorus İstanbul

Swissotel The Bosphorus İletişim Bilgileri:
Adres: Visnezade Mah, Acısu Sokağı No:19, 34357 Beşiktaş/İstanbul
Tel: (0212) 326 11 00

Meşhur Mahmutbey Kanatçısı

0
blank

Kadıköy Sahrayıcedit’te, İnönü Caddesi üzerinde yer alan Meşhur Mahmutbey Kanatçısı, bir daha asla gitmek istemeyeceğim, hatta uzun bir süre bir daha tavuk kanat yemek istemeyeceğim kötü bir deneyim oldu. Şuradaki yazımda da negatif izlenimlerimi anlattığım sebeplerden dolayı, maalesef Meşhur Mahmutbey Kanatçısı, Üşengeç Şef En Kötü Mekanlar listesine girmiş oldu.

Meşhur Mahmutbey Kanatçısı – Bir Daha Asla Gitmem!

0
blank

Kadıköy Sahrayıcedit’te, İnönü Caddesi üzerinde yer alan Meşhur Mahmutbey Kanatçısı‘nı, seneler öncesinden sanki iyiymiş gibi hatırladığım için, eşime ısrar ederek, tavuk kanat yemek için tekrar gidelim istedim. Ah! İstemez olaydım. Bir daha asla gitmek istemeyeceğim, hatta uzun bir süre bir daha tavuk kanat yemek istemeyeceğim kötü bir deneyim oldu. Aşağıda da detaylarını anlatacağım sebeplerden dolayı, maalesef Meşhur Mahmutbey Kanatçısı, Üşengeç Şef En Kötü Mekanlar listesine girmiş oldu.

Meşhur Mahmutbey Kanatçısı’nda Menü veya QR Kod getirilmedi

Evet Meşhur Mahmutbey Kanatçısı’nda menü veya QR kod getirmiyorlar. Hemen bir meze tepsisi getirildi, meze istemediğimizi, sadece kanat yemeye geldiğimizi belirttik. Eşimle birlikte her birimize 1,5’ar porsiyon kanat ve ortaya 1 adet salata sipariş ettik. Çok uzunca bir süre masaya hiç bir şey getirilmedi. En sonunda “Bari salatayı getirin, acıktık” demek zorunda kaldık, yine de sadece küçücük bir Gavurdağı salatasının (22 TL) getirilmesi yarım saat sürdü. Mekanda o esnada bir yoğunluk vesaire de yoktu onu da belirteyim. belki 1/4’ü anca doludur veya o kadar bile değildir. Bizimle aynı zamanda oturan yan masaya yemekler gelince sıra bize de geliyor diye heyecanlandık. Tüm yan masa sipariş edildiğini düşündüğümüz yemeklerle doldu, tam yemeye giriştiler ki, garsonun başka masanın yemeklerini onlara yanlışlıkla getirdiği ortaya çıktı ve yemekler böylece geze geze esas masasına götürülmüş ve pandemi önlemleri de yalan olmuş oldu.

Meşhur Mahmutbey Kanatçısı’nda 1,5 porsiyonu 48 TL olan Tavuk Kanatlar Çok Küçük ve Lezzetten Uzak

Yemek yanında uzun zamandır beklemiş de tekrar ısıtılmış gibi, hiç taze olmayan birer parça ikiye kesilmiş beyaz ekmekle geldi. En azından belki bundan daha taze siyah ekmek vardır umuduyla “Başka ekmek alternatifi ne olabilir? Daha taze ekmek var mı?” diye sordum. “Tek ekmek bu!” dediler. Kanatlar ise aşırı küçük, lezzetten yoksun, derileri hiç çıtır değil ve üstleri aşırı yağlı şekilde geldi. Dolayısıyla en ufak bir keyif vermedi. 1,5 porsiyonu 48 TL olan 2 kanat, 1 küçücük salata ve 2 ayrana toplamda 150 TL ödeme yaptık. O esnada hesapta bir şey dikkatimizi çekti.

Meşhur Mahmutbey Kanatçısı’ndaki Hesapta Sadece “%” İşareti ile Belirtilen Kısım Ne Olabilir?

Hesabı incelediğimizde en altta sadece “%” yazan bir satır ve yanında bir rakam gördük. Ama öyle bir şekilde yazılmıştı ki, sanki faturaların en altında KDV bölümü ve hesabı olur ya, dikkat çekmesin diye, aynı onun gibi bir hava verilmişti sanki. Garsona bunun ne olduğunu sorduğumuzda “Bir süredir alıyorlar” cevabını verdi sadece. Peki ama nedir? diye tekrar sorduğumuzda “Bilmiyorum, öyle ekstra alıyorlar” dedi. Ne olduğunu tabii ki tahmin etmek zor değil. Bunu alenen belirtmeden Hizmet bedeli alıyorlar ve kimse anlamasın diye onu bile açık açık yazmamak için sadece bir yüzde işareti koymuş ve ilaveyi yapmışlar.

Seneler önce bir kere gitmiştik demiştim ya başta… Mekana da o zamandan beridir, yıllar içinde en ufak bir bakım ve yenileme yapılmamış gibi. Ortada eski model fıskiyeli bir havuz var, (fıskiye vs çalışmıyordu) suyu öylesine bulanık ve temizlikten uzak ki, içindeki zavallı balıklara acımamak mümkün değil.

meshur mahmutbey kanatcisi hesap
Kadıköy Sahrayıcedit – Meşhur Mahmutbey Kanatçısı

Meşhur Mahmutbey Kanatçısı’nın Valesi Fiş Vermiyor ama 1 Saat Sonra da Sizi Tanımıyor

Ah bu arada mekanın valesiyle ile ilgili de kabul edilemeyecek bir güvenlik açığı olan olay gerçekleşti: Arabamızı verirken otopark fişi istediğimizde “Fazla araba yok, fişe hiç gerek yok” diyen arkadaş, 1 saat bile olmadan tekrar geldiğimizde “Arabanız neydi?” diye yüzümüze, sanki bizi ilk defa görür edasıyla baktı. Bu arada arabanın standart olmadığı bilgisini de durumu daha iyi anlamanız için belirtmek isterim. Kendisine “E ama bak fiş vermedin, unutmam dedin, ama unuttun bizi hemen. Demek ki herhangi başka birine de arabayı getirip teslim edebilirmişsin” deyince de “Yok, ben arabanın modelini unuttum” filan diye geveledi. Neyse… Şaka gibi bir deneyimdi.

Vamos Bodrum – Servis Kalitesiyle Bodrum’un Gözbebeği Bistrosu

0
blank

Bodrum Bitez’de, Akdeniz mutfağından başarılı örnekler sunan Bistro/Brasserie konsepti ve şık ve ferah ön bahçesi kadar, mandalina ağaçları altında gizli bir vahayı andıran, yeşillikler içindeki beyaz ferforje masa ve sandalyeli arka bahçesiyle de favorimiz olan Vamos Bodrum, Üşengeç Şef En İyi Mekanlar Listesine girmeyi hak ediyor. Nişantaşı Atiye’de senelerce House Cafe’yi işleten Emre Bey’in geçen sene açtığı Vamos Bodrum, hemen Bodrum’un göz bebeği haline geldi. Yaz-Kış açık olan ve kaliteli bir ziyaretçi kitlesi bulunan mekanın, bizim gibi çok fazla müdavimi olduğu için, önceden rezervasyon yaptırmadıysanız, aynı gün yer bulmak biraz zor oluyor, haberiniz olsun.

Vamos Bodrum’da Neler Yenir? Üşengeç Şef’in Menüden Tavsiyeleri Nelerdir?

Vamos Bodrum‘da taş fırından çıkan lezzetler gayet başarılı. O yüzden özellikle pizzalara şans verilebilir. Mesela Füme antrikotlu pizza… Makarnalar, et yemekleri de çok seviliyor. Tatlılardan Tiramisu ve San Sebastian Cheesecake denenebilir. Menüden özellikle tavsiye edeceklerim ise Izgara somon ve suyunu muhafaza eder şekilde tam kıvamında pişirilen bonfile. Her gittiğimizde, beraber olduğumuz dostlarımıza da menüden tavsiyeler verdiğimizde, hiç mahcup olmadan, her seferinde aynı lezzet ve malzeme kalitesiyle karşılaştık.

Vamos Bodrum - en iyi mekanlar
Vamos Bodrum – Bonfile – Üşengeç Şef En İyi Mekanlar
Vamos Bodrum - en iyi mekanlar - ızgara somon
Vamos Bodrum – Izgara Somon – Üşengeç Şef En İyi Mekanlar

Vamos Bodrum’un Efsane Tatlısı: Baklava Hamuru ile Yapılan Çıtır Çıtır Çilekli Milföy

Baklava hamuruyla hazırlanmış enfes lezzetteki Çilekli Milföy de kesinlikle en favorilerim arasında. O kadar çıtır çıtır ve içindeki kreması öylesine leziz ve taze ki, bu sene Bodrum’da denediklerim içinde en tepeye yerleşen tatlılardan oldu. Bu arada fiyatlar ambiyans, servis ve malzeme kalitesine göre gayet uygun. Vamos Bodrum’da bir dahaki sefere kahvaltıyı da deneyeceğim ve memnun kalırsam, sizleri ondan da haberdar edeceğim. Söz! 🙂

Vamos Bodrum - Çilekli Milföy - Üşengeç Şef En İyi Mekanlar
Vamos Bodrum – Çilekli Milföy – Üşengeç Şef En İyi Mekanlar

Vamos Bodrum İletişim Bilgileri

 • Adres: Bitez Mah. Atatürk Bulvarı 1146. Sokak No:1 Bodrum/ Muğla
 • Tel: (0252) 363 00 59

Vamos Bodrum

0
blank

Bodrum Bitez’de, Akdeniz mutfağından başarılı örnekler sunan Bistro/Brasserie konsepti ve şık ve ferah ön bahçesi kadar, mandalina ağaçları altında gizli bir vahayı andıran, yeşillikler içindeki beyaz ferforje masa ve sandalyeli arka bahçesiyle de favorimiz olan Vamos Bodrum, Üşengeç Şef En İyi Mekanlar Listesine girmeyi hak ediyor. Vamos Bodrum’da Neler Yenir? Üşengeç Şef’in Menüden Tavsiyeleri Nelerdir? gibi detaylar içeren Vamos Bodrum hakkındaki deneyimlerim sonucu kaleme aldığım izlenim yazıma buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Vamos Bodrum - çilekli milföy- en iyi mekanlar
Vamos Bodrum – Üşengeç Şef En İyi Mekanlar

Vamos Bodrum İletişim Bilgileri

 • Adres: Bitez Mah. Atatürk Bulvarı 1146. Sokak No:1 Bodrum/ Muğla
 • Tel: (0252) 363 00 59

Zuma İstanbul

0
blank

Dünya çapında pek çok önemli şehirde şubeleri bulunan ve Izayaka tarzını şık bir atmosfer ve zarif sunumlarla birleştiren Zuma, ilk olarak Ortaköy’de Zuma İstanbul‘u açarak daha sonra 2016 yılı itibariyle İstinye Park’daki markalar sokağına geçti. Bodrum Yalıkavak Marina’daki Zuma Bodrum ile her iki lokasyonunda da, benim için, dünya standartlarında kalitesiyle, modern Japon mutfağının ülkemizdeki önde gelen örneklerini sergileyen restaurantlardan biri olarak Zuma İstanbul ve Zuma Bodrum, Üşengeç Şef En İyi Mekanlar Listesine girmeyi kesinlikle hak ediyor.

zuma istanbul en iyi Japon mutfağı Uzak Doğu yemekleri

Zuma İstanbul’da ve Zuma Bodrum’da Neler Yenir? Üşengeç Şef’in Menüden Tavsiyeleri Nelerdir?

Zuma İstanbul ve Zuma Bodrum‘da Nigiri, Sushi, maki çeşitleri, tartar, Robata ızgaradan deniz mahsülleri ve Japon sosları ve dokunuşlarıyla hazırlanan et yemekleri denenebilir. Özellikle tavsiye edeceklerim ise Wagyu, Sırlanmış Somon veya Ton Balığı, Baharatlı bonfile ve Cod balığı. Ayrıca Tempura kalamar ve acılı çıtır karides de favorilerim arasında. Zuma İstanbul hakkındaki deneyimlerim üzerine, bugüne kadar yazmış olduğum yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Zuma İletişim Bilgileri

 • Zuma İstanbul
 • Adres: İstinye Park No: 461 Sarıyer / İstanbul
 • Tel:(0212) 236 22 96
 • Zuma Bodrum
 • Adres:Çökertme Cad. Yalıkavak No:36, Yalıkavak Marina, 48990 Bodrum/Muğla
 • Tel:(0252) 385 48 07

İstanbul’un En iyi Açık Hava Sinemaları – Sait Halim Paşa Yalısı

0
blank

Sinemada film izlemekten daha büyük bir keyif varsa, o da “Açık Hava Sineması“nda film izlemektir benim için. Zaman içinde nedense birer birer yok oldukları için, çocukluğumdaki o açık hava sinemalarına duyduğum özlem, hala burnumda tüterken, yıllar önce Sait Halim Paşa Yalısı‘nın, dillere destan İstanbul Boğazı manzarası eşliğinde, açık hava sineması hizmeti başlattığını duyar duymaz, soluğu orada almış ve sizler için de bu eşsiz deneyimimi, şu yazıyla kaleme almıştım hatırlarsanız. Boğaz’da sinema keyfi Sait Halim Paşa Yalısı‘nda bu Yaz boyunca da devam ediyor ve ben bu Cuma akşamı Elton John’un hayatını anlatan, biyografi tadındaki, epik müzikal hikaye “Rocketman” filmini izlemeye gideceğim için çok heyecanlıyım.

Boğaz’da Açık Hava Sineması İzlemek – Ölmeden Önce Yapılması Gerekenler Listesinde Olmalı

Bence hayatın bir bölümünde muhakkak yaşanması gereken bir deneyim olan açık hava sineması, öylesine özel ve öylesine nostaljik ki anlatamam. Çocukluğumda yazlığımızın hemen karşısında olduğu için, her fırsatta gittiğimizi hayal meyal hatırlıyorum. Hatta sinemaya olan aşkım taa bebekliğime dayanıyor desem, “Hadi canım abartma!” dersiniz şimdi, ama vallahi de gerçek! Çünkü bu konuda benimle ilgili ilk anı, annem ve babamın bir film gösterimi öncesi fuayede oturup beni izlediği esnada, tay tay yürüyerek, elimdeki sıradan bir kağıt parçasıyla, bir balerin edasıyla parmak uçlarıma çıkarak henüz boyumun ulaşmadığı gişeye elimi uzatıp, kendi kendime güya bilet almaya çalışırken, ortada sadece yumuk yumuk bir bebek eli gören gişe görevlisinin, merakla uzanıp aşağı baktıktan sonra, benimle karşılaşınca, “Oyy! Bu ne tatlılık!” diye işi gücü bırakıp koştura koştura kabinden çıkıp, sevmek için beni kucağına alması ve bizimkilerin “Hoop hop!” diye müdahale etmesi ve ardından sohbet muhabbet sonrası sinemanın sahibi olan bu aileyle hala süren bir dostluğu başlatmam üzerine devamlı anlatılıp durulur. Anılar… Anılar! Eh! Naif zamanlarmış tabi o yıllar… Şimdi nerdeee!

İstanbul'un En iyi Açık Hava Sinemaları - Sait Halim Paşa Yalısı - İstanbul Boğazı
İstanbul’un En iyi Açık Hava Sinemaları – Sait Halim Paşa Yalısı – İstanbul Boğazı

Sait Halim Paşa Yalısı Açık Hava Sineması Biletine Neler Dahil?

Neyse gelelim bugüne… Sait Halim Paşa Yalısı’ndaki sinema keyfinde ise, yalının rıhtım tarafına kurulan dev nostaljik sinema ekranı ile, vizyon filmlerini sinemaseverlerle buluşturuyorlar. Sinema biletine limitsiz yiyecek ve içecekler dahil. Dolayısıyla akşam yemeğinizi de Boğaz’a nazır enfes bir Yalının bahçesinde yapıyorsunuz. Eski sistemde açık büfeden alınan yemekler yerine, pandemi önlemlerindeki yeni normalleşme sürecine uygun olarak, saat 19:30 itibariyle yemek servisi başlıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından COVID-19 hakkında yayınlanan genelge koşullarına uyumlu şekilde sosyal mesafe, güvenlik ve yüksek hijyen standartları ile yeni temizlik önlemleri alınmış. Bu sebeple açık büfedeki gibi, tek tek kendiniz almak yerine, sizin için tabağınızı hijyen standartlarına göre onlar hazırlıyorlar. İstediğiniz şeyi belirtiyorsunuz, gönlünüzce tekrar tekrar da alabiliyorsunuz. Alkollü ve alkolsüz içecekler de aynı şekilde limitsiz.

sait halim pasa sinema 1
İstanbul’un En iyi Açık Hava Sinemaları – Sait Halim Paşa Yalısı İkonik Merdivenleri

Düşünsenize hem de bu vesileyle Türk sinemasındaki en unutulmaz filmlere sahne ola bu görkemli Yalı’nın, içinin mimarisini de kendi gözlerinizle görüp, o ikonik merdivenlerinde fotoğraf bile çektirebiliyorsunuz.

Sinemanın olmazsa olmazı olarak; film öncesi ve arasında sık sık dondurma ve taptaze patlamış mısır ikramı da yapılıyor. Size sadece sevdiklerinizle beraber, dünyada bir eşi benzeri olmayan Boğaz manzarasının, aslanlı yalının bakımlı ambiyansının ve bu kaliteli ve lezzetli ikramların tadını doyasıya çıkarmak kalıyor. Ve güneşin batmasıyla birlikte yıldızların altında, açık havada, yönetmen koltuklarına rahat rahat kurulan sinemaseverler, dev ekranda gösterime başlayan filmin seyriyle birlikte, sinemanın büyülü dünyasına dalıyor.

Sait Halim Paşa Yalısı açık hava sinemasının gösterim programında yakın gelecekte hangi filmler var?

 • 21 Ağustos 2020 Rocketman
 • 24 Ağustos 2020 Yesterday
 • 26 Ağustos 2020 Parazite

Sait Halim Paşa Yalısı Sinema Bileti Fiyatları:

 • Rıhtımda İzleme: Boğaz’a nazır fix yemek servisi sonrası, Yalı’nın rıhtımında açık hava sinema keyfi, limitsiz içecek, dondurma ve patlamış mısır ikramları da dahil 245 TL.
 • Loca’da İzleme: Boğaz’a nazır fix yemek servisi sonrası, Yalı’nın enfes balkonunda açık hava sinema keyfi, limitsiz içecek, dondurma ve patlamış mısır ikramları da dahil 325 TL.

Biletler Biletix’den veya Yalı’nın kapısındaki gişeden alınabiliyor. Eğer olur da siz de Cuma günkü Rocketman‘a gelirseniz, yanıma uğramaya çekinmeyin, olur mu? Böyle çok takipçim oluyor: “Sizi Cadde’de gördük, şurada gördük, burada gördük. Ama selam vermeye çekindik rahatsız etmeyelim diye”.. Aaa hiç rahatsızlık olur mu yahu? Bilakis bu vesileyle, siz değerli okuyucularımla tanıştığıma çok da memnun olurum bilesiniz. 🙂 Peki siz hiç açık hava sineması deneyimi yaşadınız mı? Neredeydi ve hangi filme gitmiştiniz hatırlıyor musunuz? haydi üşenmeyin ve bana yorumlarda aşağıya yazın!

Sait Halim Paşa Yalısı İletişim Bilgileri:
Adres: Köybaşı Caddesi No: 83 Yeniköy, İstanbul
Tel: (0212) 223 05 66

Doğal Aromaterapi Yağları Nasıl Kullanılır? Faydaları Nelerdir?

0
blank

Haydi gelin ve bu günün konusu “Aromaterapik” yani “kokulu” bitkilerden elde edilen uçucu “Doğal Aromaterapi Yağları Nasıl Kullanılır? Faydaları Nelerdir?” olsun, var mısınız? Yüzde yüz doğal yollarla elde edilmiş ve biodinamik özelliklere sahip olan bu yağlar canlılıklarını korudukları için dolayısıyla, titreşimleri ve frekansları var. Bu sayede bizim de frekansımızı ve enerjimizi yükseltme gücüne sahipler. Uyku bozukluğum için yastığa sadece 1 damla damlatmak şeklinde kullanmam önerildiğinde Lavanta uçucu yağını araştırmaya başladım ve bu vesileyle aklımdaki doğal yağlara kavuştum.

gul yagi faydalari 1

Uçucu Yağlar Nelerdir? Nasıl Üretilir?

Çok çok büyük miktarlarda, yani bazen kilolarca, bazen de tonlarca çiçek, tomurcuk veya meyveden, buhar distilasyonu yöntemiyle bin bir meşakkatle elde edilen bu yağlar, yoğun farmokolojik özellikleriyle, o anki ihtiyaçlarımıza göre hayatımızın bir parçası olmaya devam ediyor.

Mesela Gül yağı bu aromaterapik uçucu yağlardan biri olarak, Isparta güllerinin, gül yapraklarının su buharı distilasyonuna uğraması ile elde ediliyor. Peki, Yaklaşık 4 ton gül yaprağından, sadece ve sadece 1 litrecik gül yağı elde edilebildiğini biliyor muydunuz? Kekik Uçucu yağı, Bergamot uçucu yağı, Çay ağacı uçucu yağı, Lavanta uçucu yağı gibi pek çok uçucu özellikteki yağ, aynen bu şekilde buharın damıtılmasıyla üretiliyor işte. Ama fayda yerine zarar vermemesi için, kullanımında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar var. Peki bunlar neler?

Uçucu Yağ Nasıl Kullanılmalı?

Muhakkak aklınızda bulunsun ki, bu ince yapılı, değerli uçucu yağlar, çok konsantre olduklarından dolayı, allerjik bir reaksiyona sebep olmamaları için, cilde öyle tek başına uygulanmaması ve bunun yerine, illa ki uçucu olmayan, o anki ihtiyaca uygun bir baz yağ ile doğru oranda seyreltilerek kullanılması gerekiyor.

doğal uçucu yağlar - Uçucu yağlar nasıl kullanılır? evde saç maskesi, tırnak uzatan sertleştiren yağ
Uçucu Yağ nasıl kullanılır?

Uçucu Yağ ve Baz Yağ Farkı Nedir?

“Baz yağ” veya “taşıyıcı yağ” adı verilen ve uçucu yağları seyreltmekte kullanılan yağlar, bitki çekirdekleri veya tohumlarından elde edilen, kokusuz bitkisel yağlar. Örneğin Susam yağı, jojoba yağı, üzüm çekirdeği yağı, avokado yağı, hindistan cevizi yağı, badem yağı gibi… Ancak bu baz yağların da muhakkak “soğuk sıkım” yöntemiyle elde edilmeleri gerekiyor, çünkü en ufak bir ısıl işlemde yapıları bozuluyor ve insan vücudu için faydalı ve besleyici olma özelliğini hemen kaybediyorlar. Seyreltmede kullanılan oran ise genelllikle 50 ml baz yağ içine sadece 5-10 damla uçucu yağ kullanılması şeklinde oluyor. Sağlıklı bir kişiyseniz, böyle bir karışımı aromatik masaj yağı olarak kullanabilirsiniz ama yine de ilk kullanımdan önce muhakkak alerji riskine karşı cildin küçük bir yerinde test edilmesi en iyisi. Aklınızda bulunsun… Özellikle hamileler, epilepsi, şeker, kalp vs gibi kronik rahatsızlığı bulunanlar veya 5 yaş altındaki çocukların ciltlerinde bu tarz doğal yağların kullanılmaması gerekiyor.

lavanta yagi ne ise yarar 1

Lavanta uçucu yağı ile Konsantrasyon ve Uyku Bozukluğunu Gidermek

Latince ismi Lavandula Angustlfolla olan Lavanta yağı yaraları iyileştirmede, sivilce ve iltihapları iyileştirmede kullanıldığı gibi, aynı zamanda zihni sakinleştirmek, dinginleştirmekte de çok etkili. Eğer konsantre olmakta güçlük çekiyorsanız, hafızanız istediğiniz kadar iyi değilse, veya siz de benim gibi zihni genellikle gece daha yoğun çalışan insanlardansanız, bunun sonucu olarak yaşanan uyku problemlerinde, kaliteli bir uyku çekebilmek için Lavanta uçucu yağı önerisi karşımıza çıkıyor. Bakalım bende de işe yarayacak mı?

doğal yağlar - Yağlı ciltler için Çay ağacı yağı - Göz çevresi serumu Kuşburnu yağı - Kaş ve kirpik besleyici serum
Gözenek Sıkılaştırıcı Çay Ağacı Yağı Serumu-Kaş Kirpik Besleyici Serum – Gözaltı aydınlatıcı Serum

Saç bakım yağı, tırnak ve tırnak et bakım yağı, kaş ve kirpik yağı, yağlı ciltlerde sebum kontrolüne yardımcı olan, akne karşıtı çay ağacı serumu gibi daha pek çok doğal ürün, şimdi bir an önce kullanılmayı bekliyor. Fayda gördükçe yeni yazılarda anlatırım. Sizin de kullanıp, yararını gördüğünüz doğal yağlar varsa, aşağıya bana yorum olarak bırakabilirsiniz. Şimdilik hoşçakalın!

Beyaz Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir? Sararan Ayakkabı Beyazlatma

1
blank

O belki de, henüz daha geçen sene çok severek ve isteyerek aldığınız bembeyaz spor ayakkabılarınızın rengi sararıp da, eski ve kirli görünmeye başladığından beridir, artık içinizden pek giymek gelmiyor, değil mi? Evet maalesef öyle oluyor. Ama devir tasarruf devri. Öyle rengi sarardı diye sapasağlam ayakkabıları ıskartaya çıkarmak olmaz. Lastik kısımları bir kere sararmaya görsün, ne kadar silerseniz silin, o sarı tondan kurtulmak çok zor biliyorum. Ben de bu konuda farklı ürün ve formüllerle, pek çok deneme-yanılma yaptıktan sonra, aralarından en başarılı sonuç veren yöntemi, bugün size sararan beyaz Adidas Superstar spor ayakkabı örneği üzerinden anlatayım, bol bol da hayır dualarınızı alayım dedim. “Beyaz Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir? Evde Kolayca Sararan Ayakkabı Beyazlatma“, ile ilgili işte size bizzat uygulamalı olarak “Üşenmek nedir bilmeyen” Üşengeç Şefinizden yine çok faydalı bir “Kendin Yap Projesi

Adidas Superstar Sararma Problemi ve Sararan Ayakkabı Beyazlatma

Şimdi bazılarınızın “Ne uğraşacağım ya. Atayım makineye yıkansın işte!” dediğinizi duyar gibiyim, ama baştan söyleyeyim ki, renkteki sararmaya makinede yıkamak neredeyse hiç etki etmedi desem yeridir. Bir de sık sık makinede yıkadıkça, tamburun içinde döne döne, kolayca eskiyip yıpranıyor ayakkabılar. Eh iyi marka spor ayakkabıların fahiş fiyatları da malumunuz. Satın aldığı zaman tabi en azından bir kaç sene şöyle pırıl pırıl bembeyaz kalsın istiyor insan haklı olarak, ama nerdeeee? O yüzden haydi şöyle sadece 10 dakikanızı ayırarak, ayakkabı beyazlatma nasıl yapılır anlatayım da, sizi bu dertten kurtarmaya başlayayım en iyisi, değil mi ama? Bakın solda henüz temizlenmemiş, sağda ise gayet de beyaz hale gelen Adidas Superstar spor ayakkabıları görüyorsunuz. Hazırsanız kalan tekini de beraber yapalım.

Sararan ayakkabı beyazlatma - Beyaz spor ayakkabı nasıl temizlenir? Adidas Superstar sararma sorunu nasıl giderilir?
Sararan ayakkabı beyazlatma – Beyaz spor ayakkabı nasıl temizlenir? Adidas Superstar sararma sorunu nasıl giderilir?

Sararan Spor Ayakkabı Nasıl Beyazlatılır? Nasıl Evde Kolayca Temizlenir?

Beyaz spor ayakkabıların hem deri, hem de lastik kısımlardaki kir, leke ve sararmalardan kurtulma işlemine başlamadan önce, ilk olarak, iyice kirlenen beyaz ayakkabı bağcıklarını çıkarıp kenara alıyorum. Onlarla işlemin en sonunda özel olarak ilgileneceğim.

spor ayakkabi beyazlatma 1
Sararan ayakkabı beyazlatma – Beyaz spor ayakkabı nasıl temizlenir? Adidas Superstar sararma sorunu nasıl giderilir?

Tedbir amaçlı olarak plastik eldivenlerimi takıyorum. İlk olarak eski bir diş fırçasına ihtiyacınız var. Mevcuttaki diş fırçanızı eğer 6 aydan uzun zamandır kullanıyorsanız, zaten ağız ve diş sağlığınız için artık değiştirme zamanınız gelmiş bile. Şimdi temizlik ürünlerini koyup karıştırabileceğim büyüklükte bir kabın içerisine 1 yemek kaşığı kadar bulaşık deterjanı ve göz kararıyla yine 1-2 yemek kaşığı olacak kadar Domestos çamaşır suyu koyup, üzerine 2 parmak kadar su ilave edip, bu eski diş fırçası ile güzelce karıştırıyor ve koyu kıvamlı köpüklü bir karışım elde ediyorum.

spor ayakkabi temizligi
Sararan ayakkabı beyazlatma – Beyaz spor ayakkabı nasıl temizlenir? Adidas Superstar sararma sorunu nasıl giderilir?

Şimdi temizlerken dökülse veya sıçrasa da, etrafı batırmayacak şekilde gerekli önlemleri alıp, kendime uygun bir yer bulduktan sonra (gerekirse bir gazete kağıdı, naylon poşet vs serebilirsiniz yerlere) ayakkabımın en önündeki en çok sararan sarı bölümünden başlayarak, eski diş fırçası (ya da yeni ismiyle: Spor ayakkabı temizleme fırçası) ile güzelce fırçalayıp, bütün deri ve lastik kısımları, ayakkabının içine deterjan kaçırmayacak şekilde dikkatlice temizliyorum.

spor ayakkabi temizligi 1
Sararan ayakkabı beyazlatma – Beyaz spor ayakkabı nasıl temizlenir? Adidas Superstar sararma sorunu nasıl giderilir?

Bu esnada spor ayakkabının altında yer alan bant şeklindeki lastik kısmını da unutmuyorum tabi. Dairesel hareketlerle her yeri güzelce fırçalıyorum.

spor ayakkabi temizlik
Sararan ayakkabı beyazlatma – Beyaz spor ayakkabı nasıl temizlenir? Adidas Superstar sararma sorunu nasıl giderilir?

Eliniz bir kere alıştıktan sonra, her bir ayakkabı tekine yaklaşık 5 dakika harcamak bile yetiyor çoğu zaman. Bir bakıyorsunuz ki, sararan kısımlar hemen beyazlamış bile. Sonra ister bir ıslak mendille, ister içine su kaçırmayacak şekilde musluk altında kontrollü olarak, deterjanlardan arındırıyorum ayakkabıyı. Su ile ıslatıp sıktığım uygun bir bezle güzelce silip, tam istediğim gibi olmuş mu diye kontrol ediyorum. Onayımdan geçerse, şöyle güneşin altında kalıp kavrulmayacağı ama güneç ışığı da alan havadan bir yerde (mesela balkonda korunaklı bir köşede) iyice kurumaya bırakıyorum.

Sararan ayakkabı beyazlatma işleminde, gelelim ayakkabı bağcıklarına… Az önce kullandığım karışımın eğer tamamı tükenmediyse üzerine ilave yapıyorum, ya da ayrı formülden bir kere daha hazırlıyorum ve aynı kabın içine her iki tekin bağcıklarını koyup, en üstüne kadar ıslanacak şekilde içinde en az 1 gece bırakıyorum. Ertesi gün de güzelce yıkayıp duruluyorum, düzgünce ipe asıyorum ki kurusunlar.

spor ayakkabi beyazlatma nasil 1
Sararan ayakkabı beyazlatma – Beyaz spor ayakkabı nasıl temizlenir? Adidas Superstar sararma sorunu nasıl giderilir?

Ertesi gün, kuruyan bağcıklarımı takıp, neredeyse ilk günki kadar temiz ve bakımlı görünen beyaz spor ayakkabılarımı gönül rahatlığıyla giyebilirim. Bakar mısınız, adeta yeni gibi olmuş valla. Bu yöntemle yenileyeceğiniz cicileriniz, size de hayırlı uğurlu olsun. İleride yine sararırsa, artık ne yapacağınızı biliyorsunuz artık ne de olsa. O zaman haydi güle güle kullanın! Aşağıda yorumlarınızı ve sorularınızı bırakmayı da unutmayın.

En Çok Okunanlar

blank

Chef Mezze – Nefis Meze, Müzik ve Boğaz Manzarası

0
Bugün size İstanbul'da en iyi mekanlardan biri olan Chef Mezze ile ilgili izlenimlerimlerinden bahsetmek istiyorum. Yıllar önce ilk gittiğim anda, o enfes...
blank

Titanic Deluxe Belek