Önceki yazılarımda bahsetmiş olduğum gibi, Vogue Dergisi tarafından dünyada moda ve perakende sektörünü canlandırmak amacıyla başlatılan ve Vogue Türkiye’nin bu sene dördüncüsünü düzenlediği Fashion Night Out (kısaca FNO), geçen hafta İstanbul’da Nişantaşı, İstinye Park AVM ve Bağdat Caddesi’nde gerçekleştirildi.

fashion-night-out-burcu-esmersoy

Benim bu seneki tercihim, 3 sene önceki gibi yine Bağdat Caddesi’ndeki lokasyonu oldu. Hava bütün gün boyunca, oldukça kapalı ve son dakikaya kadar yağmur yağdı yağacak modda olmasına rağmen, saat 19:00 civarında dışarıda oldukça ılıman bir iklim olduğunu söyleyebilirim.

İlk olarak 2014 Sonbahar/Kış Koleksiyonunu incelemek üzere Beymen Club’da aldık soluğu…

Beymen Club’ın yeni marka yüzü Sevgili Burcu Esmersoy ile bol kahkahalı, hoş bir sohbet gerçekleştirdik.

fno-burcu-esmersoy-usengec-sef

Sonrasında ziyaret ettiğimiz Beymen’in önünde ise canlı müzik performansı sergileniyordu.

Bazı katılımcı mağazaların, sadece bu geceye özel olarak, yeni sezon ürünlerinde %20’ler oranında indirim yapacakları da açıklanmıştı ama buna rağmen, normal bir Cadde gecesinden bile daha az sayıda insan vardı sokaklarda maalesef…

Bu seneki POP temasından yola çıkarak, VFNO 2014 gecesine özel çanta illüstrasyonlarını Umut Karaman, tişörtlerini ise dünya modasında da adını başarıyla duyuran Türk markası Les Benjamins tasarlamıştı. Vogue standında yapılan satışlardan elde edilen gelir, Tohum Otizm Vakfı’na bağışlandı.

vogue-fno-2014-istanbul
Mac Cosmetics mağazasının önündeki standta görev alan bu kaptan kostümlü 2 abi, kendileriyle fotoğraf çektirmek için heyecanlanan genç kızları ortalarına alıp, beraber pozlar veriyorlardı.
fashion-night-out-2014-mac
Volkswagen Scirocco binek aracının ana sponsorluğunda gerçekleştirilen gecede sergilenen bu araba, ilgililere stand hostesleri tarafından tanıtıldı.
volkswagen-scirocco-fashion-night-out
Saatler henüz erken olmasına rağmen, Pandora mağazasındaki marka yüzü, Tülin Şahin tanıtımı çoktan bitmiş ve dağılmıştı.
pandora-fashion-night-out-tulin-sahin

GAP mağazası önünde yer alan bu minibüsün içinde ne tür bir etkinlik olduğunu öğrenmek hiç içimden gelmedi nedense. Sanırım tek tek fotoğraf çekiliyordu:) Caddenin yine en kalabalık sayılabilecek kuyruklarından biri, bu aracın önündeydi diyebilirim.

fashion-night-out-istanbul-2014

En büyük hayal kırıklığı ise, böyle bir gecede mağaza önünde Pop Corn veya Pamuk Helva dağıtarak, satışlarının artacağını ve müşterilerin içeriye akın edeceğini uman mağazalar oldu.

fashion-night-out-istanbul-2014-popcorn

Aynen New Balance Spor Ayakkabı mağazasında tanık olduğum bir dialogu aktarıyorum:

Müşteri: Bu geceye özel bir şeyiniz var mı?
Satış Elemanı: (gülümseyerek) Mısır!

Belki havanın düzeleceğine olan inancın yitirilmesinden, belki de yeterince anlamlı tanıtım yapılmamış olmasından mıdır bilinmez ama, şahsen geçen senelerdeki o coşkulu katılım ve eğlenceli ortam, “modanın en büyük alışveriş partisi” olarak kabul edilen bu seneki etkinlikte, mağazaların da bu tarz basit organizasyonları sebebiyle, bence biraz sınıfta kaldı sanki…

usengecsef.com
www.facebook.com/usengecsef
www.twitter.com/usengecsef
www.instagram.com/usengecsef

Önceki İçerikO Hayalinizdeki Duvar Kağıdı Hiç Bir Yerde Yok mu?
Sonraki İçerikYemeklik Domates Nasıl Doğranır?

1 Yorum

SİZ DE DÜŞÜNCENİZİ PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz