Güncelleme: Daha önceden yazdığım aşağıdaki Kurban Bayramı tatili ne zaman ve kaç gün yazısından sonra, durdular durdular ve son dakikada tatili 9 güne uzattılar. Şimdi millet rezervasyon mu yapsın, uçak-otobüs bileti mi arasın, eski planlarını nasıl yeni tarihe göre adapte etsin bilemedim.

Bir kısım bu tatili bizim gibi ekonomisi gereği sıkı çalışması gereken bir ülke için çok uzun ve gereksiz bulurken, diğer bir kısım da son bir kez daha memlekete gidecek olmak ya da tatil şansı yakalayacağı için bu durumdan hayli memnun… Şimdi yapılan resmi açıklamaya göre 19 Eylül’den taa 27 Eylül’e kadar tatil ilan edilmiş. Ne diyelim, hayırlısı olsun:)
2015-Kurban-Bayrami- ne-zaman-tatil-kac-gun

—————————-
Önceki yazım:

Etrafımdakilerden gözlemlediğim kadarıyla, herkesin dileği, kurban bayramını fırsat bilerek, okullar açılmadan belki eşi, dostu, akrabaları bir kez daha görmek için ya memlekete gitmek ya da  yazın son demlerini mini bir tatille yurt içi veya yurt dışındaki tatil beldelerinde değerlendirmek gibi gözüküyor. 🙂

Öyle veya böyle, tatil planları yaparken, en çok aramızda geçen muhabbet şu:

 “Yahu bu sene Kurban Bayramı hangi güne geliyor?”

Koşturmacadan herkeste dimağ durmuş, devamlı birbirine aynı soruyu sorup duruyor. Kafalar karışınca da son çare internete girip, google’a bakıyor:

Soru 1: 2015 Kurban Bayramı ne zaman?

Soru 2: Bayram tatili kaç gün?

2015-kurban-bayrami-ne-zaman-kac-gun-tatil

Çok gördüm tabi, daha yeni yıl yaklaşırken bastırılıp, promosyon amaçlı hediye edilen ajandayı alır almaz, ilk iş resmi ve dini bayramların hangi güne geldiğini inceleyenleri… 🙂 Bu durumda en gıcığı da, o bayramların haftasonuna gelmesidir iyi bilirim:)

O zaman sizi daha fazla meraklandırmadan hemen aklınızdaki sorunun cevabını vereyim de rahatlayın:)

Toplamda şimdilik 4,5 günlük bir Kurban Bayramı tatili söz konusu:)

2015 yılının Kurban Bayramı’nın

Arife Günü: 23 Eylül Çarşamba (Resmi kurum ve kuruluşlarda Yarım gün tatil)

1. gün: 24 Eylül Perşembe2. gün: 25 Eylül Cuma

3. gün: 26 Eylül Cumartesi

4. gün: 27 Eylül Pazar (Not: 16 Eylül itibariyle Başbakanlık tarafından yapılan resmi açıklamayla 19 Eylül-27 Eylül arasının tatil ilan edildiğini yukarıdaki yeni yazımda güncelledim. Bilginize)

Eh artık bi’ zahmet 28 Eylül’de de okullar açılıyor:)

Daha müddet var ama herkese şimdiden gönlünce bir bayram ve hayırlı bir eğitim-öğretim yılı diliyorum:)

Önceki İçerikBalık Burcu Haftalık Astroloji Yorumu
Sonraki İçerikAlaçatı Alkoçlar Exclusive

SİZ DE DÜŞÜNCENİZİ PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz