Nopa Nişantaşı, Atiye Sokak’ta 2014 yılında hizmet vermeye başlamış ve aslında muadillerine göre eski sayılabilecek bir mekan… Ancak “Son günlerde bu mekanda bir hareketlilik var” dedik ve sizler için ne yenilikler olduğunu öğrenmek üzere mekanı eşimle birlikte (Instagram hesabı: @deklancheur) ziyaret ettik. The House Cafe’lerin sahipleri tarafından kurulmuş olan Nopa’nın başta “Kibirli olmayan şıklıkta” bir fine-dining restaurant olarak belirlenen çıkış felsefesi, son dönemde İstanbul gece hayatının tecrübeli isimlerinden sevgili dostumuz Erhan Seven’i de bünyesine katmasıyla, daha “comfort food”a yönelerek, daha çok bir resto-bar” olarak tekrar konumlandırılmış.

nopa-restaurant-nisantasi-usengec-sef-atiye-sokak

Nopa Nişantaşı, Atiye sokağın içerisinde yer alan kardeş markası The House Cafe ile yanyana yer alıyor. Mekana girdiğinizde sizi her yanı yemyeşil bir “dikey bahçe” ile süslenmiş duvarlar, tam karşı duvardan süzülen bir sonsuzluk şelalesi ve tamamen açılabilen tavanı ile alabildiğine ferah bir ambiyans karşılıyor.

nopa-restaurant-nisantasi-atiye-sokak

nopa-restaurant-nisantasi-usengec-sef-dilek-yeginsu

Mekanın kolonsuz olması ve perspektif yapısı gerçekten hoş. Loca gibi düzenlenmiş masalar ve iç açıcı renk ve desenlerdeki yastıklarla da, misafirlerine alabildiğine özgür alanlar yaratmışlar.

nopa-restaurant-nisantasi-kokteyl

Nopa’nın girişinde sağlı-sollu yer alan şarap kavı oldukça zengin gözüküyor. Ayrıca başta adını mekandan alan “Nopa Kokteyl” olmak üzere bir çok kokteyl de, içki menüsünü zenginleştiriyor.

nopa-restaurant-nisantasi-atiye-sokak

Mekanın genç yaşına rağmen oldukça tecrübeli Head Chef’i Deniz Ahmet Köse ile yaptığımız kısa söyleşide, 9 sene Miami’de çalıştığını, “şefin tadına baktığı yemek” konseptini uyguladığını, aslen Uzakdoğu mutfağı referanslı olmasına rağmen, menüde ağırlıklı olarak kolay yenilir seçenekler ile Akdeniz mutfağını ve bir kaç Güney Amerika klasiğini tercih ettiklerini öğreniyoruz.

nopa-restaurant-nisantasi-ceviche

Başlangıç olarak Karışık Deniz Mahsullü Ceviche (49 TL) ve Somon Taco (26 TL) seçiyoruz. Salatalardan ise tercihimiz “Hindiba salata” (34 TL) ve “Körpe Ispanak ve Fransız Fasulyesi” (34 TL) oluyor. Ispanakların üzerine crispy halde dana bacon ve balsamik sos ile servis edilen salata gerçekten çok lezzetli.

nopa-restaurant-nisantasi-taco

nopa-restaurant-nisantasi-usengec-sef-dilek-yeginsu

Sırada mekanın hem sunum, hem de lezzet olarak en başarılı yemeği olan “Bamboo Skewers” yani bambu şişler var. Menüde yer alan 4 seçenekten benim favorim “fıstıklı kebap” oluyor. (32 TL) Bence özellikle %100 fıstıktan yapılan sosu ile bu şişi mutlaka denemelisiniz.

nopa-restaurant-nisantasi-fistikli-kebap-sis

nopa-restaurant-nisantasi-usengec-sef-deniz-ahmet-kose

Ana yemek olarak ise özellikle Erhan Bey’in tavsiyesi olan karamelize soğanlı ve tulum peynirli Hamburger (48 TL) ve Deniz Ahmet Şefimiz’in imza yemeği sayılabilecek “Dana İliği Risotto” ile yemek anlamında finali yapıyoruz. (38 TL)

nopa-restaurant-nisantasi-hamburger

nopa-restaurant-nisantasi-dana-iligi-risotto

Tatlı olarak tercih ettiğimiz Tiramisu (22 TL) ile Beyaz Çikolata ve Çarkıfelek Meyveli Cheesecake (25 TL) gerçekten oldukça başarılı. Özellikle cheesecake’i denemek için, gündüz bile olsa bir kahve içme bahanesiyle bu mekana uğramalısınız.

nopa-restaurant-nisantasi-cheesecake
Nopa İletişim Bilgileri

Adres: Teşvikiye Cad. Atiye Sk. No:6, 34367 Şişli/Beyoğlu/İstanbul
Tel: (0212) 327 58 68

Önceki İçerikPegasus FlyPgs Dergisi Dilek Yeğinsü Amsterdam yazısı
Sonraki İçerikSwissotel Bodrum – Bodrum’da Romantik Günbatımı

SİZ DE DÜŞÜNCENİZİ PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz