Rabia Birsen Güvercin, 400.000 TL’lik soruyu bildikten sonra, bugüne kadar 1 milyon liralık soruyu açtırmaya hak kazanan 5. kişi olarak Atv’de Kenan İmirzalioğlu’nun sunduğu “Kim Milyoner Olmak İster” yarışmasında tarihe geçti. Peki Tüm Türkiye’yi ekran başına kilitleyen 1 milyonluk soru neydi?

İşte Rabia’ya sorulan 1 milyonluk Soru

Türkiye’deki 81 ilin adında, bu dört harften hangisi, diğer üçünden daha az bulunur?

Cevap seçenekleri ise şöyleydi:

A) Ş

B) V

C) G

D) H

Ben ilk bakışta hemen V harfi dedim ama sonra düşündükçe Ş de olabilir diye, şüpheye düştüm. Rabia da başta aynı şekilde düşündü, sonrasında tüm şehirleri harf sırasına göre tek tek sayarak üzerinden geçmeye karar verdi. Aşırı heyecandan dolayı haklı olarak, 81 şehrin ismini hatırlaması imkansızdı. Sonra Kenan İmirzalioğlu ona bölge bölge gitmesinin daha mantıklı olduğunu söyleyerek, mesela Marmara bölgesinden başlamasını tavsiye etti. Gerçekten hiç de kolay olmayan bu soruda hepimiz evde nefeslerimizi tutmuş halde Rabia’nın kazanması için dualar eder halde, gözyaşları içinde bulduk kendimizi. Uzun bir düşünme ve karar süresi sonucunda “B şıkkı V harfi” Son kararım demesiyle aynı cevabın yeşile dönmesi sonucu biz de sevinçten havalara uçtuk. Bu sayede 1 milyon TL’lik soruyu doğru cevaplayan Rabia da, büyük ödülün sahibi oldu.

kenan imizalioğlu kim milyoner olmak ister yarışmasında rabia birsen göğercin güvercin 1 milyon tl kazanan Rabia'nın koluna ne oldu

İçinde 1 milyonluk sorunun cevabındaki harflerin geçtiği iller hangileri?

İçinde “Ş” harfinin geçtiği iller (Toplam 9 adet)

Eskişehir
Gümüşhane
Kırşehir
Kahramanmaraş
Nevşehir
Muş
Şanlıurfa
Uşak
Şırnak

İçinde “H” harfinin geçtiği iller (9

İçinde “H” harfinin geçtiği iller (Toplam 9 adet)

Ardahan
Eskişehir
Gümüşhane
Hakkari
Hatay
Kırşehir
Kütahya
Kahramanmaraş
Nevşehir

İçinde “V” harfinin geçtiği iller (Toplam 5 adet)

Yalova
Artvin
Nevşehir
Sivas
Van

İçinde “G” harfinin geçtiği iller (Toplam 6 adet)

Bingöl
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Yozgat
Zonguldak

1 Milyon TL kazanan Rabia’nın eline ne kadar geçecek?

“1 Milyon TL kazanan Rabia’nın eline ne kadar geçecek?” sorusuna Vergi Uuzmanı Ozan Bingöl cevap vermiş. “Bugünkü yarışmada 1 milyon liralık soruya doğru cevap veren yarışmacının eline net [1.000.000 – ((1.000.000₺ – 23.387 TL istisna) x %20 İntikal Vergisi Kesintisi) ile 804.677 TL geçecektir.” demiş (eğer internetteki bu bilgi doğru bilgiyse)

Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasının Para Ödülleri Ne zaman Yapılıyor?

Bu soru da çok sorulmuş. Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında kazanılan çeklerin karşılığında verilen para ödülü, ortalama 8-9 ay sonra kişinin beyan ettiği banka hesabına yatırılıyormuş.

Fatih Altaylı’nın Milyoner Yarışması Büyük Ödülüne Yorumu

Gazeteci Fatih Altaylı son yazısında, “2011’de 660 bin dolara denk gelen bu 1 milyon TL’lik büyük ödülün, bugün ancak 36 bin dolar ettiğini vurgulamış. “Ve bugün bu parayla değil bir ev bir otomobil, bir ahır ve bir el arabası alamazsınız” demiş. “O gün 3 Ferrari almaya yeten bu ödül ile bugün belki bir Fiat Egea alabilirsiniz. O da acele ederseniz, zam gelmeden alabilirseniz. Yoksa o da imkansız olabilir.” demiş. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Haydi yorumlarda buluşalım.

SİZ DE DÜŞÜNCENİZİ PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz