2020 yılı pandemi sebebiyle, sadece bizim için değil, tüm dünya için unutulmayacak bir yıl oldu. Ama bir umuttu yaşatan insanı… İşte yepyeni bir yıl daha kapımızı çalıyor. İnanabiliyor musunuz? 2021 senesine girmemize, bugün itibariyle sadece 2 ay kalmış. Sadece tarih değişmiyor,  yeni yıl demek, bembeyaz bir sayfa, taptaze başlangıçlar ve yenilenen umutlar demek… Yeni yıla sayılı günler kala, hazırlıklar son hızla devam ederken, her sene evde aynı yılbaşı ağacını kurmaktan veya sokakta, cafe’de, AVM’de, otelde nereye baksanız bakın, hep aynı türde yeşil plastik yılbaşı ağaçları görmekten gına gelenler için süper yılbaşı ağacı alternatifleri için yaratıcı fikirlerle geldim.

Değişiklik isteyenler ve diy (do it yourself) yani “Kendin yap” projesi sevenler buraya!   Daha da güzeli, aşağıda seçtiğim alternatif yılbaşı ağacı önerilerinin çoğu, evinde koca bir yılbaşı ağacına ayıracak yeterince alanı olmayanlar için de harika bir çözüm sunacak. Çünkü dar alanlar için mucizeler yaratan bu yılbaşı ağaçları aynı zamanda birer duvar süsü. Üstelik malzemeleri kolayca bulunabilecek ve biraz hayal gücünüzü kullanarak, çok benzerlerini eminim kendiniz de zevkle yapabileceksiniz. O zaman en favorilerimi sıralamaya haydi başlıyorum.

yılbaşı-agacı-nasıl-yapılır-süslenir

Kitap ve DVD ile Yılbaşı Ağacı Alternatifleri

Kitap okumayı ve film izlemeyi çok sevenler için, tam da sizi yansıtacak, sadece kitap ve DVD kutularından oluşan bir Yılbaşı ağacı konsepti nasıl fikir ama?

Görselin sağında bulunan ve gümüş renkli çerçevenin içinde rengarenk ve ışıl ışıl parıldayan yılbaşı süsleriyle, çam ağacı formunda hazırlanan ağaç tam benlik. Bunu hazırlasam, 365 gün duvarımda dursun isterim, kaldırmaya kıyamam valla. Şeffaf sicim iplerle çerçevenin üstünden sarkıtarak yapabileceğiniz gibi, bir platforma hepsini silikonla yapıştırarak da bu görüntüye kavuşabilirsiniz.

yılbaşı-agacı-nasıl-yapılır-süslenir

Ağaç Dalları ile Yılbaşı Ağacı Alternatifleri

En etkilendiğim bir diğer duvar süsü de üstte solda yer alan yılbaşı ağacı alternatifi oldu.  Mevcut süslerinize ilaveten tek ihtiyacınız ince ağaç dalları ve onları sabitlemek için biraz halat.

yılbaşı-agacı-nasıl-yapılır-süslenir

Ansiklopedi ile Yılbaşı Ağacı

İnternet bu kadar yaygın olmadan önce, hepimizin evleri cilt cilt ansiklopedilerle doluydu, sonra onların yerini CD’ler aldı, şimdi ise bir şeyler lazım olunca Google’a sormak moda. Özellikle yeşil ciltli ansiklopedileriniz varsa, işte size ilgi çekici bir yılbaşı ağacı alternatifi. En tepesine bir yıldız ve kırmızı boncuklarla süslendiğinizde bayağı da olmuş yani bence:)

Magnetler ile Yılbaşı Ağacı

Minik minik renkli objeler ve çerçevelerle duvarda veya bir boy aynasında böyle bir formu oluşturmanız mümkün. Aralarına yeni yılda yapmayı planladığınız seyahatleri temsilen, şimdiye kadar gittiğiniz yerlerden aldığınız hatıra magnetleri de serpiştirebilirsiniz.

yılbaşı-agacı-nasıl-yapılır-süslenir

Şişe Mantarı ile Yılbaşı Ağacı

Şişe mantarı biriktirmeyi sevenler için, işte mini bir çam ağacı önerisi. ister fırça yardımıyla, ister gazlı kalemlerle gönlünüzce renklendirebilmeniz mümkün.

Minderler ile Yılbaşı Ağacı

Farklı boyutta kare yastıklardan kolayca bir çam ağacı basbayağı olabiliyormuş. Arzu ederseniz, çengelli iğnelerle süslerinizi tutturabilirsiniz. Ayrıca uygun boyutta olanları, yılbaşı zamanı geçince dekoratif minderler olarak da kullanabilirsiniz belki.

yılbaşı-agacı-nasıl-yapılır-süslenir

Sevimli Objeler ile Yılbaşı Ağacı

Yılbaşı renklerine ithafen kırmızı ve yeşil ağırlıklı sevimli objeleri yine sicim ipleriyle duvara asabilirsiniz.

Halat ile Yılbaşı Ağacı

En çok beğendiklerimden birisi de, işte bu basit ama bir o kadar da şirinlik timsali Yılbaşı ağacı. Süslemeler haricinde tek ihtiyacınız beyaz bir halat ve onu duvara ağaç şeklinde tutturmak için kırmızı bir seloteyp. Tek kelimeyle bayıldım!

yilbasi agaci fikri 2

Karton ve Halat ile Yılbaşı Ağacı

Ağaç şeklinde keseceğiniz bir karton ve üzerine minik raptiyelerle tutturacağınız ip veya halatlarla istediğiniz yılbaşı kartlarınızı ve süslemelerinizi asabileceğiniz bir duvar süsü

yılbaşı-agacı-nasıl-yapılır-süslenir

Çıtalar ile Duvar Yılbaşı Ağacı

Sağdaki ağaç dallarıyla hazırlanan ve çam yapraklarıyla süslenen duvar yılbaşı ağacının bir diğer versiyonu da çıtalarla hazırlanan soldaki dünya tatlısı ışıl ışıl yılbaşı ağacı alternatifi. Bunu yakın arkadaşlarımızın evinde görür görmez bayıldım.Her sene hazırladıkları yılbaşı ağacının, bu sene yeni yürümeye başlayan minik oğulları sayesinde, sağlam halde yılbaşı gecesini göremeyeceğini düşünmüş ve böyle bir şey tasarlamış. Bence harika olmuş.

yilbasi agaci fikri 7

Artık bu konudaki zevkimi iyice anladınız. Şu anda çıkıp, böyle ağaç dalları toplayabilme imkanım olsa kesinlikle bundan yapmak isterdim.

Duvar Sticker’ı ile Yılbaşı Ağacı

Böyle bir zahmete bile girmeyeyim derseniz, duvar stickerları tam size göre. Online olarak zevkinize en uyanını bulup sipariş verebilirsiniz.

yilbasi agaci fikri 8

Metal Tel ile Yılbaşı Ağacı

Orta sertlikte bir metal tel  ve uygun uçlu penseler yardımıyla çam ağacı formu vererek ve süsleyerek siz de kolayca böyle renkli bir yılbaşı süsü hazırlayabilirsiniz. Etrafını çevreleyen boş çerçevenin üstüne illa ki minik bir fiyonk asarak sevimliliğini maksimuma çıkartmayı unutmayın.

fishy knitting

Ahşap Çerçeve ve Halatlarla Yılbaşı Ağacı

Evet yapımı biraz komplike duruyor farkındayım. Bunu kendiniz hazırlamaya üşenirseniz, diğer alternatifleri arasından birini seçebilirsiniz. Haydi bakalım. Yılbaşına kadar, geriye doğru sayım başladı. Tekrar görüşmek üzere, sağlıkla ve sevgiyle kalın!

2 YORUM

  1. Yaa ama ne güzel seçenekler bunlar hepsini çok beğendim kii ne güzel alternenetif sunmuşsun ellerine sağlık hepsi birbirinden güzel senin değiminle çok şekeyyyyy ???? Yeni yıla sağlık mutluluk huzurlu veee neşe içersinde girmek dileğiyle ????????????
    Benden de kucak dolusu sevgiler????

SİZ DE DÜŞÜNCENİZİ PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz