“Kanımca… Şahsi fikrim “Her kadın bir kuştur. Öte yandan her kadın bir çiçektir. Erkekler ise böcektir. Yani toplumumuzda, genel kanı olaraktan…. kiii bir yerde “kuş olayı”, bazen hanfendilerle ilgili değil, beyefendileri sembolize eden bişey… Misal; “senin kuşun”, “benim kuşum”…

Umarım şu anda “Üşengeç Şef, bu neyin kafası böyle?” demiyorsunuzdur ve siz de Yalan Dünya’nın geçen hafta yayınlanan Final bölümündeki; Gülistan’ın eski “aşna fişnesi” Zeynel’le, yıllar sonra ilk kez buluştuğu o muhteşem sahneyi izlemişsinizdir.

duzlu

Sizi bilemem ama, ben tek kelimeyle, gülmekten kırıldım! Gülse Birsel’in üstün mizahî kalemine ve her iki oyuncunun süper yeteneklerine sağlık!!! “Bir kahkaha, bir pirzola” denkleminden hesaplarsak, bayağı bi’ protein aldım sayelerinde :)))

Gülse Birsel, başlarda herkese ilginç gelen, ama artık tek düzeliğe dönüşerek izleyiciyi sıkmaya başlayan “Orçun” karakterini canlandıran genç oyuncu Bartu Küçükçağlayan’a, diziye taze kan verecek en yeni karakter “Zeynel”i de oynatarak, yaratıcı zekasını da her fırsatta böyle ortaya koyuyor işte…
tuzlu fistik
“Zerrin” rolünü canlandıran Derya Karadaş ise, replikleri, tonlamaları ve sempatik oyunculuğuyla, her bölüm “yükselen değer” olarak kalmayı bir şekilde başararak, yer aldığı sahne sayısını da gittikçe artırıyor. Sezonun bu final bölümünde de kendinden beklenen çıkışı yaptı ve Necati Şaşmaz’ın “Fosforlu Kedi Gözleri”ne de selam çakmadan geçmedi:)

Zerrin
Bu arada dikkat ettiniz mi, Derya Karadaş, “Sex and The City”deki “Carrie Bradshaw’a hayat veren Sarah Jessica Parker’a ne kadar benziyor? Nasıl yahu? Bir tek ben mi benzetiyorum yani? Biraz iyi bakın lütfen. “Tıpatıp aynısı” ya da  “ikizi” filan demiyorum ama bir andırma var valla, bakııııın:)

Carrie bradshawCarrie bradshaw2
 Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker)

Derya karadas
Derya Karadaş

Onu bunu bilmem ama şu anda Türk televizyonlarındaki en kaliteli ve en çok izlenen komedi dizisi “Yalan Dünya”. Her hafta saatlerce süren bir dizide insanları güldürmeyi ve bu esnada kaliteden ödün vermemeyi başardığı için buradan Sevgili Gülse Birsel’e, benden de koca bir alkış! 🙂

Her daim olduğu gibi, son bölümlerinde de facebook ve twitter’ın baş belası olmasından tutun da, gaz maskesinden, tükenmişlik sendromuna, alkoliklikten, dış mihrakların oyunlarına kadar tüm güncel konulara parlak göndermeler yapan bu dizi, popülerliğini korurken, büyük beğeniyle izlenmeyi de fazlasıyla hak ediyor.

yalandunya

Öte yandan, doğruya doğru…. Benim nazarımda bir numaralı efsane dizi hala: Avrupa Yakası”. Üstüne de kolay kolay başka dizi gelemez sanki. Bir “Burhan Altıntop” kolay yetişmiyor tabi. 🙂 Ara ara yayınlanan eski bölümlerine ne zaman rastlasam, ilk kez görmüşcesine heyecanlanır, ayıla bayıla izlerim. En çok da koşu bandında güzel oluyor, tavsiye ederim… Bol bol kikirderken, zamanın nasıl geçtiğini bile anlamıyorsunuz… Hem vücudunuza ilaveten, yüz kaslarınız da öyle çok çalışıyor ki, bu sayede, bölümün sonunda gerdirmiş kadar oluyor insan:)

avrupa yakasi

Ama eğer, geçen haftaki Yalan Dünya’nın son bölümünü kaçırdıysanız, boş vermeyin lütfen:)

“Tuzlu Fıstık ve Birayla”… ya da kendi tabiriyle “Duzlu Fıstık ve Bira’ynan” olan münasebetini her zaman anlayışla karşılayan, hanfendiliğiyle, karakteriyle ve aşna fişnesiyle her zaman 10 numara, 5 yıldız verdiğini söylediği “The Gülistan”ıyla yıllar sonra yine bir cafe’de buluşan Zeynel’in yer aldığı bu bölüm, olur da yeniden yayınlanırsa ya da fırsat bulup, internetten filan izleyebilirseniz, neden bu denli sevdiğime siz de hak verecek ve belki de aynı benim gibi 3 ay boyunca özleyeceksiniz bu şeker diziyi 🙂

Önceki İçerikDondurma Aşkına 30 Kişilik Sırada Beklemek!
Sonraki İçerikÜstünüze Afiyet… Üşengeç Şef, Tam 1 Haftadır Günün Sitesi Seçiliyor da :)

2 YORUM

  1. Bartu'nun oyunculuğu yeni karakterde süpermiş netten izledim komikti:) İyi, bu yasaklı ülkede bira-fıstık katarak espri yapabilmişler rahat. Yakında yeni yasa ile içki gösteremeyecekler tv'de.

SİZ DE DÜŞÜNCENİZİ PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz