Evet, kesinlikle kafaya koydum: Yaz gelmeden bu göbek gidecek arkadaş! 🙂 İstediğimiz kadar yoğun hayatlar yaşadığımızı sanalım, günün sonunda, yine de genellikle kendi standartlarımızda, hep aynı monotonlukta ve vücudumuzun alışık olduğu hareketleri tekrarlayarak geçiyor günlerimiz. Öyle evin veya ofisin içinde rutin işleri görürken, alışveriş merkezinde dolanırken ya da caddede dükkanlara bakarken yaptığımız keyif yürüyüşleri; tabi ki, ayağımıza spor ayakkabıları, üstümüze eşofmanları çekip, konsantre bir şekilde nefes alış verişlerimizi kontrol ederek yaptığımız hızlı tempo yürüyüşün yerini asla tutmuyor. Zaman bulamadığımızı bahane ederek, her geçen gün daha az hareket ettiğimiz yetmezmiş gibi, bir de üzerine, günlük beslenme düzenimiz de iyice karbonhidrattan zengin hale gelince, pek çoğumuzun zaten zayıf olan metabolizması iyice zayıflıyor. Artık diyet de uygulasak, egzersiz de yapsak, maalesef bel yanlarımızda, göbek çevremizde, basenimizde veya bacaklarımızda öbekleşen ve bir türlü erimek bilmeyen yağlar oluşuyor. Kendim için konuşursam, “Benim sadık yarim; koca göbeğimdir” diyebilirim. Artık  buna bir son verme vakti çoktan gelmiş de geçiyordu ki, Sevgili doktorum Dr. Burcu Yamangöktürk’den son teknoloji BTL Vanquish ME sayesinde bölgesel yağlarımın acısız ve temassız bir şekilde erimesinin mümkün olduğunu öğrendim.

vanquish-me-temassız-bolgesel-incelme-gobek-eritme

Dedim ki “Ben artık içime bile çekemediğim bu koca göbeğimden kurtulmak istiyorum. Ne yapmam gerekiyor?” Öncelikle neden içime çekemediğimden bahsedeyim, çünkü aynı sezeryan ameliyatı gibi büyük kesikler atılan myom ameliyatı geçirdim iki kere. Zaten ameliyattan hemen kesiğin üzerinde balkon gibi bir göbekle çıkmıştım ve şok haldeydim bu da nedir diye. Geçecek dediler ama hiç de geçmedi, çünkü orada 7 kat kesik atarken, kasları da kesmişler. Anlayacağınız bazen sadece yediğiniz için de olmuyor o göbekler. Bir de hormonal bozukluklar var mesela. Böbrek üstü beziymiş, hipofiz beziymiş, efendime söyleyeyim tiroidlermiş, bunlarda oluşan ve hiç başka bir işaret de vermediği için çoğu zaman farkına bile varmadığımız değişiklikler, sinsi bir şekilde kilolarımızla da oyun oynuyor aslına bakarsanız. Şeker hastalığı ve insülin direnci diğer kilo alma sebepleri. Mesela bende düşük kan şekeri durumu olan “Hipoglisemi” olduğunu çoğunuz artık biliyorsunuz. “Aa ne güzel düşükse, istediğin kadar şeker ye!” diye düşünmeyin sakın! O iş öyle olmuyor. Kan şekerinde iniş çıkışlarla oluşacak dalgalanmalardan etkilenmemek için devamlı olarak doğru beslenme alışkanlığı edinmek gerekiyor ki, ileride bu durum bir şeker hastalığına dönüşmesin. Yani hem hamur işlerinin, tatlıların iyice azaltıldığı, hem de ceviz, fındık, yoğurt gibi ara öğünlerle de desteklenen bir beslenme düzeni… Bu sayede uzun saatler aç kalmamış oluyor ve ani şeker düşmeleri ve yükselmeleri yaşamaktan kurtuluyoruz.

vanquish-me-temassız-bolgesel-incelme-gobek-eritme

Bol bol su ise, olmazsa olmazımız! Tedaviye başlamadan önceki, yaklaşık 2-3 haftalık süreçte,  Dr. Burcu Hanım’ın ne kadar önemli olduğu hakkında uyarısı üzerine ben ciddi ciddi her gün, günde 3 litre su içmeye ve yediklerime dikkat etmeye başladım. Vanquish ME teknolojsi hakkında kendisinden bilgiler aldığım gibi, yurt dışında da bu teknolojiyi araştırdım, memnuniyet oranlarını görüp, inceledim. Çünkü  yeni olduğu kadar “güvenilir bir teknoloji”nin kullanılıyor olması benim için herşeyden önemliydi. Güvenilirden kastım, “uygulama sırasında ve sonrasında insan vücuduna herhangi bir zararı yoktur” onayı olması… Bu onayın alınması için cihazla pek çok klinik deney yapılmış olması, geniş bir seride kullanılıp, takip edilmiş olması ve sonrasındaki süreçte de herhangi bir komplikasyonun bildirilmemiş olması gerekli. İşte BTL Vanquish ME anlattığım tüm o zorlu süreçleri yüz akı ile geçen ve FDA onayını (Amerikan Sağlık Bakanlığı onayını) alan güvenilir bir sistemmiş. Amerika, Londra ve daha pek çok noktada son derece popüler olan “BTL Vanquish ME ile temassız estetik”, tüm bu özellikleriyle, bölgesel incelmede güvenilirliği ve etkinliği ile doktorumun da favorisi haline gelince, dedim ki “Tamam. Haydi ben hazırım!”

Nasıl bir işlem olduğundan bahsetmem gerekirse; Uzanıyorsunuz ve incelmesini istediğiniz bölgenin üzerine, sizinle yaklaşık 1,5-2 cm kadar mesafe kalacak şekilde alet yerleştiriliyor. Dedim ya, hiç bir temas olmaması harika. Kesinlikle hiç bir yerden vücudunuzun hiç bir yerine değmiyor ve bu hijyen anlamında da güven verici bir durum. BTL Vanquish ME, seçici, özel bir radyofrekans teknolojisi. En güzel taraflarından birisi de benim gibi ağrı eşiği düşük olduğu için, özellikle acısız işlem arayanlar içim biçilmiş kaftan. Çünkü hiç bir ağrısı sızısı yok. Başlığında bulunan pek çok elektrot sayesinde, belli bir mesafe uzaklıktan, sadece doku içindeki yağı hedef alıyor. İşlem sırasında cilt, kas doku ve yağ doku farklı derecelerde ısınıyor. Deri yüzeyi çok daha düşük ısılarda iken, içerideki o kurtulmak istediğimiz yağlar, erime noktasında ısınıyor, büyük yağ kütleleri bu sayede küçülüyor.

vanquish-me-burcu-yamangokturk-temassız-bolgesel-incelme

Homojen bir çözünme sağladığı için de, normalde ne yaparsak yapalım, bölgesel olarak eritilemeyen o inatçı yağ dokusu, nihayet erimeye, bol su içtiğimiz için sisteme karışarak, lenf dolaşımı ile bünyeden atılmaya ve vücut da şekil almaya başlıyor. Acı, sızı ve temas olmadığı için işlem sırasında siz ister kitabınızı okuyun, ister uyuyun diyorlar. Ben mışıl mışıl uyudum hatta öylesine yorgunmuşum ki, kendimi horlarken buldum. 🙂

Anlayacağınız benim gibi spor veya diyet yapsanız bile, erimemekte direnen bölgesel yağlanma sıkıntısı olanlarda ya da dışarıdan normal kiloda görünse de, göbek çevresinde, bel yanlarında, bacak iç ve dışlarında yada kollarında istenmeyen fazlalıkları olanlarda ve yine hanımların büyük sıkıntılarından olan geniş basenlerden kurtulmanın hedeflendiği durumlarda etkin bir şekilde kullanılan bir sistem bu.  Aynı sistemi, Doktor Burcu Hanım’ın bizzat kendine de uyguladığını ve ilk tanıştığımız zamankine göre basenlerinin nasıl inceldiğini görmek de, işlemin başarısına güvenmemde ve benim de göbekten kurtulma kararı almamda etkili oldu.

BTL Vanquish ME ile temassız estetik işlemi, uygulama alanında iyileşme gerektirecek herhangi bir sıkıntıya, kızarıklığa, ödeme neden olmadığı için her mevsim yapılabiliyormuş. Uygulamanın ardından hemen günlük işlere devam edebiliyorsunuz. Uygulama planı genellikle 4 seans olarak yapılıyor. Her bir seans uygulama alanının neresi olduğuna göre yaklaşık 30 ila 45 dakika arası sürüyormuş, (Benimkiler 45 dakkalıkdı mesela). Seans aralıkları da, genellikle bir hafta olacak şekilde organize ediliyor.

Az önce de dediğim gibi, uygulama öncesinde ve seans arası süreçlerde bol bol su tüketmek gerekiyor. Günlük 3 litre su tüketimi, tedavinin başarısı için gerekli. Ek olarak, günde 45 dakika gibi tempolu yürüyüşler yapmak ve yediğinize içtiğinize dikkat edip, ne de olsa o eritiyor diye yağlı ve şekerli beslenmemeye dikkat etmek gerekiyor. Çünkü bu durum, bir yandan eritilen yağların yerine, yenilerini koyacağı için, tedaviyi sekteye uğratıyor.

Temassız estetik ile incelme,  seans aralarında kendini göstermeye başlıyor, ancak radyofrekansın dokuda sıkılaşma etkisi zaman içinde devam ediyor. Doktora sordum bunun yaklaşık 2 aylık bir süreçte daha çok belirginleşeceğini belirtti. Ben toplamda 4 seansımı tamamladım. Daha sonra sizinle beraber değerlendirmek üzere, öncesi ve sonrası fotoğraflar çekiliyor ve incelmesini istediğiniz bölgede ölçümler yapılıp kaydediliyor. Bu 4 seansın sonunda bile bende şimdiden incelme başladı bile. Yıllardır bütünleştiğim şu göbekten Yaz gelmeden kurtulmayı kafama koydum. Yağlarda çözünme ve ödem atma kısmı esas şimdi başlıyor. Ben yine kaytarmadan günde 3 lt su içmeye, artık havalar da daha güzel olacağına göre her gün en az 45 dakika açık havada tempolu yürüyüşler yapmaya ve yediklerime içtiklerime dikkat etmeye aynen devam edeceğim.

Görüşmemiz esnasında aklıma gelen ve Sevgili Doktorum Burcu Hanıma sorup, cevaplarını aldığım detayları sizlerle yazılı olarak da paylaşmam gerekirse;

Vanquish Me İle Temassız Estetik Hangi Vücut Bölgelerine Uygulanır?

Vanquish ME ile temassız incelmenin sağlanabileceği vücut bölgeleri:

 • Karın çevresindeki yağlanma
 • “Love handle” da denilen bel kenarlarındaki yağlanma
 • Bacaklardaki fazla yağlanma için veya bacaklarda incelme sağlamak için
 • Kol bölgesindeki yağlanmada
 • Sırt bölgesindeki yağlanmada

Vanquish Me İle Temassız Estetik Nasıl Çalışır?

Vanquish ME selektif radyofrekans enerjisi ile doku içinde cildi ve kası korurken yağ içindeki ısıyı 45 dereceye çıkarır ve yağın selektif olarak etkilenmesini sağlar. Bu etkiyi herhangi bir invaziv işlem olmadan ve iyileşme süresi gerektirmeden yapar.

Vanquish Me İle Temassız Estetik İşlem Süresi Ne Kadardır?

Vanquish ME ile temassız incelme genellikle 4 seans olarak planlanır. Her bir seans 30-45 dakika sürer. Seans aralıkları genellikle bir hafta olacak şekilde uygulanır. Vanquish ME ile tedavi planı tüm deri tipleri için yapılabilir.

Vanquish Me İle Temassız Estetik Uygularken Nelere Dikkat Edilmeli?

Vanquish ME ile temassız incelme seansları öncesinde ve sonrasında su tüketimine dikkat etmek çok önemli. Doku içi hidrasyonunun sağlanması, tedavinin etkinliğini artırdığı için günlük 3 litre su tüketmek gerekiyor.

Kilo verme sürecinde tedaviyi hızlandırmak amaçlı, özellikle de akustik dalga terapisi ile kombine kullanımda bağ dokuyu şekillendirerek sarkmaya karşı etkinlik istediğimiz durumlarda kullanılır. Cilde herhangi bir vakumlama veya sıkıştırma tarzı uygulama yapılmadığı için, cilt elastikiyetini kaybetmez.

BTL Vanquish ME temassız estetik ile temassız incelme kimlere uygulanmaz ?

BTL Vanquish ME temassız estetik ile temassız incelme tedavisi kalp pili olan kişilere, uygulama alanında metal implantı olan kişilere ve gebelere uygulanmaz.

BTL Vanquish ME temassız estetik ile temassız incelme uygulamasının özel bir zamanı var mıdır ?

BTL Vanquish ME temassız estetik ile temassız incelme her mevsim sağlanabilir. Uygulama alanında iyileşme gerektirecek herhangi bir sıkıntıya, kızarıklığa, ödeme neden olmadığı için yaz yada kış ayları farketmeksizin uygulanabildiği gibi, işlemin ardından kişiler günlük hayatlarına devam edebilirler.

BTL Vanquish ME temassız incelme uygulama öncesinde veya sonrasında dikkat edilmesi gereken durumlar nelerdir ?

BTL Vanquish ME temassız estetik ile temassız incelme seanslarından önce ve sonra, yani seans aralarındaki dönemde bol su tüketmek gerekmektedir. Günlük 3 litre su tüketiminin sağlanması tedavinin başarısı için gereklidir.

BTL Vanquish ME temassız estetik ile temassız incelme uygulama seansları arasında merdivenleri asansör kullanmadan çıkmak, günlük aktiviteleri yürüyerek sağlamak enerjinin yakımını kolaylaştıracağı için faydalı olacaktır.

BTL Vanquish ME temassız estetik ile temassız incelme seansları arasında bol karbonhidratlı ve kalorili beslenmek bir yandan eritilen yağların yerine yenilerini koyacağı için dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

BTL Vanquish ME temassız estetik ile temassız incelme seans fiyatı nedir?

BTL Vanquish ME temassız estetik ile temassız incelme, karın çevresi, bel bölgesi, sırt bölgesi, iç ve dış bacaklar, kollara uygulanabilen bir yöntemdir. Fiyatlandırma, uygulama yapılacak vücut bölgesine, uygulama süresine, planlanan seans sayısına göre değişmektedir. BTL Vanquish ME temassız estetik ile temassız incelmede fiyatlamadan önce vücut bölgelerinin değerlendirilmesi ve uygun tedavinin planlanması gerekir. Bazen bu planlamaya, bölgesel incelme ile beraber selülit tedavisi de eşlik edebilir.

Daha Detaylı Bilgi için:

Dr. Burcu Yamangöktürk Solak

Renouvelle Clinic Nişantaşı

Adres: Valikonağı Caddesi No:30 Nizampalas Apt. K:5 Nişantaşı İstanbul

Tel: 444 64 87

5 YORUM

 1. O kadar güzel bir konuya değinmişsinki bayanların en baştaki sorunu…. Çok güzel anlatmışsın nelerin yapılacağını nelere dikkat edileceğini gerçekten de duygularımıza tercüman olmuşsun…Ahhh birde önümüzde yaz mevsimi olunca bence bu olay bayanların büyük çapta dikkatini çekeceğinden eminim eline yüreğine sağlık….

 2. Harika bir konu muazzam bir yazı olmuş ben de aynı dertten müzdarip bir şeker düşüklüğ halindeyim, tıpkı anlattığın ve değindiğin gibi oh şekerin nasılsa düşük istediğini ye diyen pek çok kişiyle karşılaştım her birine ayrı ayrı anlattım. Hem bu Vanquish tekniğini daha önce duymuştum ancak ilk defa bu kadar detaylı bahsedildiğini düşünüyorum. Müthiş bir yazı olmuş. Kalemine sağlık ❤️

  • Bizi ancak biz anlarız di mi Ayçacım? Ama şimdi sen bütün o tuzluları tatlıları, cici cici pastaları yapıp yemeden nasıl duruyorsun ki? 🙂

 3. Fotoğraflarınızı paylaştınız mı? Göremedim…Sonuç nasıl oldu? Gerçekten iyi bir fark yakaladınız mı? Ve olumluysa ; karın gittikten sonra geri geldi mi? Samimiyietle paylaşabilir misini? Teşekkürler

  • Merhaba Gonca Hanım,

   Alet kesinlikle kurallara uygun şekilde diyetinize, bol su içmeye ve spor (yürüyüş) yapmaya özen de gösterince işe yarıyor. Ben aynı zamanda kanser tedavisi gördüğüm için, kullandığım ilaçlar sebebiyle inatçı bir bel bölgem var maalesef. Başkalarının, hatta erkeklerin bile oldukça fayda sağladığını gördüm.

   Sevgiler

SİZ DE DÜŞÜNCENİZİ PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz