Akasya AVM içinde güzelce gezebilmek için, önce benim otoparkta dönmekten ve boya kokusundan etkilenen başımı sakinleştirmek ve açlıktan nameler yapan midemi susturmak gerekiyordu. Hafta içi iş çıkışı gittiğimizden ve kapanış saatine kadar fazla zamanımız da olmadığı için, bu seferlik yemek katındaki restaurantlara şans vermeye karar verdik. Günün fast food deneyimini Arby’s ve Carl’s JR’la yaptık.

arbys-beef-and-cheddar
Arby’s’ten favorim Beef and Cheddar Sandwich

Nerede güzel bir şeyler yesek diye bakınırken, Carl’s JR’ın burgerlerı, fotoğraflarda fena gözükmüyor ve logosunda “charbroiled” yani mangalda ızgara yöntemiyle pişirilmiş” iddiası yer alıyordu. O zaman hadi bunu ilk kez bi’ deneyelim dedik. Biraz ilerde Arby’s’i de görünce, garanti olsun diye, ikisinden de birer tane menü ısmarlayıp, işi şansa bırakmadık.
akasya-avm-carls-jr-burger
Carl’s JR’da, “Curly fries” yani “kıvırcık patates” farkı ile birlikte bir menüye 21 TL ödedik. Siparişi verdiğimizde, gidip oturabileceğimizi, yemekleri kendilerinin getireceğini söylediler.

akasya-avm-carls-jr-burger
Masaya Burger ve Fries getirildi ama içecek yoktu. Garsona sorduğumuzda, “size bardak vermediler mi, onu kendiniz dolduruyorsunuz” dedi. Bu esnada sıcak yenmesi gereken yemekleri, “sıcak” yemek konusunda çok özenli olan ben, hemen patatesten bir tane aldım ki, daha masaya getirildiği esnada, soğumaya yüz tutmuştu bile. Neyse Arby’s’im bari soğumasın diye bu konuda hiç kimseyle tartışmaya, yapılan hatayı düzelttirmeye niyetim ve enerjim olmadı.

akasya-avm-carls-jr-burger
Siparişim esnasında, 3 boş kasa elemanı karşısında, müşteri olarak bir tek ben varken, içecek için vermeleri gereken bardağın, hiç birinin aklına gelmemesi enteresanmış tabi. O anda ben yukarıdaki menü resimlerini çekerken, onlar da poz vermekle meşguldü herhalde:)

Kasaya geri dönüp bardağı aldım ve makineden kendim doldurdum. Sistem böyle… Sınırsız herhalde. Aman almayayım, içmediğimiz kar:)

akasya-avm-carls-jr-burger

Bu esnada patatesler iyice soğumuştu zaten. Neyse en azından “bari burger güzeldir inşallah” diyerek, ilk ısırığı aldım. O da ne? Yahu bu Burger King’in Whooper’ı… Zerre kadar tat farkı hissetmediğim gibi köftesi, soğanı her bi’şeyi aynı. 21 TL’yi hak edecek bir lezzet değil bence.

akasya-avm-carls-jr-burger
Neyse Allah’tan eşim bir Whooper’cı olduğu için, o halinden memnundu.

akasya-avm-carls-jr-burger
Carl’s JR Burger

Ben de Arby’s’in Beef and Cheddar Sandöviçinin keyfini çıkardım. Allah için her zamanki gibi lezzetliydi.

akasya-avm-arbys-beef-and-cheddar

Arby’s’in kıvırcık patatesleri ise hala sıcacıktı. Öteki soğumuşları bırakıp bunlardan yedik sadece zaten. Menü fiyatı da 13 TL filandı. Fast food’u ayda yılda bir yeyince güzel geliyor:)

akasya-avm-arbys-curly-fries
Sonuç olarak bir karşılaştırma yaptığımızda, lezzet, fiyat ve servis kalitesi olarak, Carl’s JR’a oranla, Arby’s bizim için açık ara önde çıktı.
www.facebook.com/usengecsef
www.twitter.com/usengecsef
www.instagram.com/usengecsef

Önceki İçerikAkasya AVM’den İlk İzlenimlerim
Sonraki İçerikKarnıyarık Yemeği Tarifi

5 YORUM

SİZ DE DÜŞÜNCENİZİ PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz