Üşengeç Şef takipçi buluşmasını, geçen sene ilk kez yaptığımızdan beri tadı damağımızda kalmıştı. Sosyal medya hesaplarımda, ne zaman bir kahve fincanı paylaşsam, “Üşengeç Şefim, haydi ama, buluşalım artık!” mesajlarını aldıkça, hem heyecanlanıyor, hem de nasıl bir organizasyon yapacağım konusunda karar vermeye çalışıyordum. Bir kaç kez niyetlenip, müsait olabilecek Cumartesi günleri için kamuoyu yoklaması yaptığımda, böyle bir davetin olmazsa olmazı olan en sıkı takipçilerimden, o gün sınavı olanlar, mesaisi olanlar veya şehir dışında olanlardan gelen ricalarla, erteleye erteleye, nihayetinde, güneşli ve güzel bir Yaz gününde bir araya gelmek üzere 4 Haziran tarihinde karar kıldık.

usengec-sef-fan-club-bulusma-lazzoni-hotel-halic-tekne-turu

Aaa! Bu arada unutmadan ondan da bahsedeyim. Baktım ki buluşmamıza ilgi çok yüksek, tüm misafirlerime zaman ayırıp, tek tek ilgilenebilmek adına, davetli sayımızı kısıtlı tutma kararı almam iyi oldu. Beni tüm sosyal medya hesaplarımdan ve web sitemden takip eden, tanıyan, ilgi gösteren sevenlerimi misafir etmek istediğim için, instagram hesabımdan kendi hakkımda eğlenceli bir kaç soru sorup, minik bir anket yaptım ki, cevapları zaten üşenilmeyip web siteme veya instagram postlarıma bakılınca hemen bulunabilen bu basit sorular, onlar için çocuk oyuncağı oldu:)

Derken büyük gün geldi çattı. Gelirken yanında da meteorolojiden sağanak yağmur haberlerini de beraberinde getirmez mi? Neyse dedik, öyle ya da böyle biz aklımıza koyduk ve buluşuyoruz.

Sabah erkenden kalkıp hazırlanmaya başladım. Benimle yüzyüze görüşmek için yağmur çamur demeden yollara çıkan değerli misafirlerime iyi ve bakımlı görünmek boynumun borcuydu. Yoğun yağış uyarısına rağmen, davetlilerimden bir an bile olsun, programımızı iptal önerisinin iması bile gelmedi ki, bunun bendeki değerini tahmin edebiliyor musunuz?:)

Sütlüce’de, hemen Haliç’in kıyısında, Haliç Kongre Merkezine de çok yakın bir konumda yer alan, 5 yıldızlı Lazzoni Hotel’e geldiğimizde, hava şartları nedeniyle, özellikle uzaktan gelenlerin biraz gecikebileceğini biliyorduk, ama olsun, bu hiç de sorun değildi.

Normalde Lazzoni’nin Haliç’e tepeden bakan enfes bir manzaraya sahip açık terasında yapmayı planladığımız davetin, yağmur sebebiyle içeri alınması da bizim keyfimizi hiç ama hiç etkilemedi.
usengec-sef-fan-club-bulusma-lazzoni-hotel-halic-tekne-turu
Beni benden iyi bilecek şekilde yazılarımı kaçırmayan, tam bir kitap aşığı olan dünya tatlısı Nursen Hanım; postlarımın altına bıraktığı “Oh! Mis Mis!” tarzı yorumlarıyla pozitiflik abidesi Sevinç Hanım ve şeker kızı Ezgi, o akşam mesaisi olduğu için Büyükada’daki restoranına dönmesi gerektiği halde, beni görmek için onca yolu gelen Şef Edebali Rıza; henüz 1 haftalık evli, çiçeği burnunda gelinimiz Esra ve kendi gibi güler yüzlü damadımız Ufuk; ALS Derneği’nin iyilik meleği Şenay Abla ve Kültür Bakanlığı sanatçısı olan değerli yazar, şair ve gazeteci canım annem; geçen sene bir organizasyon için gittiğim Bursa’da beni ziyarete geldiğinde tanışıp kaynaştığımız bir tanem Damla ve sevgili eşi Soner; yıllardır en yakın takipçilerimden olan Birol Bey, nazik eşi Figen Hanım ve minik oğulları Deniz’in de katılımıyla, anlayacağınız tek kelimeyle dört dörtlük bir ekiple Lazzoni Hotel’in en şık dekore edilmiş köşelerinden birinde, krallar gibi ağarlandık.
usengec-sef-fan-club-bulusma-lazzoni-hotel-halic-tekne-turu

usengec-sef-fan-club-bulusma-lazzoni-hotel-halic-tekne-turu

usengec-sef-fan-club-bulusma-lazzoni-hotel-halic-tekne-turu
Otelin ödüllü şefinin mutfağından çıkan tuzlular, tatlılar, çaylar kahveler derken, ilk tattığım andan beri lezzetlerine bayıldığım “By Trileçe” markasının da jest yaparak gönderdiği çilekli ve karamelli trileçeleriyle damaklarımız iyice bayram etti.

usengec-sef-fan-club-bulusma-lazzoni-hotel-halic-tekne-turu

Herkesin yıllardır tanışıyormuşcasına, hiç yabancılık çekmeden hemen birbiriyle kaynaştığı, keyifli sohbetlerle ve kahkahalarla renklenen bu özel günde, tam da hayal ettiğim gibi, tek tek tüm misafirlerimle yakından ilgilenme fırsatı buldum.

usengec-sef-fan-club-bulusma-lazzoni-hotel-halic-tekne-turu

Kutlama olur da pasta olmaz mı? Tabi ki hep beraber pasta kesme törenimizi de gerçekleştirdik. Hayatımda yediğim en taze ve en lezzetli kestaneli çikolatalı pastayı hazırlamış Lazzoni Hotel bizim için. Bir dilim aldım ama aklım kaldı valla, bıraksalar koca pastayı yiyebilirdim, hiç dur durak bilmeden:) Aldığım tüm kalorilere de, değerdi kesinlikle! 🙂

usengec-sef-fan-club-bulusma-lazzoni-hotel-halic-tekne-turu

Aslında o gün için en çok istediğim şey, sürpriz bir tekne gezisi düzenlemekti. Lazzoni Hotel’i geçen sene eşimle bir hafta sonu kaçamağı yaparak deneyimledikten sonra kaleme aldığım şu yazımda da bahsettiğim gibi, otelin kendine ait bir de teknesi mevcut. Eğer yağmur dursa ve güneş çıksa kim bilir nasıl da güzel olurdu diye içten içe dualar ederken, o da ne?! Mucizevi bir şekilde az önce dışarıda trafiği kilitleyen, her yeri seller götüren, o gri bulutlarla kaplı şehir, bir anda yerini pırıl pırıl masmavi bir gökyüzüne ve durgun bir denize bırakmaz mı? 🙂

Otelin tecrübeli, genç ve başarılı Genel Müdürü Gürhan Sayar’ın, her şeyin mükemmel olması için görevlendirdiği, adeta etrafımızda pervane olan misafir ilişkilerinden yetkililerle hemen başbaşa verdik ve durum değerlendirmesi yaptık. Evet! Hava tekne gezisi için çok elverişliydi. Oleeey! Misafirlerime bu sürprizimden bahsettiğimde hepimiz çok sevindik.:)

usengec-sef-fan-club-bulusma-lazzoni-hotel-halic-tekne-turu

Lazzoni Hotel’in özel teknesiyle çıktığımız Haliç turu, güzel bir anı olarak hafızalarımızda yerini aldı. Onu fark ettik ki, meğer hepimizin böyle güzel ve keyifli bir güne nasıl da ihtiyacı varmış.

usengec-sef-fan-club-bulusma-lazzoni-hotel-halic-tekne-turu

Buluşmamızın en başından en sonuna kadar Snapchat üzerinden her fırsatta yaptığım canlı yayınlardan oluşan videoyu eğer aşağıda açılmazda, şuradan da izleyebilirsiniz. İzledikten sonra severseniz, beğenmeyi, yorum bırakmayı ve kanalıma abone olmayı da unutmazsınız değil mi?

İzin verirseniz, bu seferlik bir değişiklik yaparak, Üşengeç Şef için hislerini biraz da onlardan dinlemeniz için, değerli Fan Club üyelerimden Damla ve Esra’nın bu özel gün için kaleme aldıkları ve beni çok duygulandıran yazılarına da burada yer vermek isterim.
 

“Üşengeç Şef’i instagramda ilk gördüğümde “uuu, kadının güzelliğine bak” dedim. Ve de “ne kadar güzel gülüyor maşallah, insanın içini ısıtıyor” dedim. Bu yüzü, günlük hayatımda bir kere sosyal mecrada da olsa görsem modum değişir dedim ve takip etmeye başladım. Bir de kendime benzettim sanki. Takibimden çok kısa bir süre sonra bir paylaşımına yorum yaptım ve cevap verdi. O zaman dedim ki, “Bu kadın gerçek”! Gösteriş değil paylaşımları, ne yaşıyorsa onu paylaşıyor. Yaklaşık 8-9 ay sonra Bursa’yı ziyarete geldi. Beni bir heyecan kapladı ve onu görmek istedim. Mesaj attım, “gel” dedi. “Vayy bee” dedim, işte bu, kadın bu, bana zaman ayıracak onbinlerce takipçinin arasından bana gel dedi, özel hissettim kendimi. (Eminin gidip görmek isteyen herkese gel derdi, o kadar da samimi ) Gittim, gördüm, tanıştım, kaynaştım… Sonra ne mi oldu? Biz abla-kardeş gibi olduk, hani zor zamanlarınızda yanınızda olan, aradığınızda aradan ne kadar zaman geçse de kaldığınız yerden devam edebileceğiniz dostunuz gibi… İşte Üşengeç Şef’in hayatıma kattığı tat böyle özetlenebilir; “Çilek tadında” 🙂

İstanbul’a yerleştik, bir hafta sonu görüşelim dedik bir türlü ayarlayamadık. Sonunda o güzel haber şefimden geldi 🙂 “Üşengeç Şef Fan Club Buluşması”. O gün açıköğretim sınavım vardı, 80 soruyu 25 dakikada yaptım çıktım. Nasıl kafama taktıysam artık, Beylikdüzü’nden Haliç’e zamanında yetişmeye, o soruları da çerez gibi yuttum ve çıktım sınavdan 🙂 Bir çıktım ki ne göreyim? Yağmur yağıyor, hem de ne yağmur! Sel götürüyor. Dedim tüm planlar alt üst oldu, tekne gezisi yapacaktık, tüh! Neyse dedim biz gidelim de. Tabi giderken yol tarifi aldığımız uygulamanın azizliğine uğradık, gittikçe geç kaldık, kaldıkça ben gerildim. En sonunda 1 saatten fazla gecikme ile de olsa otele vardık. Çok güzel bir lobide, kalabalığı aradım. Ve görür görmez hızlı adımlarla ilerledim. Eşimi bile arkada unuttum, o derece yani 😀 Veee sonunda yeniden bir aradaydık. Sarıldık, hasret giderdik. Ne güzel zayıflamış, çok özendim, “Maşallah” dedim içimden. Sonra herkesle tanıştım. Annesiyle tanıştım, çocukluk yaramazlıklarını dinledim ondan. (Anneciğin ellerinden öperim)

Derin bir sohbet, ikramlar, tatlılar, pastalar derken tekne gezintisine çıktık. Sadece şefimizi değil, ekibimizi de tanıma şansım oldu. Herkes arkadaş oldu, hatta gelemeyenleri de hatırladık ve onlardan bahsettik. (Elifciğime selam ;)) O gün bitmesin istedim. Daha anlatırdım ama yazım da çok uzun oldu sanki. Kısaca seni seviyorum Üşengeç şefim benim. En kısa zamanda yeniden buluşmak dileğiyle.

 
Sevgiler,”
Damla Özlem AŞCI

usengec-sef-fan-club-bulusma-lazzoni-hotel-halic-tekne-turu

“Ve sen harikasın…
Bazıları dikkat çeker, gülüşüyle, bakışıyla… 

Bazıları dikkat çeker, duruşuyla tavrıyla…

Bazıları dikkat çeker, çünkü onda seni ona doğru iten birşeyler vardır.  


Üşengeç Şef ile ilk tanışmamız, hatta daha doğrusu onunla karşılaşmam bir etkinlikte olmuştu. Uzun boyu, güleryüzü, giydikleri ile tam bir top model gibiydi. Sonra sosyal medyada buldum onu, bıkmadan usanmadan takip ettim. Sonra bir gün konuştuk ama nasıl mutlu oldum anlatamam size. Her gün hesabını takip eder oldum, bağımlısı oldum. Artık bende bir fan olmuştum. Sanırım olmuştum. Geçen sene ilk defa Caffe Nero etkinliğinde bir araya gelmiştik. Beni benden almıştı o tatlı diliyle, konuşması ile. Bu 2. buluşmamızdı ve ben yine oradaydım. Yağmur çamur demeden otele varmış ve onun gelmesini beklemiştim. Geldiğinde ışık saçıyordu her zamanki gibi. Maşallah ona! Güzel bir gün geçirmemize vesile olmuştu. O mükemmel birisiydi ve ben onunla vakit geçirmekten inanılmaz keyif alıyordum. O ailemizden birisiydi.


 

İyi ki varsın canım şefim! 🙂

Başarılarının devamını dilerim.”

Esra Salcıoğlu GÜR

usengec-sef-fan-club-bulusma-lazzoni-hotel-halic-tekne-turu

Ah ben daha ne diyeyim ki artık… Bu satırları okuduktan sonra, gözüme toz kaçmasaydı iyiydi.:) Artık gelenekselleşmesine karar verdiğimiz bir Üşengeç Şef Fan Club Buluşmasının daha sonunda, ilk fırsatta tekrar bir araya gelmek üzere, mutlu anılar biriktirmiş şekilde bu güzel günü tamamladığımız için çok mutluyuz. Bir sonraki buluşmamızda aramızda olmak isterseniz, gelişmelerden haberdar olmak için, tüm sosyal medya hesaplarımdan Üşengeç Şef olarak beni takip etmeyi unutmayın olur mu? (Sadece Snapchat’te Usengecsefiniz ismiyle varım, bilginize:)

usengec-sef-fan-club-bulusma-lazzoni-hotel-halic-tekne-turu
Bu arada unutmadan, instagram üzerinden yaptığımız eğlenceli bir yarışma ile bir davetlimiz, Lazzoni Hotel’in Spa’sında çift kişilik masaj ödülü kazandı. Şimdiden keyifleri bol olsun :)Satırlarıma bugünlük son verirken, Lazzoni Hotel‘e, böylesine unutulmaz bir davete ev sahipliği yaptığı için ve tüm misafirlerime bu güzel günü hatırlatacak nazik hediyeleri için teşekkürler…

>————————————————————————–
>
>Değerli Okuyucularımdan Minik bir Rica:
>
>Yorum yazmak ya da soru sormak isterseniz, öncelikle şuraya tıklayarak, bloguma üye olmayı unutmayın ki, yazılarınız “Adsız” çıkmasın ve ben de sizi tanıyabileyim, olur mu? 🙂
>

>Eğer gün içinde nerelerde bulunduğumu ve neler yaptığımı merak ediyorsanız da beni Snapchat‘te “Usengecsefiniz” hesabından takibe alabilirsiniz. “Snapchat kullanmayı henüz öğrenemedim ki ama ben” derseniz, onu da adım adım anlattım. İşte tam da burada🙂

SİZ DE DÜŞÜNCENİZİ PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz