Pazartesi sendromunuza iyi gelsin diye bu yazımda size güzel haberler vermek istedim. Evet belki biraz erkenciyim ama haydi kabul edin, 2017’yi bitirmemize sayılı günlerin kaldığı şu dönemde, kurumsal bir ajanda veya takvim hediye geldiği anda, ilk yapılan şey “2018’de kaç gün tatil olacak?”, “Özel günler ve bayramlar hangi güne denk geliyor?” hızlıca bi’ona bakmak…  2017 yılı bu yönden rekorlarla dolu bir yıldı (11 günlük Kurban Bayramı tatilini ne çabuk unuttunuz?) Pekiii! 2018’de Bayram tatilleri hangi güne denk geliyor? Çalışanlara yine 9 günlük tatil var mı? Şu anda hepinizin “Ay! hadi işşşallah!” dediğinizi duyar gibiyim:) Hadi o zaman 2018 resmi tatil günlerini güzeeelce bir masaya yatıralım.

Peşinen içinizi rahatlatayım; 2018 yılında resmi tatiller ve hafta sonlarını birlikte hesaplayınca toplam 116 gün izin gözüküyor. Kurban bayramı tatili de, yine 9 güne uzatılacak olacak gibi görünüyor. Bu uzun tatil fırsatını ve diğer tatil imkanlarını, yurt-içi, yurt dışı seyahatler için kullanmak veya memleketine gidip akrabalarıyla hasret gidermek isteyenleriniz için işte gün gün detaylarıyla 2018 Yılının Resmi Tatil Günleri

2018-resmi-tatil-gunleri-9-gun-bayram-tatili-ne-zaman

2018 Resmi Tatil Günleri

1 Ocak Pazartesi – Yılbaşı Tatili (30 ve 31 Aralık, Cumartesi Pazar’a denk geldiği için, bir yerlere gidecekseniz işte size 3 günlük tatil fırsatı!)

23 Nisan Pazartesi  – 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (Yine öncesindeki Cumartesi Pazar’ı birleştirerek, işte bir 3 günlük tatil fırsatı daha!)

1 Mayıs Salı – 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü (Olur da Aradaki Pazartesi için izin alma imkanınız varsa, buradan 4 günlük bir tatil imkanı çıkarılabilir)

19 Mayıs Cumartesi – 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

14 Haziran Perşembe – Ramazan Bayramı Arefe Günü (Yarım Gün)

15 Haziran Cuma – Ramazan Bayramı 1.Günü

16 Haziran Cumartesi – Ramazan Bayramı 2. Günü

17 Haziran Pazar – Ramazan Bayramı 3. Günü

15 Temmuz Pazar – 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

20 Ağustos Pazartesi – Kurban bayramı Arefe Günü (Yarım Gün)

21 Ağustos Salı – Kurban bayramı 1.Günü

22 Ağustos Çarşamba – Kurban bayramı 2.Günü

23 Ağustos Perşembe – 30 Ağustos Kurban bayramı 3.Günü

24 Ağustos Cuma – Kurban bayramı 4.Günü (Öncesindeki ve sonrasındaki hafta sonları ile birleşince 9 gün tatil imkanı)

30 Ağustos Perşembe – 30 Ağustos Zafer Bayramı (Cuma günü izin alabilenler için 4 günlük tatil imkanı)

29 Ekim Pazartesi – 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı (Öncesindeki hafta sonu ile birlikte 3 günlük tatil imkanı)

Bu bilgilere şimdiden sahip olduğunuza göre, avantajlı erken tatil planlarınızı gönlünüzce yapabilirsiniz artık.

Hepinize harika bir hafta diliyorum.

Önceki İçerikÜşengeç Şefiniz Nasıl Nazara Geldi?
Sonraki İçerikKasım Ayı’ndan Dizi – Kitap ve Şarkı Favorilerim

4 YORUM

  1. Ayyy canım benim nede güzel konuya değinmişsin gerçi çok zengin bir ülkede yaşadığımız için bu tatiller az bile… Şimdi benden yupiii yaşasın gibi sözler yok çok duymak istersin biliyorum ama bu tatiller benim için değil daha doğrusu özel sektörde çalışanlara göre hiç değil…En basiti yeni yılın ilk hediyesi niye pazara rasladı dersemmmm kimse kızmaz bana diymi ama öyle dakka bir gol bir neyse tatil yapacak olan güzel Türkiyemin güzel insanları şimdiden iyi tatiller vee mutlu bir hafta diliyorum….

    • Ah Elifcim, sen ve senin gibi özel sektör çalışanları için en azından yılbaşının bari, hafta ortasına denk gelmesini isterdim gerçekten:)

SİZ DE DÜŞÜNCENİZİ PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz