“İyi organizasyon” denilince aklıma gelen ilk isimlerden blogger arkadaşım Serap Tan, geçenlerde yine bize bir sürpriz yaptı. Ebrashca, Berry-Dew ve bana, biraz kendimizi şımartalım diye Bağdat Caddesi’nde, Armani Cafe karşısında bulunan Bellatrix isimli Güzellik Merkezi’nde Okyanus Bakımı yaptırmamız için bir randevu organize etti.

Okyanus Bakımı deyince tabi, biraz merak ettim içeriğini… Cilt Bakımı dediğimiz işlem; Cilt Analizi, Cilt Temizleme, Buharlı Peeling, Komedonların temizlenmesi, maske uygulanması, yatıştırıcı serum uygulanması ve sonra nemlendirici ile yüz masajının yapılması işlemlerini içeriyormuş.

cilt-bakimi-usengec-sef

Açıkçası bugüne kadar cilt bakımı için gidip, kıpkırmızı bir suratla, hayal kırıklığıyla sonlanan bir kaç deneyimim olduğu için normalde çekinebilirdim, ama Serapçım, bir hafta önce de kendisinin gittiğini ve %100 doğal içerikli, Fransız menşeilli Algologie marka deniz ürünleriyle yapılan işlemlerden çok memnun kaldığını söyleyince, hiç düşünmeden bu güzel teklifi kabul ettim.

cilt-bakimi

Önce biraz peeling, ardından biraz buhar… Sonrasında gözenek temizlenmesi… Ardından biraz balık kokulu (ıyk!) bir kırmızı yosun maskesi ve serum ile vitaminlendirme ve masajlarla kan dolaşımının hızlandırılması derken, yumuşacık bir ciltle çıkıverdik. Bunca bakım ve finalde sürülen inci tozları içeren nemlendirici sayesinde öyle bir parlamışız ki, birbirimize bakıp sırıtıp duruyoruz.

“Yahu kızlar, acaba balık kokuyor muyuzdur?” diyoruz, “yok canım” filan diye birbirimizi rahatlatmaya çalışıyoruz. Cadde’de yürürken “acaba başkaları bizden balık kokusu alıyor mudur?” diye kikirdeşirken, benden süper bir fikir çıktı: “Akşama Sushi yemeye gidersek, kimse balık kokusunun bizden geldiğini anlayamaz!” Eh bu şartlar altında oldukça mantıklı bir öneri, değil mi ama? 🙂
usengecsef.com
www.facebook.com/usengecsef
www.twitter.com/usengecsef
www.instagram.com/usengecsef

1 Yorum

  1. Benim yüzümdede bu mutluluk ifadesi oluşacaksa, ilk fırsatta cilt bakımına gidip, bende bi kendimi şımartsam iyi olacak. Monotonluktan bıktım valla. Allahtan Yazılarınız varda sayenizde günüm şenleniyo.Ofisçe sizi takip ediyoruz. iyiki varsınız

    Sevgiler
    Aynur

SİZ DE DÜŞÜNCENİZİ PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz