Dün İtalyan medya ve gıda sektörünün önde gelen markalarından Gambero Rosso tarafından Swissotel The Bosphorus’a davet edildim.

“Top Italian Wines” Dünya Turu kapsamında İtalya’dan 64 önemli içecek markası üreticisinin ürünleriyle yer aldığı davette, Türk ve İtalyan yiyecek-içecek sektöründen katılımcılar, ilgilendikleri tatları deneyimleyerek, üreticilerle bire bir sohbet etme şansı buldu.

usengec-sef

Sabahki toplantımın ardından, Nişantaşı’ndaki öğle yemeğinden sonra, Swissotel’e geldiğimde, bulunduğumuz balo salonunu bir anda en melodik bulduğum dillerden biri olan “İtalyanca” konuşanlar sardı:)

gambero-rosso-top-italian-wines

İtalyan mutfağı meraklıları, şefler, otel, restoran ve kafeler için dünyadaki en önemli referans kaynaklarından biri kabul edilen Gambero Rosso’nun bu davetine ilaveten, bir de Master Class isimli tadım eğitimi organize edilmişti.

gambero-rosso-top-italian-wines
Gambero Rosso’nun “Top Italian Wines” rehberi editörlerinden Lorenzo ve Gianni’nin, ayırt edici notaları, üretim, dinlendirilme ve saklama tekniklerini, hangi içeceklerin, hangi yemeklerle daha iyi eşleşebileceği gibi tüyolarını tek tek dile getirdikleri yorumlarını dinleme ve vizyon kazanma şansı yakalamak keyifli bir deneyim oldu.
gambero-rosso-top-italian-wines
Bu sayede katılımcılar, İtalya’nın kuzeyindeki tepelik bölümlerde yetişen üzümlerle hazırlanan 30 farklı içeceği deneme fırsatı buldu.

gambero-rosso-top-italian-wines

Önceki İçerikSalt Galata’da Osmanlı Bankası Arşivinin Sergilendiği Müzeyi Gezdim
Sonraki İçerikOscar Ödüllü Aktör Russel Crowe’la Yeni Filmi: Son Umut’u Konuştuk

2 YORUM

SİZ DE DÜŞÜNCENİZİ PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz