Allahım bu nasıl leziz bir çikolatadır! Bu gözler İsviçre’de de, Belçika’da dünyanın en güzel çikolatalarını da gördü. Her çeşidinden de merakla, heyecanla denedim, şans verdim ama benim için kesinlikle çikolata dediğin bol fıstıklı olacak. Eskiden isminden dolayı acı sanıp yemezdim ama şimdi Bitter’lisine bayılıyorum. Ve Kahve Dünyasının Roche (Roş diye okunuyor) isimli bu tam tane fıstıklarla dolu çikolatası gerçekten enfes ötesi.

Sütlüsü de var ama, diyorum ya benim için varsa yoksa bitter’lisi… Son haftalarda tek başıma toplamda 1 kg filan yemişimdir, duramıyorum, öyle çok seviyorum. Geçtiğimiz haftalarda, Bodrum‘a gittiğimizde Marina’daki Kahve Dünyası’na oturduk, herkes kahve içip Cheesecake filan yerken ben yine bunlardan ısmarladım. Ah! Biri bana dur desin! 🙂

kahve dunyasi roche fistikli cikolata 2

Kahve Dünyası Roche Çikolata’nın Lezzet Sırrı

Gaziantep’in meşhur boz fıstıklarından kullanmışlar. Hem de tam tane şeklinde ve içinde o kadar bol var ki… Miktar olarak %33 Antep fıstığı ve %100 gerçek çikolatayla ve her biri el yapımı olarak üretiliyormuş. Neden bu kadar sevdiğim anlaşıldı 🙂

250 gr’ı 28 TL olan ve  etrafımdan gördüğüm kadarıyla, tadına bakan herkesin müdavimi olduğu Roche isimli bu çikolatayı, eğer siz de fıstıklı çikolata sevenlerdenseniz, bir dahaki sefere Kahve Dünyası’na uğradığınızda, muhakkak bir deneyin derim.

5 YORUM

  1. Bende bende çikolata daa bitter delisiyim amaa bu başka lezzet belli ????hele o yüzündeki mutluluk ifadesi hiç bir şeye değişilmez seni böyle görünce kesinlikle tamam diyorum veee ilk işim İstanbula geldiğimde o enfes lezzeti yemek olacak yüreği güzel insan…????

SİZ DE DÜŞÜNCENİZİ PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz