Müziği çok sevmeme rağmen, itiraf etmeliyim ki, müzikallerle öyle pek aram yoktur. Oscar kazanan filmler için de, karşıma sanki ağır bir sanat film çıkacakmış da, gidince sıkılıp sinema salonunda uyuyakalacakmışım gibi biraz önyargılarım vardır. Ama La La Land (Aşıklar Şehri) filmine, artık oyuncularını çok sevdiğimden mi, yoksa ilk duyduğum anda aşık olduğum şarkısı “City of Stars” sayesinde  mi bilemem ama, öyle büyük sempati duydum ki anlatamam. Ama durun! Öyle ısrar ettiniz ki, yine de biraz anlatmaya çalışayım en iyisi. :))

la-la-land-city-of-stars-film-sarki-usengec-sef-cadde-sanat

“La La Land” Filminin Konusu

Spoiler vermeden çok kısaca konusunda bahsetmem gerekirse, filmde, aklı fikri “caz” olan, hatta caz sevmeyen insanları anlayamayan, bu müzik türünün, artık geçmişte kalan eski ihtişamlı döneminin bittiğini kabul etmek istemeyen ve özgürce müzik yapabileceği bir caz kulübü açma hayaliyle yanıp tutuşan, aşırı idealist bir caz piyanisti olan Sebastian rolünde Ryan Gosling, inanılmaz bir performans sergiliyor. Kendisini The Notebook (Not Defteri) filminden beridir çok severim zaten. Diğer tarafta da, çocukluğundan beri oyuncu olmak isteyen, ama bir türlü başarıya ulaşamayan garson kız Mia rolündeki Emma Stone var ki.. Başlarda biraz didişiyorlar, sonrasını kendiniz izleyin en iyisi. Daha önce henüz fırsat bulamadıysanız tabi 🙂

“City of Stars” Şarkısı Kalp Ben

Yazımın başında da bahsettiğim gibi La La Land‘in Soundtrack‘inde Ryan Gosling ve Emma Stone’un bizzat seslendirdiği “City of Stars” şarkısını o kadar çok içselleştirdim ki, değerli müzisyen arkadaşım Can Lüleci‘yle birlikte, Kadıköy Bağdat Caddesi’nde kurucusu olduğu Cadde Sanat Merkezi‘nde geçtiğimiz Cumartesi günü çok spontane bir şekilde buluşup, bu güzel şarkıyı birlikte coverladık. Ve açıkcası bundan öyle büyük keyif aldık ki, “Hiç provasız böyleysek, acaba Cadde Sanat’ın bu sene Haziran ayında gerçekleşecek olan geleneksel konserinde, önceden çalışarak birlikte bir şarkı mı söylesek?”  diye de  bir motivasyon geldi valla bize. Benim yoğun seyahat programım izin verir mi bakalım, beraber göreceğiz.

İşte sizin için ilk şarkımızın videosu aşağıda…. Performansımızı beğenirseniz, Youtube kanalıma abone olmayı ve “Beğen” tuşuna basmayı da unutmazsınız değil mi? 🙂

Cadde Sanat Merkezi

Adres: Bağdat Caddesi Kazım Özalp Sokak Koşar İş Hanı No:15/B D:7-8 Şaşkınbakkal Kadıköy İstanbul
Tel: (0216) 302 40 02
E-mail: [email protected]

1 Yorum

  1. Yine her zamanki gibi bizi o güzel sesinle büyüledin kendine… O kadar güzel o duyguyu vermişsinki şarkıya bizde kapıldık resmen seninle birlikte… Hep dinlemek isteriz yalnız seni bizi böyle alıştırıyorsun bizi kötü hiç kuşkun olmasın Youtube de dinledik ve beğendik?

SİZ DE DÜŞÜNCENİZİ PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz