Tedavim sebebiyle evdeyken, kek ve kurabiyelere sardım bu aralar. Hayır efendim kendim yapmıyorum, en güzel yaptığını iddia edilen yerlerin ürünlerini deniyorum.. Birisi “eh” çıkıyor, diğeri umut vaad ediyor, öteki asla olmamış. Deneye deneye ve “I ıh! Bundan alacağım kaloriye değmez” diye diye, sanırım İstanbul’un Avrupa ve Anadolu Yakası’ndaki kek ve kurabiyeleriyle meşhur, denemediğim bir mekan bırakmamış olabilirim. En son Burak Özçivit ve Fahriye Evcen’in filan da müdavimi olduğu söylenen Sarıyer’deki meşhur bir fırından, Sevgili Asistanımın getirdiği  kurabiyelerden etkilenmiştim. Derken bir gün Instagram’da Muhteşem Çikolatalı diye bir hesaptan, “Çikolatalı kurabiyeleri çok sevdiğinizi duyduk, bizimkileri de denemenizi çok isteriz” diye bir mesaj aldım. Ürünlerinde Belçika‘nın meşhur Callebaut kuvertür çikolatalarını kullandıklarını duyduğumda, hayalimdeki o muhteşem çikolatalı kurabiye acaba, adı üzerinde, bu olabilir mi diye bir heyecanlandım açıkcası.

muhtesem-cikolatali-kurabiye-cevizli-vanilyali

Derken güneşli güzel bir İstanbul sabahında paketim elden teslim edildi ve kutuyu açtığımda, işte karşımdalardı. Vanilyalı, Kakaolu ve Cevizli olmak üzere 3 ayrı çeşit kurabiye! Allahım hangisinden başlasam!? Önce kahvaltı mı etsem? Yoksa yemek niyetine günde 3 öğün sadece bunlara mı gömülsem? Kafamda binlerce soru… Bu iş öyle aceleye getirilmemeliydi. Şöyle probiyotik yoğurtlu elmalı tarçınlı hafif bir kahvaltı sonrası, kendime bir Nespresso hazırladım. Kahvemi alıp, oturdum. İlk olarak Koz adını verdikleri cevizli ve parça çikolatalı olanla başlayamaya karar verdim. Alışık olduğumuz kuş tüyü gibi hafif kurabiyelerden değil, her biri bayağı kallavi ağırlıkta. İçi doldu dolu anlayacağınız. Dokusu acaba sert mi, yumuşak mı, ağızda kolayca dağılacak mı derkennnnn, ilk ısırığı aldım ve Aman Yarabbi! Bu da ne!? Bu bir kurabiyeyse bundan öncekiler neydi!?

muhtesem-cikolatali-kurabiye-cevizli-vanilyali-nespresso

O günden beri kendisiyle büyük aşk yaşıyoruz. Benim bir numaralı kurabiye seçtiğim ve direkt listemin en başına oturan Muhteşem Çikolatalı kurabiyelerinin, lezzet farkını yaratan sebeplere gelin beraber göz atalım.

Callebaut Çikolatası

Bir kere %70 kakaolu kuvertür Callebaut çikolatası kullanıyorlarmış. Dile Kolay! Tam 106 senelik deneyimini üstün kalitesine yansıtan Callebaut; dünya çapında çikolatalarının lezzetini; kakao çekirdeğinin içini kavurmak yerine, çekirdeği kabuğuyla birlikte kavurduğu eşsiz tekniğinden alır. Tek kelimeyle nefistir ve bildiğim bütün iyi ve gurme çikolata üreticileri, malzeme olarak sadece onun çikolatalarını kullanır.

Tereyağı başta olmak üzere özenle seçilmiş taze malzemeler

Cevizi, Vanilyası, kakaosu hepsi inanılmaz kaliteli ve taze olduğunu her bir lokmasında belli ediyor

El Yapımı olarak ve siparişiniz üzerine size özel hazırlanıp pişiriliyor

En sevdiğim özelliklerden biri bu oldu. Size beklememiş; yani gerçekten “günlük” ürünleri sunmak için stok tutmuyorlar.

Özel hazırlanma ve pişirilme süreci

Dışı daha tokmuş gibi dursa da, içi ağızda eriyor. Hatta ısıtıldığında içi akışkan olabilecek kadar yumuşak. Ben bu fırından yeni çıkmış ılık kurabiyeleri yanında sade dondurmayla yemeği de çok severim. Tadı çikolatalı sufle gibi olur, missss!

Koruyucu katkı maddesi yokmuş

Kurabiyelerde koruyucu katkı maddesi kullanılmamış.. Bu sayede ısı ile mühürlenmiş kapalı ambalajında oda sıcaklığında 3 güne kadar, buzdolabında 7 güne kadar, derin dondurucuda 30 güne kadar saklanabiliyormuş. Biz eşimle birlikte, öye çok sevdik ki, akşam dizi film izlerken, yanında sütle nefis gidiyor. İlk günden sonra, kalanı buzdolabında muhafaza ettim ve çıkardığım anda yine hemen yenilecek kadar yumuşaktı ve yine nefisti yine nefisti. Tek bir kötü tarafı var: Maalesef hepsi bittiiii! 🙂

muhtesem-cikolatali-kurabiye-cevizli-vanilyali

Kurabiyelerini Çocuklarla Paylaşıyorlar

Korunmaya ihtiyacı bulunan çocuk ve gençleri sağlıklı ve kendi ayakları üzerinde duran bireyler haline getirip, topluma kazandıran Koruncuk Vakfı‘nı bilirsiniz. İşte Muhteşem Çikolatalı markası da, güzel bir sosyal sorumluluk projesine imza atmış ve her online siparişte 1 adet kurabiyeyi Koruncuk sepetine ekleyen bir sistem kurmuşlar. Hedef sayıya ulaşıldığında, Koruncuk Vakfı yetkilileri aracılığıyla bu muhteşem kurabiyeleri çocuklarla buluşturuyorlarmış. Hedefin neresinde olduklarını web sitelerinden görebiliyor, arzu ederseniz, sayıya daha hızlı ulaşılmasına destek verebiliyorsunuz.

Tüm bu özellikleriyle diyorum ki; Daha iyisini bulana kadar benim için 1 numaralı kurabiyeci kesinlikle Muhteşem Çikolatalı🙂

Online Sipariş Adresi: www.muhtesemcikolatali.com

4 YORUM

  1. Yaa ama öyle bir anlattınkiii offff ağzım sulandı desem yalan söylemiş olmam???? seni bu kadar cezveddiyse gerisini düşünemiyorum ????rüyama girermiki acaba bilemedin şimdi bu güzellikleri nasıl unuturum daa uyurum onu düşünüyorum ????gece gece olmadı şimdi sabah görseydim dahamı iyi olurdu neyse seniii bu güzellikler mutlu ettiyse ben daha çok mutluyum…

  2. Fotoğrafını görünce mest oldum instagramda ve anında buraya ışınlandım hele bir de yerlerinin Sariyerde olduğunu okuyuncaayrı bir mutlu oldum. O nasıl anlatımdır öyle resmen ağzım sulandı meraktan ölüyorum artık çünkü biliyorum ki siz tadını beğenmediğiniz ürünü paylaşmazssınız kaldi böyle medhiyeler düzüp yazı hiç yazmazssınız.

SİZ DE DÜŞÜNCENİZİ PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz