Ana Sayfa Blog

Netflix’in “Bir Başkadır” Dizisi Müthiş Oyunculuklarıyla Efsane

0
blank

Netflix‘de daha fragmanını ilk gördüğüm anda, beni çok etkilemişti ve bir an önce gelmesi için sabırsızlanıyordum ki, “Bir Başkadırdizisi yayınlanır yayınlanmaz, hemen ekran karşısına kuruldum. Ve işte daha ilk geceden, 2 bölümü bir solukta bitmişti bile. Toplamda şimdilik sadece 8 bölüm olduğunu görünce, insan bir yandan, “Hepsini bir lokmada silip süpürme! Biraz ara ver de hemen bitmesin!” diyor ama bir yandan da hikayenin gidişatına kendini kaptırıp, durup bırakmaya da gönlü hiç el vermiyor. Mantık ve kalp arasında kalıp, nihayetinde tabi ki paşa gönlümün yolundan gittim ve hepsini bitirdim ve rahatladım. Berkun Oya‘nın senaryosunu yazıp, yönettiği “Bir Başkadır” dizisinde “Meryem” karakterini canlandıran Öykü Karayel, rol yapmamış, rolü adeta üzerine giymiş, onunla bütünleşmiş. Bir tane bile falsosu yoktu. Performansına bayıldım ve inanın şapka çıkardım. Sadece o mu? Daha ne cevherler var bu dizide…

Bir Başkadır Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri

Biliyorum! Etrafınızda herkes “Bir Başkadır” dizisinden bahsediyor ve siz de çok merak ediyorsunuz. “Allah aşkına, Nedir yani? Kuzey-Güney dizisinden Öykü Karayel‘i biliyoruz, gayet de vasattı. Şimdi ne kadar iyi bir oyunculuk sergilemiş olabilir ki? Kesin abartıyorlar” diye düşünebilirsiniz ama hayır! Siz gelin, benim sözüme güvenin! diyorum başka da bir şey demiyorum 🙂

Sadece o mu? Yasin rolünde bir Fatih Artman var ki, Allahım iyi ki var! Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisi ve Gülse Birsel’in komedi filmi Aile Arasında‘da da onu çok sevmiştim zaten. Şimdilerde ekranlarda olan Menajerimi Ara dizisindeki rolüyle de yine çok tatlı, naif ve sempatik.

bir baskadir fatih artman
Bir Başkadır Dizisi – Yasin karakterinde Farih Artman

Eşi Ruhiye rolündeki Funda Eryiğit, gerçekten adına da gönderme yaparcasına adeta ruh gibi gezinen bir kadını, öylesine iyi canlandırıyor ki, empati duyuyorsunuz, içiniz cız ediyor, “Allahım! Bu kadının nesi var?” diye. Kendisini en son yıllar önce “Canım Ailem” dizisinde izlemiştim, arada farklı tiyatro ödüllerinde aday gösterilse de, bazılarında ödüller kazansa da, açıkcası konuşmaların az olduğu ve genelde mimiklerini konuşturduğu hiç de kolay olmayan rolüyle, bu kadarını beklemiyordum doğrusu.

bir baskadir ruhiye
Bir Başkadır Dizisi – Ruhiye karakterinde Funda Eryiğit

Bir Başkadır’da Defne Kayalar‘ın Meryem’in psikoloğu Peri rolünde, abartılı önyargılarından kurtulma ve kurtulmama arasında kalan soğuk ve itici halleri insanı sinir etmeye yeterken, her projesinde ezber bozan başarılı oyuncu Erkan Öner‘in, Rezan rolüyle, sadece bir kaç dakikalık sahnesiyle de olsa filme kattığı oyunculuk, gerçekten insanın aklını başından alan cinsten. Hiç birisi rol yapmamış… Adeta “Olmuş!”

bir baskadir konusu
Bir Başkadır Dizisi – Psikolog Peri karakterinde Defne Kayalar
 • Meryem: Öykü Karayel
 • Yasin: Fatih Artman
 • Ruhiye: Funda Eryiğit
 • Peri: Defne Kayalar
 • Gülbin: Tülin Özen
 • Sinan: Alican Yücesoy
 • Ali Sadi Hoca: Settar Tanrıöğen
 • Hayrünnisa: Bige Önal
 • Gülan: Derya Karadaş
 • Rezan: Ömer Erkan
 • Hilmi: Gökhan Yıkılkan
 • Melisa: Nesrin Cavadzade

“Bir Başkadır” Dizisi Nerelerde Çekildi?

Çekimleri İstanbul’un farklı semtlerinde gerçekleştirilen dizinin baş rolündeki Meryem’in ailesiyle beraber yaşadığı köy olarak, Beykoz’daki Tokatköy ve Sinan karakterinin yaşadığı residence olarak da, Mecidiyeköy’deki Ali Sami Yen Stadyumu yerine yapılan gökdelen kullanılmış.

bir baskadir dizi
Bir Başkadır Dizisi – Ruhiye, Meryem ve Yasin

Bir Başkadır Dizisi Konusu (Korkmayın! Spoiler İçermez:)

Dizide hayatları birbirinden tamamen farklı, hayalleri farklı, korkuları farklı olan, farklı sosyo-ekonomik ve kültürel alt yapılardan gelen karakterlerin dünyasına balıklama dalıp gidiyorsunuz. O kadar hayatın içindenler ki… İlla ki “Ben bunu bir yerlerden tanıyorum” diye içinden geçiriyor insan. Seyahatlerim ve babamın mesleği gereği pek çok kez Anadolu’nun en ücra köşelerine kadar gitmiş, hatta çocukluğunda bir dönemi orada geçirmiş biri olarak, ben bu yakınlığı doyasıya hissettim.

Dizi, zamanlı zamansız bayılmalarının sebebi bulunamayan Meryem’in, doktor tavsiye üzerine, Peri isminde bir psikoloğa gitmesiyle başlıyor. İstanbul’un o renkli ve kaotik dünyasında, karakterlerin şaşırtıcı tesadüflerle yolları bir şekilde kesişiyor. Aslında ilk bakışta birbirlerine her ne kadar tamamen zıtmış gibi görünseler de, yolların kesiştiği noktada, onlar da bir bakacaklar ki, Aa! Sınırlar ortadan kalmış ve aslında hepsi karmaşık geçmişleriyle hesaplaşırken, bir yandan da birbirinin hayatına bir yerlerden illa ki bir dokunmuş.

Bir Başkadır Dizisi - Meryem karakterinde Öykü Karayel çok başarılı
Bir Başkadır Dizisi – Meryem karakterinde Öykü Karayel

Nostaljinin dibine vuran final sekanslarıyla da, jeneriğin girdiği ve casting’in aktığı bölümleriyle de, kullanılan fontlarına kadar, ülkemizde şimdiye kadar yapılan benzerlerinden farkını ortaya koyan, biraz da Tarantino filmlerinin havasını yansıtan, durgun durağan gibi görünse de, insanı alıp başka diyarlara götüren bir dizi “Bir Başkadır“. Sonuç olarak benim için, yerine daha iyisi gelene kadar, Netflix için yapılmış en güzel Türk dizisi ünvanını verdiğim bir başyapıt diyebilirim.

İzleyenler, üşenmez de, bana aşağıda yorum olarak dizi hakkındaki kendi izlenimlerini yazarsa çok sevinirim. 🙂 Şimdilik hoşça kalın ve aman “Sanatsız” kalmayın!

Memedof Yalıkavak Bodrum’da Neler Yenir?

0
blank

Yalıkavak’ta Marina’yı geçtikten sonra adeta şampiyonlar liginin tüm favorilerinin yer aldığı adeta “Ölüm grubu” tadında, üst düzey restoranların yan yana toplandığı Çökertme bölgesindeki Memedof Restaurant, senelerdir eşten dosttan duyduğumuz ancak nedense bir türlü yolumuzun kesişmediği bir mekan oldu bizim için. Neredeyse sağındaki solundaki tüm mekanlara gidip onu hep daha sonraya bırakmıştık. Ama “Assolistler en son sahne alırlar” sözüne atıfta bulunurcasına, Memedof deniz mahsülleri ağırlıklı nefis lezzetleri ile bize o akşam adeta şov yaptı desem yeridir.

Memedof Restaurant’da Nefis Gün Batımını Kaçırmayın!

Baştan söyleyeyim; “Çökertme”, Bodrum yarımadasında ve özellikle Yalıkavak’ta gün batımını en güzel izleyebileceğiniz yerlerden biri. Özellikle de “Rüzgarsız” bir günü yakalarsanız, tadına gerçekten doyulmaz. Denize sıfır, açık bir koyda yer alan mekandaki bu görsel şöleni kaçırmamak adına, mekana geliş saatinizi ona göre ayarlamanızı tavsiye ederim.

Memedof’a Gelir Gelmez Yerinize Geçmeden Önce Meze Dolabına İlla ki Bir Göz Atın

Biz de mekana adım atar atmaz, hemen meze dolabını ziyaret edip, neler var neler yok öğrendikten ve mezelerimizi seçtikten sonra, işte o rüya gibi gün batımı manzarasına karşı, mekanın en güzel masalarından birinde yerimizi aldık. Ortam geniş ve ferah. Size denizin üstüne doğru uzamış olan iskele tarzındaki bölümlerin üzerindeki yer alan masaları özellikle tavsiye ederim.

memedof bodrum meze dolabi
Memedof Bodrum Yalıkavak – Meze Dolabı
memedof bodrum
Memedof Bodrum Yalıkavak
memedof bodrum iskele
Memedof Bodrum Yalıkavak

Memedof’da Beğendiğimiz Lezzetler

Misafirimiz olan dostlarımızla birlikte, tüm seçtiğimiz deniz börülcesi, levrek marin, balık pastırması, kabak çiçeği dolması, patlıcan ezme gibi mezeler, masadaki 5 kişiden de istisnasız geçer not aldı. Özellikle bir balık mekanına not verme kriteri olarak kullandığım levrek marin konusunda da çok başarılılar.Somon fümeyi de mutlaka denemenizi tavsiye ediyorum.

memedof bodrum levrek marin
Memedof Bodrum Yalıkavak – Levrek Marin
memedof bodrum meze
Memedof Bodrum Yalıkavak – Mezeler
memedof domates salatasi
Memedof Bodrum Yalıkavak – Domates salatası

Bodrum’da bu yaz olmazsa olmazımız haline gelen, bostan domatesi ve kırmızı soğanla yapılan salataya burada da doyamadık, o muhteşem sosuna bol bol ekmek bandık 🙂

memedof bodrum kalamar tava
Memedof Bodrum Yalıkavak – Kalamar Tava

Ara sıcaklarda gelen kalamalar tava, yağ çekmemiş çıtır çıtır kıvamıyla, o kadar sevildi ki 2. porsiyonun sipariş edilmesi kaçınılmaz oldu. Ahtapot ızgara ve Barbun tavayı özleyen arkadaşımız da tercihinden gayet memnun kaldı. Beğendili karides de sunumu iyi olmakla birlikte, masadaki diğer yemekler arasında, damaklarda mucize bir fark yaratmadığını belirtmeliyim.

memedof bodrum begendili karides
Memedof Bodrum Yalıkavak – Beğendili Karides
Memedof Bodrum Yalıkavak - Barbun tava
Memedof Bodrum Yalıkavak – Barbun tava
Memedof Bodrum Yalıkavak - Kaymaklı Ekmek Kadayıfı
Memedof Bodrum Yalıkavak – Kaymaklı Ekmek Kadayıfı
memedof meyve bodrum
Memedof Bodrum Yalıkavak – Meyve Tabağı

Kapanışı meyve tabağı ve ince bir dilim kaymaklı ekmek kadayıfı ile yaptık. Sonuçta lezzet açısından masadaki herkesin çok memnun kaldığı keyifli akşamlardan birini yaşadığımız için, fiyatları yüksek olmakla birlikte, lezzet ve hizmet kalitesi ile fiyat performansı anlamında orantılı bulduğumuz Bodrum Yalıkavak’daki Memedof Restaurant’ı tavsiye edebilirim.

Memedof Yalıkavak İletişim Bilgileri

Adres: Yalıkavak Gerişaltı mevkii, Çökertme Cad. No:42, Bodrum/Muğla

Tel: (0252) 385 46 46

Bodrum Kumquat Ocakbaşı – İçli Köfte ve Fıstıklı Beyti Kebap Efsane

0
blank

Özellikle son senelerde Masterchef’in başını çektiği yerli ve yabancı TV yapımlarında da gördüğümüz gibi, gastronomi denilince, çoğu zaman mutfaklar, reçeteler, teknikler, cihazlar, ürünler ön plana çıkar. Ama bir an gelir, el lezzeti diye bir şey ortaya çıkar ve o an diğer her şey teferruat olur. İşte Bodrum Kumquat restoranın şefi, Antepli Eyüp Şef de bize böyle, el lezzetinin baskın olduğu bir gece yaşattı. Siz de ister masanıza geçin, ister ocak başına ve Bodrum Kumquat’da Antep’den gelen ürünlerle hazırlanmış nefis bir kebap ziyafetine hazır olun!

kumquat bodrum dilek yeginsu usengec sef
Bodrum Kumquat – Üşengeç Şef

Bodrum Kumquat’da Kızarmış İçli Köfteyi Muhakkak Denemelisiniz

Antep’e gitmişliğimiz, veya Antep restoranlarında defalarca yemişliğimiz vardır. Sırf Antep de değil; Adana, Urfa, Mardin… Daha doğrusu kebabın geldiği ve temsil edildiği her türlü coğrafyada yerinde denemiş biri olarak, kendi adıma ilan ediyorum ki, Eyüp ustanın elinden çıkmış (kızarmış) içli köfte kadar iyisini, daha önce yemedim. Çiğ köftesi de gayet başarılı. (Porsiyonu 40 TL) Bize öyle bir lezzet deneyimi yaşattı ki, o an masadaki mezeleri de, dolunay ile taçlanmış müthiş Bodrum akşamı manzarasını da, açıkcası başka hiç bir şeyi gözümüz görmedi ve hatta ikinci kez içli köfte sipariş verdik.

kumquat bodrum içli kofte
Bodrum Kumquat – İçli Köfte
kumquat bodrum manzara 2
Bodrum Kumquat – Yazlık mekanının manzarası
kumquat bodrum cig kofte
Bodrum Kumquat – Çiğ köfte

Bodrum Kumquat’da Fıstıklı Beyti Kebaba Yer Ayırmayı Unutmayın!

İçli ve çiğ köfte şöleni yanında, gavurdağı salatası ile (fiyatı 45 TL) aslında gayet de doyduğumuzu farketmiştik ancak kebapların siparişi çoktan verilmişti bile. Aslında iyi ki de verilmiş, zira Antep denince akla ilk gelen fıstığı, şef öyle başarılı kullanıyordu ki, o fıstıkla 2 çeşit olarak (beyti ve klasik) hazırladığı kebapları bu damaklar o akşam tatmamış olsaymış, gerçekten büyük bir kayıp olurdu. (Fıstıklı Kebap porsiyonu 95 TL)

Yine Antep yöresine ait ezme kebabı, sektörün öncülerinin karşısına İstanbul kebapçılarından birinde çıksa, herhalde adına methiyeler düzecekleri bir sosyal medya efsanesi olurdu ama o gece bizim için Fıstıklı Beyti Kebabı’nın yanında ancak mansiyon ödülü alabildi 🙂

kumquat bodrum ezme kebabi
Kumquat Bodrum -Ezme Kebabı

Son olarak gelen Fıstıklı Burma Kadayıf, geleneksel burma kadayıftan farklı olduğu için, şefle de paylaştığımız üzere, biraz daha az şerbetli ve biraz daha iri fıstıklı olup, yanında da Antep kaymağı ile servis edilirse çok daha iyi olacağı kanaatine vardık.

kumquat bodrum burma kadayif
Bodrum Kumquat– Fıstıklı Burma Kadayıf

Sonuç olarak bizim üstü açık, yazlık yerinde ziyaret ettiğimiz Kumquat Restoran’ı, Kış sezonu boyunca, Bodrum merkezde, Marina’daki kışlık yerinde ziyaret etmeden ve bu lezzetleri denemeden Bodrum’dan dönmeyin derim. Tüm ürünleri tek tek Antep’ten getirten Eyüp ustanın ellerinden çıkan tadına doyulmaz lezzetler gibi, Bodrum’da popülerizme yenik düşmemiş, herkes tarafından bilinmeyen, gizli kalmış lezzet noktaları için instagramda hem bizi, hem de @bodrum.best hesabını takipte kalmayı unutmayın!

Bodrum Kumquat İletişim Bilgileri

Adres: Eskiçeşme Mah. Neyzen Teyfik Cad. Cizdar Sk. No: 6A, 48400 Bodrum/Muğla

Tel: (0252) 316 66 33

Zai Bodrum – Bodrum’da Kitap Kahve ve Doğanın Buluşma Noktası

0
Bodrum kahve mekanları
Zai Bodrum'un bahçesinde keyifli bir günden

Hiçliğin ortasında bir değer  yaratmak ve o değerle, Bodrum’a kültürel anlamda örnek teşkil edecek bir yol çizmek… Popülarizmin ve birbirini taklit eden mekanların adeta cirit attığı bir ortamda bu kaygıların hiçbirini taşımadan, belki de sadece “Sanat için sanat” yapmak adına bundan 3 yıl önce açılmış bir mekan Zai Bodrum. Ve o mekan, zamanla “Halk için sanat” kavramına evrilmiş, belki de halkı evriltmiş. İşte böyle sofistike, ama bir o kadar basit bir yer Zai Bodrum.

İsmi antik kültürde “Zeytin” anlamına gelen Zai Bodrum Konacık’da “Nasıl yani? Burası mı?” diyeceğiniz bir lokasyonda ve kapısından içeri girdiğinizde, size sonsuz huzur hissini aşılayan bir mekan. İlk senelerinde daha küçük ve sadece kütüphane ve 3. dalga kahve dükkanı bölümünden oluşurken, gelen taleple daha da büyümüş ve yemek servisini de Gastro bölümüne ilave etmiş.

Zai Bodrum – Kütüphane ve Bahçe Bölümleri

Mekanın iç bölümünde yer alan ve yerden tavana kadar kitapların yer aldığı Kütüphane bölümünde sessizlik en önemli kurallardan. Unutmadan Zai Bodrum’a 15 yaş altı kabul edilmiyormuş. Burada kategorize edilmiş kitaplar arasında ilgi alanınıza göre tercihinizi yapıp, yine bu iç kısımda kalmak koşuluyla, dilediğiniz gibi okuyabiliyorsunuz. Kısaca ödünç alınan kitapların, bahçe kısmına çıkartılmasına izin verilmiyor. Ama buradan satın alacağınız veya yanınızda getirdiğiniz kendi kitabınızla bahçe kısmında da kitap okumanın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

zai bodrum kutuphane
Zai Bodrum – Kütüphane

Aynı Zai isminin anlamındaki gibi, yüzlerce yıllık devasa zeytin ağaçları altında, etrafınızdaki birbirinden değerli sanat eserleri arasında, sadece akan suyun şifalı sesleri ve yemyeşil doğa ile baş başa, keyif kahvenizi yudumlayabilir ya da arkadaşlarınızla ortamın sessizliğini ve huzurunu bozmadan sohbetler edebilirsiniz.

İşte buraya kadar övgüler dizdiğimiz mekana, şimdi biraz da yergi zamanı…

Zai Bodrum’un Menüsü ve Servis Kalitesi

Gastro bölümü açıldıktan sonra, yabancı dostlarımızla keyifli bir akşam yemeği yemek üzere burada buluştuğumuzda oldukça heyecanlıydık. İçeriğine göz attığımızda hemen fark ettik ki, maalesef en hafifinden “kötü” bir menüsü var. Aşırı sınırlı olan menüsündeki seçenekler, özensizce belirlenmiş sanki. Ama fiyatlar konusunda fazlasıyla özenilmiş. Zira hepsi ateş pahası. Servis elamanları ve işletmesi de, mekanın Tripadvisor yorumlarından da açıkca göreceğiniz üzere, oldukça asık suratlı ve işinde isteksiz.

Porcini, kestane ve şitake mantarlı (3 mantarlı) pizza siparişi verdiğimizde gelen ve fiyatı 85 TL olan, tabak boyutundaki pizza, kenarlarında kömürleşmiş baloncuklarla geldiğinde, “Sanki biraz yanmış gibi, değil mi? diye sorduğumuzda, ekşi maya hamurundan öyle olduğu söylendi ki bu kabul edilecek bir bahane değildi. Ekşi mayalı hamurla, normalden daha “Sağlıklı” olma iddiasındaki bir yemek, son tahlilde, pişirilme aşamasında fırında yeterince çevrilmediği için, kenarları yanarak kömürleşmiş, “kanserojen” olma ihtimali yüksek bir gıdaya dönüşmüştü sonuçta….

zai bodrum pizza 2
Zai Bodrum – Üç Mantarlı Pizza 85 TL

Menüdeki neredeyse “fine-dining” seviyesinde rakamlar ödemek durumunda olduğunuz yemekler, maalesef konfordan uzak, toplama masalar ve sandalyeler arasında, oldukça karanlık bir ambiyansta, genel bir düzensizlik ve özensizlik içinde ve gayet lezzet yoksunu olarak sunuluyor sizlere. Ve gece boyunca sipariş edilen onca şeyden akıllarda kalan tek geçer lezzet; sadece porsiyonu 60TL’ye satılan ve detaylarını yakın plan çektiğimiz, bu ufacık humus oluyor. (Köz patlıcan 75 TL, kokteyller 75 TL, tatlı 32 TL)

zai bodrum humus
Zai Bodrum – Humus 60 TL
zai bodrum sarkuteri
Zai Bodrum – Şarküteri tahtası 85 TL

Yağlı kağıt üzerinde servis edilen peynir tabağının, nasıl sunum yoksunu olduğu sizin de dikkatinizi eminim çekmiştir.

Zai Bodrum - peynir tabağı- menü
Zai Bodrum – Peynir tahtası 55 TL

Zai Bodrum’un Gastronomik Rönesans İhtiyacı

Sonuç olarak huzur ve sanatın merkezi Zai Bodrum, gastronomik anlamda acil bir rönesans geçirmek zorunda. Umarız mekan hakkındaki yorumların büyük çoğunluğunda dile getirilen bu sıkıntılı konuları ilgililer ciddiye alırlar ve bu güzel ve özel mekan, hak ettiği menüye ve servis kalitesine en kısa zamanda ulaşmış şekliyle tekrar Bodrum’a kazandırılır. Bizler de bu sayede sadece gündüzleri değil, akşam yemeği buluşmalarımızda da, seve seve yeniden gideriz.

Zai Bodrum iletişim Bilgileri

Adres: Çırkan Mahallesi, Halide Edip Adıvar Cd. No:7, 48400 Konacık Bodrum/Muğla

Tel: (0252) 319 18 88

Bodrum Müdavim – Geleneksel Ege Mutfağı

0
blank

Bodrum’un merkezinde, Bodrum Çarşısı içindeki Barlar Sokağı’ndan şirin ve dar bir girişle, sahile ve Bodrum Kalesi manzarasına açılan renkli bir dünya Bodrum Müdavim… Konum olarak en bilinen özelliği ise; yaşamını denizlere ve doğanın korunmasına adamış, bu konuda kitaplar yazmış, dünyanın çevresini yelkenli teknesiyle dolaşmış ilk Türk denizci olan rahmetli Sadun Boro’nun da evi olması. Onun özel odası da korunarak ve anısı yaşatılarak ortaya çıkarılmış, bu sayede Bodrum’un en keyifli mekanlarından biri haline getirilmiş, adeta bir müze restaurant Bodrum Müdavim.

Bodrum Müdavim’in Romantik Ambiyansı

Aynı ismindeki gibi bol bol müdavimi olan bir mekan burası. Dolayısıyla sadece yazın gidilen turistik yerlerden değil, Yaz-Kış Bodrum’da yaşayan insanların da sıklıkla gittiği sevilen bir mekan. Görseniz, her katının ayrı bir keyfi var. İster sahilinde, hemen denizin kıyısında oturun, ayağınız kumlara değsin, ister terasında canlı kanun performansına çıplak sesle eşlik eden sanatçıdan birbirinden nefis Türk Sanat Musikisi eserleri dinleyerek o nefes kesici Bodrum Kalesi manzarasına dalıp gidin. Bir kaç gün sonra evlilik yıldönümümüz var ve benim kanun sesine ve TSM’ne olan sevdamı bilen eşim, bu sene burada kutlamayı teklif etti. Düşündüm de, bundan daha romantik bir ambiyans olabilir mi?

Bodrum Müdavim'den Bodrum kalesi manzarası
Bodrum Müdavim – Bodrum Kalesi Manzarası
mudavim bodrum meze dolabi
Bodrum Müdavim Meze Dolabı

Bodrum Müdavim’de En Çok Neleri Sevdim?

Bodrum Müdavim’in günlük hazırlanan mezeleri taze ve çok çeşitli. Enginar ve yeşil elmalı yoğurtlu mezesi en beğendiklerimiz arasında öne çıktı. Vişneli yaprak sarması da güzeldi ama yaprağı şansımıza birazcık kalındı bu seferlik. Ayrıca kendilerine has, özel standında görebileceğiniz ara sıcaklar da bulunuyor. Bizim klasik ara sıcaklardan tercih ettiğimiz kalamar tava gerçekten çok başarılıydı.

mudavim bodrum meze
Bodrum Müdavim Mezeler
mudavim bodrum ne yenir
Bodrum Müdavim İç Dekorasyon

Tatlı olarak kesinlikle Bodrum Müdavim’in Tahinli Cheesecake’i Denenmeli

Mekanın geceye damgasını vuran bir diğer lezzeti ise meşhur tahinli cheesecake’i oldu. Hafif bir tatlı olması ve o kadar yemeğin üzerine mideyi hiç yormuyor olması da ayrıca hoşumuza gitti. Instagram paylaşımlarımızda takipçilerimizden de büyük ilgi gördü.

mudavim bodrum tahinli cheesecake
Bodrum Müdavim – Meşhur Tahinli Cheesecake

Kazık Yemeden Yemek Yiyebilmek

Bodrum Müdavim ile ilgili vurgulamak istediğim son konu ise, son dönemde benzer mekanların uyguladığı “Müşteriyi kiraya ortak etme” mantalitesi ile hesaba ilave ettikleri “kuver, hizmet bedeli, çay, meyva” gibi maddeleri burada görmüyor olmanız. Kısacası fiyat performans oranıyla, “Kazık yemeden yemek yiyebilmek” gerçekten keyifliydi. Sırf bunun için bile tekrar gitmeyi hakediyor Bodrum Müdavim. Önceden rezervasyon yaptırmayı aman unutmayın.

Bodrum Müdavim manzarası
Bodrum Müdavim – Deniz Manzaralı Müdavim Köşesi
 • Bodrum Müdavim İletişim Bilgileri
 • Adres: Bodrum Çarşı, Cumhuriyet Cd. No:46/1, 48400 Bodrum/Muğla
 • Tel: (0252) 316 84 88

Kalifat Dizisi – En İyi Netflix Dizi Önerileri

0
blank

8.2 Imdb puanı ile, 2020 yılı İskandinav yapımı, sürükleyici bir Netflix dizisi olan Kalifat’da, terör örgütü üyesi kocasıyla, İsveç’den Rakka’ya taşınan ve İsveç’e bombalı saldırı planlandığını öğrenen Pervin’in, hayatını riske atarak, İsveç Güvenlik Teşkilatı ajanı ile gizlice irtibata geçmesi sonucu ailesi ve özgürlüğü arasında kaldığı ikilem anlatılıyor.

Kalifat Pervin karakteri Türk oyuncu Gizem Erdoğan
Kalifat (Caliphate) – En iyi Netflix dizileri

Kalifat dizisinin başrolündeki Pervin karakterini Türk oyuncu Gizem Erdoğan başarıyla canlandırıyor. Eş zamanlı sürdürülen bir başka hikayede ise Stockholm’deki evlerinden kaçıp, aynı örgüte katılmak için Rakka’ya gitmek isteyen, beyni yıkanmış ergen kızların, anne ve babalarıyla olan çatışmaları konu ediliyor.

kalifat dizi 2 1

Kısmen Türkiye’de geçen ve Türkçe konuşulan sahnelerin de yer aldığı dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor. Aksiyon seviyorsanız, işte size bir çırpıda bitirilen ve yeni sezonu dört gözle beklenen nefes kesici bir dizi daha.

Unorthodox – En İyi Netflix Dizisi önerilerim

0
blank

Netflix’de son dönemde izleyip de en beğendiğim dizileri fırsat buldukça sizler için kaleme alıyorum biliyorsunuz. Hatta eskiden her ay, düzenli olarak en favorim olan 5 dizi, 5 kitap ve 5 şarkıyı sizlerle paylaşırdım ama araya önce hepimizi evlere kapatan Korona şaşkınlığı ve sonra da Yaz mahmurluğu girdi. İşte şimdi çok sevdiğiniz bu tarz içeriklerden biri daha: Netflix‘deki en iyi dizilerden biri olan Alman yapımı Unorthodox. Artık siz de evde kaldığınız süreçte çoğunu bitirdiğiniz için Netflix‘de kaliteli dizi bulmakta zorlanıyorsanız, bu tarz dizi önerisi ve sinema filmi önerisi yazılarımı kaçırmayın derim.

Unorthodox Dizisi Konusu

Deborah Feldman’ın gerçek hayat hikayesini anlatan ve New York çok satanlar listesinde uzun süre kalmayı başaran anı kitabından uyarlanan ve başrolünde Shira Haas‘ın yer aldığı, Netflix’in 2020 çıkışlı Alman yapımı dizisi Unorthodox, tek sezon olarak 55’er dakikalık 4 bölümden oluşuyor. Imdb puanı 8.0 olan Unorthodox‘da, 21. yüzyılda New York’da büyümesine rağmen, telefon, televizyon, bilgisayar, internet, kitap ya da okul olmadan, modern hayatın tüm getirilerinden uzak, tamamen izole bir kommün şeklinde, katı kurallarla yaşayan Hasidik Yahudi toplumunda, istemediği biriyle görücü usulüyle evlendirilen ve çok sayıda çocuk doğurması için baskı yapılan Brooklyn’li Esty isimli bir çocuk gelinin hikayesi anlatılıyor.

Unorthodox - En iyi Netflix Dizi tavsiye
Unorthodox – En iyi Netflix Dizilerinden

Evliliğinin ilk yılında hamile kalamayınca hayatı iyice zorlaştırılan Etsy, sadece özgürlüğüne kavuşmak ve müzikle ilgili hayallerinin peşinden koşmak ister ve bu sebeple Berlin’e kaçar. Burada bir grup müzisyenle arkadaş olur ve ona evlerini açar. Ancak buna rağmen geçmişi onu burada da bulacaktır.

Unorthodox dizisi konusu ve oyuncuları
Unorthodox dizisi konusu ve oyuncuları

Unorthodox ne demek?

Unorthodox” kelimesi burada; başroldeki kızın, özgürlük uğruna her şeyi arkasında bırakıp, yeni bir hayata başlama hayallerini de göz önüne alarak, geleneklere aykırı, adetlere uymayan anlamını taşıyor.

Unorthodox Dizisi Oyuncuları

Oyuncuların kostümlerinden, iç mekan detaylarına kadar, kadınların saçlarının traş edilerek, peruk takmalarından, kullandıkları özel dile kadar, dış dünyaya tamamen kapalı bir inanışın, yaşam tarzı ve ideolojisini yansıtan dizide, Esty‘yi canlandıran Shira Haas minyon fiziğine rağmen, oyunculuğuyla adeta devleşiyor. Amit Rahav’ın damat rolünü üstlendiği dizi toplam 4 bölümük ilk sezonuyla, adeta rüzgar gibi bir oturuşta bitiyor. “Yeni sezon hemen gelsin!” diye sabırsızlandıran dizilerden… Netflix’de ayrıca Unorthodox Kamera Arkası diye de bir yapım var, diziyi izledikten sonra ona da göz atmanızı tavsiye ederim, eminim siz de kamera arkasını benim kadar ilginç bulacaksınız.

netflix unorthodox dizisi
Unorthodox dizisi afişinde Esty’nin saçlarını kazıtılıyor.

Unutmadan… Sizden de beğendiğiniz dizi ve film önerilerinizi bekliyorum. Unorthodox dizisini izlediyseniz siz nasıl buldunuz, en çok hangi sahnelerinden etkilendiniz? Hadi bana yorumlarda yazın!

Menajerimi Ara Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0
blank

Netflix platformunda “Dix pour cent” (Yüzde 10 / Call My Agent) ismiyle izlediğimiz Fransız yapımı diziden, Türkçe’ye uyarlanan “Menajerimi Ara dizisi”, Star TV ekranlarında geçtiğimiz hafta Salı akşamı saat 20:00 itibariyle izleyicisiyle buluştu. Başrollerinde Fatih Artman, Canan Ergüder ve Barış Falay gibi isimlerin yer aldığı ve yayınlanır yayınlanmaz büyük kitlelere ulaşan “Menajerimi Ara dizisi”nin sevilmesinde, ilk bölümde yine kendi olarak yer alan konuk oyuncu Tuba Büyüküstün’ün menajerlik şirketi tarafından kendisine Hollywood’da “Bond kızı” rolü vaad edilen, ancak sonradan yaşlı bulunarak, hayali suya düşürülen bir starı canlandırması da önemli yer tuttu.

Menajerimi Ara Dizisi Tekrari Ne Zaman 2
Menajerimi Ara dizisi ilk bölüm oyuncuları Fatih Artman ve Tuba Büyüküstün
menajerimi ara menejerimi ara dizi 3 1
Menajerimi Ara dizisi ana oyuncuları

MENAJERİMİ ARA HANGİ DİZİDEN UYARLANDI?

Netflix platformunda yayınlanan “Dix pour cent” (Yüzde 10) ya da ” Call My Agent” ismiyle bilinen Fransız yapımı diziden, Türkçe’ye uyarlanan “Menajerimi Ara dizisi”, daha ilk bölümünden oldukça ses getirdi. Bunda Star TV’nin geçtiğimiz Salı saat 20:00’de ilk bölümünü yayınlamasından hemen sonra, kaçıranlar için aynı bölümü, aynı gece ve farklı günlerde arka arkaya tekrar tekrar yayınlamasının da etkisi büyük oldu tabi. 🙂

DIX POUR CENT (CALL MY AGENT) DİZİSİ NASILDI?

Henüz toplamda 3 sezonu yayınlanan ve 4. ve son sezonu merakla beklenen, 2015 yılı Fransız yapımı diziyi, geçtiğimiz yıllarda Netflix’de izleyip çok sevmiştik. Bölümleri ortalama 25 dakika olan dizide, Paris’teki bir ajansta çalışan birbirinden hırslı menajerler, beklenmedik bir kriz sonrasında, en önemli müşterilerini memnun etmek ve şirketlerini ayakta tutmak için kıran kırana mücadele ediyordu.

Imdb puanı 8.3 olan dizide Monica Belluci, Juliette Binoche, Isabelle Adjani, Christopher Lambert, Guy Marchand gibi Fransız ünlüler de konuk oyuncu olarak ekrana geliyor. Hatta ilk paragrafta bahsettiğim ve dizinin ilk bölümünde, bizde Tuba Büyüküstün’ün oynadığına benzer, yaşlı bulunduğu için projesi iptal olan bir karakteri, Belçikalı oyuncu Cécile de France yine kendi ismiyle canlandırıyor. Bakalım Türk versiyonunda senaryoya ne tür müdahaleler olacak birlikte göreceğiz.

Menajerimi Ara Dizisi uyarlandi 1
Menajerimi Ara dizisinin uyarlandığı Fransız yapımı dizi Dix Pour Cent (Call my Agent) oyuncuları

MENAJERİMİ ARA DİZİSİNİN EKİBİNDE KİMLER VAR?

“Menajerimi Ara” dizisinin, Ay Yapım imzalı Türk versiyonunun yönetmen koltuğunda Ali Bilgin yer alıyor ve senaryosu Yelda Eroğlu ve Yeşim Çıtak tarafından kaleme alınıyor. Drama ve komedi unsurlarıyla öne çıkan ve prestijli bir yetenek ajansında yaşananları konu eden dizide Barış Falay “Kıraç”a, Canan Ergürder “Feris”, Fatih Artman “Çınar”, Ahsen Eroğlu “Dicle” ve Deniz Can Aktaş “Barış” karakterlerine hayat veriyor. Dizinin bölümlerinde Tuba Büyüküstün, Nüket Duru, Nebahat Çehre, Derya Baykal gibi sanatçılar da konuk oyuncu olarak yer alacak.

MENAJERİMİ ARA DİZİSİNİN KONUSU

Menajerimi Ara dizisinin konusuna gelince… Radyo-Televizyon mezunu olan ve üniversiteden sonra Antalya’dan İstanbul’a iş bulmak için gelen Dicle, yükselmek istediği sinema sektöründe iş bulamaz. Kendisini küçükken terk ettiği için yıllardır görmediği babası, zaman içinde yükselme hırsıyla İstanbul’a yerleşmiş ve en büyük menajerlik ajanslarından birinin ortaklarından olmuştur. Dicle, babası Kıraç’ı yıllar sonra bulur ve durumunu anlatarak, kendisine iş konusunda referans olmasını ister. Ama babasından beklediği yakınlığı ve desteği göremez.

Kendisinden bir an önce kurtulmak isteyen baba, aralarındaki bağ duyulmadan, onu hemen Antalya’ya geri göndermeyi istemektedir. Oysa Dicle her şeye rağmen İstanbul’da kalmaya ve sektörde adını duyurmaya oldukça kararlıdır ve şans eseri babasının çalıştığı şirkette, aynı zamanda rakibi de olan Feris’in, bir anda boşta kalan asistan pozisyonunu doldurmaya çabalarken bulur kendini. Yüksek egoları sayesinde, özel ve profesyonel yaşamları sık sık çatışmaya giren yetenek ajansı EGO’ya bağlı menajerler; sinema sektörünün parlak ışıkları altında, ünlü müşterilerinin ego savaşları, yüksek umutları ve hayal kırıklıkları ile dolu, çetrefilli durumları yönetmeye uğraşırken, Dicle’nin işi, hiç de kolay olmayacaktır.

menajerimi ara menejerimi ara dizi 4 1
Menajerimi Ara dizisi oyuncuları Ahsen Eroğlu ve Canan Ergüder

MENAJERİMİ ARA DİZİSİ OYUNCU KADROSUNDA KİMLER VAR?

menajerimi ara menejerimi ara dizi bolum
Menajerimi Ara dizisi oyunu kadrosu
 • Barış Falay (Kıraç)
 • Canan Ergüder (Feris)
 • Fatih Artman (Çınar)
 • Ayşenil Şamlıoğlu (Peride)
 • Ahsen Eroğlu (Dicle)
 • Deniz Can Aktaş (Barış)
 • Semi Sırtıkkızıl (Emrah)
 • Gamze Karaduman (Gülin)
 • Nazlı Senem Ünsal (Jülide)

Bu arada Menajerimi Ara dizisinin 2. yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Hemen izlemek için tıklayınız.

MENAJERİMİ ARA 2. BÖLÜM FRAGMANI

Swissotel The Bosphorus İstanbul Açık Hava Sineması

0
blank

Swissotel the Bosphorus, otelin bahçesinde yer alan ve yüzlerce ağacın yer aldığı Sultan Park korusunun içinde kurulan “Açık hava sineması”nda, Yaz boyunca yerli-yabancı vizyon filmleri sinemaseverlerle buluşuyor. Geçtiğimiz Pazartesi akşamı çok sevdiğim yönetmenlerden Guy Ritchie’nin “The Gentlemen” filmini izlemeye gittiğimde, sizlere de adeta oradaymışsınız gibi yaşatabilmek adına, hiç üşenmeyip, bu deneyimimi Youtube videosu haline getirdim. Yazımın hemen başında Swissotel the Bosphorus Açık Hava Sineması videomu izleyebilir ve bu vesileyle, her hafta 1 video yüklediğim yayınlarımı kaçırmamak için, unutmadan Üşengeç şef Youtube kanalıma hemen abone olabilirsiniz.

Üşengeç Şef Youtube Kanalı – Swissotel the Bosphorus Açık Hava Sineması Videosu

Swissotel The Bosphorus Açık Hava Sineması Yeme-İçme Olanakları

Film gösterimi saat 21:00 gibi başlıyor. Öncesinde adeta bir festival alanı gibi kurulmuş standlardan arzu ederseniz hamburger, köfte, sosisli, patates kızartması, brownie, dondurma vs. gibi yiyecekler veya su, meşrubat ya da bira gibi içecekler satın alabiliyorsunuz. Mekanın “Açık havada Popcorn kokusu var” sloganıyla uyumlu olarak, bir meşrubatınız ve patlamış mısırınız ise ikramlar arasında. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından COVID-19 hakkında yayınlanan genelge koşullarına uyumlu şekilde sosyal mesafe, güvenlik ve yüksek hijyen standartları ile yeni temizlik önlemleri alınmış, tüm şefler ve servis elemanları maskeli ve eldivenli hizmet veriyor. Size benden bir tavsiye; Buradaki sosisli sandöviçi (HotDog) muhakkak deneyin derim, çok lezzetli yapıyorlar.

swissotel acik hava yazlik sinema istanbul 2
Swissotel the Bosphorus İstanbul Açık Hava Sineması Yeme-İçme Olanakları

Oturma bölümü ekranın önüne kurulmuş rahat şezlonglardan oluşuyor. Her birinde üzerine serebilmeniz için havlular yer alıyor. Yazlık sinema ruhunu burada doyasıya yaşıyorsunuz. Yeni kesilmiş çimlerin kokusu ve Boğaz’ın hafif esintisi de Swissotel’in açık hava sinemasında geçirilen Yaz akşamlarına ayrı bir keyif katıyor.

swissotel acik hava yazlik sinema istanbul 4
Swissotel the Bosphorus İstanbul Açık Hava Sineması Sultan Park Korusu

Swissotel The Bosphorus açık hava sinemasının gösterim programında yakın gelecekte hangi filmler var?

 • 31 Ağustos 2020 Bombshell
 • 7 Eylül 2020 Doctor Sleep
 • 14 Eylül 2020 The Invisible Man
 • 21 Eylül 2020 The Black Panther

Benim de Merakla Beklediğim “Bombshell” Filmi hakkında:

Yönetmen koltuğunda Jay Roach‘ın bulunduğu ve Fox News’in kurucusu ve CEO’su olan Roger Ailes’in büyük olay yaratan, taciz skandalının perde arkasında yaşananları konu eden Bombshell filminde, taciz olayının su yüzüne çıkması ile yaşananlar ve tacizci medya patronunun perde arkasındaki öyküsü gözler önüne seriliyor. 2016 yılında ilk olarak, televizyon yorumcusu Gretchen Carlson, ardından Megyn Kelly ve daha bir çok kadın tacize maruz kaldığını açıklamıştı. 1 saat 50 dakikalık filmde, Charlize Theron, Fox’tan NBC’e geçiş yapan haber sunucusu Megyn Kelly’i, Nicole Kidman televizyon yorumcusu Gretchen Carlson’ı ve Margot Robbie de kurgusal Fox News yapımcısı Kayla Pospisil’i canlandırıyor.

swissotel acik hava yazlik sinema usengec sef dilek yeginsu 2
Swissotel The Bosphorus Açık Hava Sinemasında 31 Ağustos’da Bombshell Filmi Gösterimi Var.

Swissotel the Bosphorus Açık Hava Sinema Bileti Fiyatları:

 • Swissotel İstanbul Sultan Korusunda açık hava sinema keyfi, içecek ve patlamış mısır ikramlarıyla 145 TL.
 • Biletler Biletix’de. Bu arada ilgilendiğiniz filmler varsa, önceden yer ayırtmanız önemli. Bizim gittiğimiz filme, son gün arkadaşlarımız da gelmek istedi ama Biletix’deki tüm biletler tükenmişti, bize katılamadılar.
swissotel acik hava yazlik sinema istanbul
Swissotel the Bosphorus İstanbul

Swissotel The Bosphorus İletişim Bilgileri:
Adres: Visnezade Mah, Acısu Sokağı No:19, 34357 Beşiktaş/İstanbul
Tel: (0212) 326 11 00

Meşhur Mahmutbey Kanatçısı

0
blank

Kadıköy Sahrayıcedit’te, İnönü Caddesi üzerinde yer alan Meşhur Mahmutbey Kanatçısı, bir daha asla gitmek istemeyeceğim, hatta uzun bir süre bir daha tavuk kanat yemek istemeyeceğim kötü bir deneyim oldu. Şuradaki yazımda da negatif izlenimlerimi anlattığım sebeplerden dolayı, maalesef Meşhur Mahmutbey Kanatçısı, Üşengeç Şef En Kötü Mekanlar listesine girmiş oldu. Umarım mekanın yetkilileri Tripadvisor başta olmak üzere pek çok mecrada da değinilen bu negatif konulara eğilerek, gerekli düzenlemeleri yaparlar ve benim gibi lezzetseverler bu mekanı ziyaret etmeyi yine isteriz.

Meşhur Mahmutbey Kanatçısı – Bir Daha Asla Gitmem!

0
blank

Kadıköy Sahrayıcedit’te, İnönü Caddesi üzerinde yer alan Meşhur Mahmutbey Kanatçısı‘nı, seneler öncesinden sanki iyiymiş gibi hatırladığım için, eşime ısrar ederek, tavuk kanat yemek için tekrar gidelim istedim. Ah! İstemez olaydım. Bir daha asla gitmek istemeyeceğim, hatta uzun bir süre bir daha tavuk kanat yemek istemeyeceğim kötü bir deneyim oldu. Aşağıda da detaylarını anlatacağım sebeplerden dolayı, maalesef Meşhur Mahmutbey Kanatçısı, Üşengeç Şef En Kötü Mekanlar listesine girmiş oldu. Umarım mekanın yetkilileri Tripadvisor başta olmak üzere pek çok mecrada da değinilen bu negatif konulara eğilerek, gerekli düzenlemeleri yaparlar ve siz bakmayın başlıkta “Bir daha gitmem!” dediğime. Benim gibi lezzet peşinde olanlar, eğer olması gereken lezzet ve hizmet kalitesi sağlanırsa, tabi ki yeniden şans vermeyi her zaman isteriz.

Meşhur Mahmutbey Kanatçısı’nda Menü veya QR Kod getirilmedi

Evet Meşhur Mahmutbey Kanatçısı’nda menü veya QR kod getirmiyorlar. Hemen bir meze tepsisi getirildi, meze istemediğimizi, sadece kanat yemeye geldiğimizi belirttik. Eşimle birlikte her birimize 1,5’ar porsiyon kanat ve ortaya 1 adet salata sipariş ettik. Çok uzunca bir süre masaya hiç bir şey getirilmedi. En sonunda “Bari salatayı getirin, acıktık” demek zorunda kaldık, yine de sadece küçücük bir Gavurdağı salatasının (22 TL) getirilmesi yarım saat sürdü. Mekanda o esnada bir yoğunluk vesaire de yoktu onu da belirteyim. belki 1/4’ü anca doludur veya o kadar bile değildir. Bizimle aynı zamanda oturan yan masaya yemekler gelince sıra bize de geliyor diye heyecanlandık. Tüm yan masa sipariş edildiğini düşündüğümüz yemeklerle doldu, tam yemeye giriştiler ki, garsonun başka masanın yemeklerini onlara yanlışlıkla getirdiği ortaya çıktı ve yemekler böylece geze geze esas masasına götürülmüş ve pandemi önlemleri de yalan olmuş oldu.

Meşhur Mahmutbey Kanatçısı’nda 1,5 porsiyonu 48 TL olan Tavuk Kanatlar Çok Küçük ve Lezzetten Uzak

Yemek yanında uzun zamandır beklemiş de tekrar ısıtılmış gibi, hiç taze olmayan birer parça ikiye kesilmiş beyaz ekmekle geldi. En azından belki bundan daha taze siyah ekmek vardır umuduyla “Başka ekmek alternatifi ne olabilir? Daha taze ekmek var mı?” diye sordum. “Tek ekmek bu!” dediler. Kanatlar ise aşırı küçük, lezzetten yoksun, derileri hiç çıtır değil ve üstleri aşırı yağlı şekilde geldi. Dolayısıyla en ufak bir keyif vermedi. 1,5 porsiyonu 48 TL olan 2 kanat, 1 küçücük salata ve 2 ayrana toplamda 150 TL ödeme yaptık. O esnada hesapta bir şey dikkatimizi çekti.

Meşhur Mahmutbey Kanatçısı’ndaki Hesapta Sadece “%” İşareti ile Belirtilen Kısım Ne Olabilir?

Hesabı incelediğimizde en altta sadece “%” yazan bir satır ve yanında bir rakam gördük. Ama öyle bir şekilde yazılmıştı ki, sanki faturaların en altında KDV bölümü ve hesabı olur ya, dikkat çekmesin diye, aynı onun gibi bir hava verilmişti sanki. Garsona bunun ne olduğunu sorduğumuzda “Bir süredir alıyorlar” cevabını verdi sadece. Peki ama nedir? diye tekrar sorduğumuzda “Bilmiyorum, öyle ekstra alıyorlar” dedi. Ne olduğunu tabii ki tahmin etmek zor değil. Bunu alenen belirtmeden Hizmet bedeli alıyorlar ve kimse anlamasın diye onu bile açık açık yazmamak için sadece bir yüzde işareti koymuş ve ilaveyi yapmışlar.

Seneler önce bir kere gitmiştik demiştim ya başta… Mekana da o zamandan beridir, yıllar içinde en ufak bir bakım ve yenileme yapılmamış gibi. Ortada eski model fıskiyeli bir havuz var, (fıskiye vs çalışmıyordu) suyu öylesine bulanık ve temizlikten uzak ki, içindeki zavallı balıklara acımamak mümkün değil.

meshur mahmutbey kanatcisi hesap
Kadıköy Sahrayıcedit – Meşhur Mahmutbey Kanatçısı

Meşhur Mahmutbey Kanatçısı’nın Valesi Fiş Vermiyor ama 1 Saat Sonra da Sizi Tanımıyor

Ah bu arada mekanın valesiyle ile ilgili de kabul edilemeyecek bir güvenlik açığı olan olay gerçekleşti: Arabamızı verirken otopark fişi istediğimizde “Fazla araba yok, fişe hiç gerek yok” diyen arkadaş, 1 saat bile olmadan tekrar geldiğimizde “Arabanız neydi?” diye yüzümüze, sanki bizi ilk defa görür edasıyla baktı. Bu arada arabanın standart olmadığı bilgisini de durumu daha iyi anlamanız için belirtmek isterim. Kendisine “E ama bak fiş vermedin, unutmam dedin, ama unuttun bizi hemen. Demek ki herhangi başka birine de arabayı getirip teslim edebilirmişsin” deyince de “Yok, ben arabanın modelini unuttum” filan diye geveledi. Neyse… Şaka gibi bir deneyimdi.

Vamos Bodrum – Servis Kalitesiyle Bodrum’un Gözbebeği Bistrosu

0
blank

Bodrum Bitez’de, Akdeniz mutfağından başarılı örnekler sunan Bistro/Brasserie konsepti ve şık ve ferah ön bahçesi kadar, mandalina ağaçları altında gizli bir vahayı andıran, yeşillikler içindeki beyaz ferforje masa ve sandalyeli arka bahçesiyle de favorimiz olan Vamos Bodrum, Üşengeç Şef En İyi Mekanlar Listesine girmeyi hak ediyor. Nişantaşı Atiye’de senelerce House Cafe’yi işleten Emre Bey’in geçen sene açtığı Vamos Bodrum, hemen Bodrum’un göz bebeği haline geldi. Yaz-Kış açık olan ve kaliteli bir ziyaretçi kitlesi bulunan mekanın, bizim gibi çok fazla müdavimi olduğu için, önceden rezervasyon yaptırmadıysanız, aynı gün yer bulmak biraz zor oluyor, haberiniz olsun.

Vamos Bodrum’da Neler Yenir? Üşengeç Şef’in Menüden Tavsiyeleri Nelerdir?

Vamos Bodrum‘da taş fırından çıkan lezzetler gayet başarılı. O yüzden özellikle pizzalara şans verilebilir. Mesela Füme antrikotlu pizza… Makarnalar, et yemekleri de çok seviliyor. Tatlılardan Tiramisu ve San Sebastian Cheesecake denenebilir. Menüden özellikle tavsiye edeceklerim ise Izgara somon ve suyunu muhafaza eder şekilde tam kıvamında pişirilen bonfile. Her gittiğimizde, beraber olduğumuz dostlarımıza da menüden tavsiyeler verdiğimizde, hiç mahcup olmadan, her seferinde aynı lezzet ve malzeme kalitesiyle karşılaştık.

Vamos Bodrum - en iyi mekanlar
Vamos Bodrum – Bonfile – Üşengeç Şef En İyi Mekanlar
Vamos Bodrum - en iyi mekanlar - ızgara somon
Vamos Bodrum – Izgara Somon – Üşengeç Şef En İyi Mekanlar

Vamos Bodrum’un Efsane Tatlısı: Baklava Hamuru ile Yapılan Çıtır Çıtır Çilekli Milföy

Baklava hamuruyla hazırlanmış enfes lezzetteki Çilekli Milföy de kesinlikle en favorilerim arasında. O kadar çıtır çıtır ve içindeki kreması öylesine leziz ve taze ki, bu sene Bodrum’da denediklerim içinde en tepeye yerleşen tatlılardan oldu. Bu arada fiyatlar ambiyans, servis ve malzeme kalitesine göre gayet uygun. Vamos Bodrum’da bir dahaki sefere kahvaltıyı da deneyeceğim ve memnun kalırsam, sizleri ondan da haberdar edeceğim. Söz! 🙂

Vamos Bodrum - Çilekli Milföy - Üşengeç Şef En İyi Mekanlar
Vamos Bodrum – Çilekli Milföy – Üşengeç Şef En İyi Mekanlar

Vamos Bodrum İletişim Bilgileri

 • Adres: Bitez Mah. Atatürk Bulvarı 1146. Sokak No:1 Bodrum/ Muğla
 • Tel: (0252) 363 00 59

En Çok Okunanlar

blank

Chef Mezze – Nefis Meze, Müzik ve Boğaz Manzarası

0
Bugün size İstanbul'da en iyi mekanlardan biri olan Chef Mezze ile ilgili izlenimlerimlerinden bahsetmek istiyorum. Yıllar önce ilk gittiğim anda, o enfes...
blank

Titanic Deluxe Belek