Star TV’deki “Refika’nın Mutfağı” programını bilirsiniz. Programın tatlı ve çalışkan şefi’ni de… Geçtiğimiz gün Doors Akademi’de, Refika ile Pişirme teknikleri workshopunun özel davetlilerindendim.

mucize-lezzetler-refika-usengec-sef
Çok motive edici bir eğitim mutfağı var burada… Bizim için tüm malzemeler önceden hazırlanmıştı her zamanki gibi. içeri girer girmez havaya girip, mutfak önlüklerimizi giydik ve yemek yapmanın o keyifli dünyasına daldık bir anda.

doors-akademi-mutfak-yemek-kurs

Dinamik, aynı zamanda oldukça eğlenceli bir gün geçirdik beraber. Refika ekranda da tatlı, ama gerçek hayatta çok daha içten ve samimi. Sabahtan akşama kadar paket program çekmesine ve bütün yorgunluğuna rağmen, enerjisini hiç düşürmeden, tüm davetlileriyle tek tek ilgilendi ve kalpleri fethetti.

doors-akademi-mutfak-yemek-kurs

Sonuçta kısa bir süre içerisinde hem farklı farklı yemekler ve tatlılar yaptık hem de birlikte bol kahkahalı keyifli bir gün geçirdik beraber.

Arçelik sponsorluğundaki Doors Akademi’de profesyonel aşçılık eğitimi yanında, bir kaç saatlik yemek eğitimleri de veriliyor. Geçen sene Osmanlı yemekleri ve sushi eğitimlerine katılmış ve size de bahsetmiştim hatırlarsanız. işte o yazım da burada🙂

kadayif
Günün sonunda yapılan yemekler içinde benim en favorim Kadayıf Mantı oldu. Zaten mantıya bayılırım. Bu hali de hem oldukça ilginç, hem de lezzetliydi. ilk fırsatta size de  yapımını anlatırım, merak etmeyin.

kadayif-manti

Güzel bir Cuma günü yaşanıyor gibi dışarıda. Telefonda kiminle konuşsam, “ceketimi elime aldım, tam t-shirtlük bir hava” deyip duruyor. Az sonra hazırlanıp çıkacağım, umarım aynen dedikleri gibidir:)
Size güzel ve sevdiklerinizle bir arada geçireceğiniz harika bir hafta sonu diliyorum.
usengecsef.com
www.facebook.com/usengecsef
www.twitter.com/usengecsef
www.instagram.com/usengecsef

Önceki İçerikHello Kitty Cadde’de Yeni Bir Cafe ve Mağaza Daha Açtı
Sonraki İçerikEzeli Rekabet… Ebedi Dostluk…

2 YORUM

SİZ DE DÜŞÜNCENİZİ PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz