Bu akşam Kenan İmirzalioğlu’nun sunduğu ATV ekranlarında yayınlanan yarışma programı “Kim Milyoner Olmak İster”de Rabia Birsen Göğercin, tüm soruları doğru bilerek ulaştığı 1 milyonluk soruyu da açtırdıktan ve doğru cevapladıktan sonra nefes kesen yarışmada tam 1 milyon TL’lik ödülün sahibi oldu.

Rabia Birsen Göğercin kimdir? Rabia kaç yaşında? Nereli? Ne mezunu?

Aslen Konyalı ve uzun süredir Ankara’da ailesiyle yaşayan 24 yaşındaki Rabia Birsen Göğercin’in soyadı bazı yerlerde de Güvercin olarak geçiyor. Kendisi Gazi Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nden yeni mezun. Aynı zamanda yeminli bir izci.

Rabia Birsen Göğercin’in Koluna Ne Olmuş?

Hepinizin merak ettiği konuda, yarışma esnasında Kenan İmizalioğlu’nun sorusu üzerine açıklama yapan Rabia Birsen Göğercin (Güvercin) ailesinin yıllardır esnaf olarak hizmet verdiği Kasap dükkanında, geçtiğimiz sene kurban bayramında, bir dalgınlık sonucu, maalesef talihsiz bir kaza geçirerek, kolunu kıyma makinesine kaptırmış.

Rabia Birsen Güvercin, yarışmadan kazandığı 1 milyon TL ile ne yapacak?

Kendisi bu olayı bile yine yüzünden gülümsemesini eksik etmeyerek, “kıyma makime sarıldım kucakladım ve ambulansla hastaneye gittik. Doktor da bizi hoş geldin diye gülerek karşılayınca ben de aynı şekilde hoş bulduk dedim ve ameliyata alındım. Hem artık daha havalı bir kolum oldu” diye anlatıyor. “Başımıza her şey gelebilir. Her şeye alışırız ama sevdiklerimizin yüzündeki o acı, çok daha üzücü’ diyerek, kolunun kaybından çok, babasının bu duruma üzülmesine üzüldüğünü dile getirdi. İşte o anlarda biz ekran başında ve Kenan İmirzalioğlu da stüdyoda hıçkırıklarımıza ve göz yaşlarımıza engel olamadık.

Babasının büyük ısrarları üzerine aslında pahalı bir çözüm olan biyonik kol kullanmaya başladığını yine tatlı bir dille anlatan Rabia Birsen Göğercin, en sonunda babasının eğer bu kolu almazsan ben de parasını çöpe atarım dediği ve kabul etmek durumunda kaldığını söyledi. Şimdi ise kazandığı parayla, daha gerçekçiğ ve yumuşak dokulu olan bir estetik kol yaptırmak istediğini anlattı. Hastane sürecinde aynı odayı paylaştığı ve iki bacağını kaybettiği için tedavi gören oda arkadaşını da unutmayan Rabia, ona da protez konusunda yardımcı olmak istediğini vurgulayarak ne kadar yüce gönüllü olduğunu bir kez daha pekiştirdi ve ekrandan gönüllerimize taht kurdu.

rabia birsen göğercin güvercin koluna ne oldu

Bravo sana Rabia Birsen Göğercin

Sevgili Rabia’nın, yüzünün güzelliği kalbine, kalbinin güzelliği de yüzüne yansımış. Bu kadar tatlı, sempatik ve kendini iyi yetiştirmiş onun gibi bir genç kızı tanıdığımıza çok sevindik. Ekran başında onunla birlikte hop oturup hop kalktık.
Yaşadığı talihsiz olayla önce hüzün, sonra pozitif bakış açısıyla, umuduyla, aile değerlerine bağlılığıyla, hayat enerjisiyle ve her durumda mutlu olabilmeyi ve şükredebilmeyi bilmesiyle, ekran başındaki herkese harika bir hayat dersi verdi.
Bravo sana Rabia!

Önceki İçerik1 milyonluk Soru Neydi? Rabia’nın eline ne kadar geçecek?
Sonraki İçerikKışın İçinizi Isıtacak Çorba Tarifleri

SİZ DE DÜŞÜNCENİZİ PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz