Geçenlerde bir Cuma akşamı, “sonrasında bir Sinema programı da yaparsak, acaba yemeye nereye gitsek?” derken,  Carluccio’s’a karar verdik.

IMG 0948
Rezervasyon almadıklarını öğrenince iş şansa kaldı tabi ama o trafikte en hızlı olarak mekana, hepimizden yarım saat önce ulaşan, Motor tutkunu arkadaşımız sayesinde, hiç beklemeden, dışarıda iyi bir masaya oturma imkanımız oldu…

IMG 0950Kanyon’un ana giriş kapısından girince hemen sağda yer alan bu yeni İtalyan restaurant’ı, Jamie Oliver’ı da yetiştiren İtalyan şef Antonio Carluccio’nun İngiltere ve Ortadoğu’da kurduğu restoran ve marketler zincirinin bir halkası….

Jamie Oliver kimdi derseniz eğer, hani şu “aşırı hızlı menü hazırlama performansı ve hazırlık esnasında sürdürdüğü sohbetlerindeki sivri dilliliği ile ün kazanan ve dünyanın en yetenekli ve yaratıcı şovmen aşçılarından kabul edilen şahsiyet” diye hatırlatmaya çalışayım:)

JamieOliver2 lead

Jamie Oliver

Carluccio’s, Kanyon etrafındaki binalarda çalışan ve hep aynı restaurantlarda yemekten gına gelen beyaz yakalılar için bulunmaz bir fırsat olmuş herhalde ki, teras kısmında da, içeride de yer alan tüm farklı oturma alanlarının tamamı doluydu.
IMG 0954
Biz de yerimize geçer geçmez, hemen garsondan menüyü istedik ama bu kadar karışık ve sadece yazılardan oluşan bir menü ile karşılaşınca herkes önce bir kalakaldı…

IMG 0937

 
IMG 0936Gerçekten de nedenini anlayamadığımız bir şekilde oldukça kullanışsız ve biraz karmaşık bir menü hazırlanmış.

Hepimiz bayağı bir müddet konsantre olup, başımızı menüye gömerek, o kalabalığın içinde sesten gürültüden soyutlanıp, neyin nerede yazılı olduğunu çözebilmek ve sonuçta ne yemek istediğimize karar verebilmek için  ekstra çaba harcadık.

Nihayetinde, açılışı önden bir Calamari Fritti ile açtık. Una bulanarak kızartılmış Kalamar halkaları güzeldi ama resmini çekmek nasip olmamış işte idare edin lütfen:) (Porsiyon Fiyatı: 15 TL)

Sonrasında aramızdan 2 kişi Günün Risottosu olan Porcini Mantarlı Risotto’yu seçti. Sonuç: Süper! Fiyatını merak ediyorsanuz, menüde günün risottoları hep değiştiği için sabit bir fiyat belirtmemişler, dolayısıyla porsiyon fiyatını hatırlayamıyorum:)

IMG 0924

Bir de üzerine bol parmesan serpince tadından yenmez bir lezzet haline dönüştü.

Gerçekten de dünyada yediğimiz ennnn lezzetli Porcini Mantarlı Risotto’yu Carluccio’s’da bulduk diyebiliriz herhalde:) Ama bi bakar mısınız şu güzelliğe 🙂

IMG 0929
IMG 0928
Ben “Bistecca Di Bue Con Patate” isimli, Peppolata kırmızı biber sosuyla sunulan, Izgara Antrikot ve taze biberiyeli sote patates siparişi verdim. Tadı beklentimin altında, ama yine de iyiydi.(Porsiyon Fiyatı: 29,5 TL)

IMG 0926Arkadaşlarımdan biri, menüde “Fegato Alla Griglia” olarak geçen Izgara Dana Ciğeri Filetosu, balzamik ile karamelize edilmiş soğan ve patates püresini seçti. Sonuç onun için hüsran oldu. Ciğer iddialı bir tercihti tabi…Birkaç lokmadan sonra maalesef yemeğine devam edemedi… (Porsiyon Fiyatı: 26 TL)

IMG 0927Diğerimiz de “Osso Buco Alla Milanese” denilen, kısık ateşte havuç, domates ve kerevizli sos içerisinde pişirilen Dana İncik ve safranlı Risotto’yu denedi ve o da yemeğinden oldukça memnun kaldı. (Porsiyon Fiyatı: 34,5 TL)

IMG 0943
Sıra tatlılara geldiğinde ise açıkcası Tatlı menüsünü biraz zayıf bulduk. Çok iddialı oldukları Tiramisu’yu ve İtalyanca’da “Gelato” olarak geçen Dondurmanın Vanilyalı olanını denemeye karar verdik. 5 kişilik naçizane jurimiz dondurmayı standart buldu:) (Porsiyon Fiyatı: 10 TL)

Menüde; Mascarpone peyniri, güçlü espresso kahvesi ve kahve likörü ihtiva ettiği yazılan Tiramisu ise, gerçek İtalyan Tiramisu’sundan, o heyecanla beklediğimiz likör tadını alamadığımız ve şekeri de az olduğu için, çok yavan bulundu ve pek ilgi görmedi. (Porsiyon Fiyatı: 12 TL)

IMG 0945

Yemeğin sonuna doğru, tüm hanımların sık sık yaptığı gibi “burnumuzu pudralamak”(!) istedik ve git git bitmeyen Carluccio’s’da artık koridorun ennn sonuna geldiğimizde nihayet bulduğumuz tuvaletin, o kadar büyük ve kalabalık bir mekan için, sadece tek kişilik olduğunu görünce, mecburen uzuuuuun bir sıraya girip beklemek zorunda kaldık. Hatta beklemekten sıkılan veya belki de durumun aciliyetinden, arada erkekler tuvaleti tarafına giren hanımlara da şahit olduk:)

Bu aralar oldukça popüler olduğunu ispatlarcasına bol bol tanıdık eşe dosta rastladığımız mekandan ayrılma zamanı geldiğinde ise, gözüme daha önce dikkatimizi çekmemesine şaştığım peynir, sos ve makarnaların yer aldığı gurme market vitrini takıldı…Yemeğinizden tadı aklınızda kalan ve çok beğendiğiniz tüm sos ve peynirleri buradan satın alabiliyorsunuz.

IMG 0952

Ayrıca hemen girişte de, Şef Antonio Carluccio’nun dünyaca ünlü lezzet sırlarını paylaştığı yemek kitaplarının satıldığı bir stand yer alıyor. Cesaret edip de denemek isteyenlere 🙂

IMG 0951

Zamanla çok daha iyi olacağına inandığım Carluccio’s’dan, aklım kalbim bir sonraki buluşmamıza kadar o enfes Porcini Mantarlı Risotto’da kalmış şekilde ayrıldım:)

Önceki İçerikMakarna Tarifi
Sonraki İçerikDüğünde Panik Oyunu – Tiyatro Kılçık

2 YORUM

SİZ DE DÜŞÜNCENİZİ PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz