Mekanist gurularıyla geçen haftaki kültür ve sanat dolu istanbul Bienali gezimiz öncesi, özel davetlisi olduğumuz Pazar brunch’ında Pera Publico’da toplandık

IMG 9585

Burası tam da Tünel meydanında yer alan ve Pera ruhunu yansıtan keyifli bir mekan…

IMG 9586

IMG 9557

IMG 9577

IMG 9558
Ahşap ağırlıklı, renkli sandalye ve renkli camlarla zenginleştirilmiş dekorasyonu ve çarpıcı led aydınlatmalı bar kısmıyla Publico, içeri adım atar atmaz sizi hemen içine çekiyor.

IMG 9556
Kalabalık kahvaltı masamızın üst katta hazırlandığı bilgisini alınca, merdivenlerle yukarı çıkıyoruz. O esnada flaşlar patlıyor. Hazırlıklı olun, yoksa çok tatlı ve yaratıcı fikirle hazırlanmış olan bu poster, sizi de bir “celebrity” gibi hissettirebilir ve hemen havaya girerek, poz vermeye başlayabilirsiniz:)
IMG 9559
Üst kata çıktığımızda kallavi bir serpme kahvaltı masasıyla karşılandık.

IMG 9578

IMG 9561

IMG 9560

IMG 9564

Publico; Otlu peynirli bazlaması, acukası, tereyağı, keçi peyniri, çeşit çeşit reçelleri, zeytinleri, domatesi, salatalığı, balı- kaymağı, taze sıkılmış portakal suyu ve lezzetli kahvesiyle, en ama en çok da, servis ekibinin misafirperverliği ve güler yüzüyle bizden tam not aldı.

IMG 9568

Bir peynirli puaçaları var ki enfes! Anne elinden çıkmış gibi sıcacık geldi masaya.
IMG 9565

IMG 9567
Hamur işine düşkünlüğüm malumunuz. Normalde Pazar kahvaltılarında yediğim ekmeğin haddi hesabı olmaz. Üzerine biraz ondan sür, biraz bundan sür derken, ipin ucu kaçar.

Burada masamıza aslında ev yapımı bir ekmek de gelmesine rağmen, ona pek şans veremeden, tercihimi puaçalardan yana kullanıp, ayıptır söylemesi tam 3 tane yemişim üzerinize afiyet.
IMG 9569

IMG 9570

IMG 9572

IMG 9573
O kadar puaçadan sonra, “tamam artık canım, kararında bırakmak lazım” diye düşünüp, “aman gerek var mı şimdi” diye başlarda nazlandığım, sonra yine dayanamayıp, incecik bir dilim aldığım Tahinli kek ise, umduğumun çok üstünde bir tad olarak kalbimi fethetti.

IMG 9574
Kek’e yönelik beğeni hislerimi öyle ballandıra ballandıra anlatmışım ki, benden sonra kimse ona kayıtsız kalamadı ve bir anda yarısı tükendi bile:)
IMG 9575
Duvarlarında yer alan etkinlik posterlerine bakılırsa, akşamları sergilenen DJ performansları ile de iddialı olan Publico’nun yemekleri arasında, Ispanaklı Raviolisinin, Salatalarının ve Pizzalarının da çok methini duydum.

IMG 9576

IMG 9580

 IMG 9581

IMG 9582

IMG 9583

Oldukça merkezi bir konumda olduğu için, bu taraflarda programım olduğu ilk fırsatta, onları da bi’ değerlendirmek üzere en yakın zamanda tekrar uğramak şart oldu.

PERA PUBLICO
İletişim Bilgileri:Tünel Meydanı 186/A, Asmalımescit Beyoğlu

T: (212) 245 40 28

Önceki İçerikKIRMIZI ET Seçme-Marine Etme ve Pişirmenin Püf Noktaları
Sonraki İçerikTürk Ağız Tadına Yönelik 3 Farklı Kırmızı Et Marine Tekniği

SİZ DE DÜŞÜNCENİZİ PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz