Mekanist gurularıyla geçen haftaki kültür ve sanat dolu istanbul Bienali gezimiz öncesi, özel davetlisi olduğumuz Pazar brunch’ında Pera Publico’da toplandık

Burası tam da Tünel meydanında yer alan ve Pera ruhunu yansıtan keyifli bir mekan…


Ahşap ağırlıklı, renkli sandalye ve renkli camlarla zenginleştirilmiş dekorasyonu ve çarpıcı led aydınlatmalı bar kısmıyla Publico, içeri adım atar atmaz sizi hemen içine çekiyor.


Kalabalık kahvaltı masamızın üst katta hazırlandığı bilgisini alınca, merdivenlerle yukarı çıkıyoruz. O esnada flaşlar patlıyor. Hazırlıklı olun, yoksa çok tatlı ve yaratıcı fikirle hazırlanmış olan bu poster, sizi de bir “celebrity” gibi hissettirebilir ve hemen havaya girerek, poz vermeye başlayabilirsiniz:)

Üst kata çıktığımızda kallavi bir serpme kahvaltı masasıyla karşılandık.

Publico; Otlu peynirli bazlaması, acukası, tereyağı, keçi peyniri, çeşit çeşit reçelleri, zeytinleri, domatesi, salatalığı, balı- kaymağı, taze sıkılmış portakal suyu ve lezzetli kahvesiyle, en ama en çok da, servis ekibinin misafirperverliği ve güler yüzüyle bizden tam not aldı.

Bir peynirli puaçaları var ki enfes! Anne elinden çıkmış gibi sıcacık geldi masaya.


Hamur işine düşkünlüğüm malumunuz. Normalde Pazar kahvaltılarında yediğim ekmeğin haddi hesabı olmaz. Üzerine biraz ondan sür, biraz bundan sür derken, ipin ucu kaçar.

Burada masamıza aslında ev yapımı bir ekmek de gelmesine rağmen, ona pek şans veremeden, tercihimi puaçalardan yana kullanıp, ayıptır söylemesi tam 3 tane yemişim üzerinize afiyet.


O kadar puaçadan sonra, “tamam artık canım, kararında bırakmak lazım” diye düşünüp, “aman gerek var mı şimdi” diye başlarda nazlandığım, sonra yine dayanamayıp, incecik bir dilim aldığım Tahinli kek ise, umduğumun çok üstünde bir tad olarak kalbimi fethetti.


Kek’e yönelik beğeni hislerimi öyle ballandıra ballandıra anlatmışım ki, benden sonra kimse ona kayıtsız kalamadı ve bir anda yarısı tükendi bile:)

Duvarlarında yer alan etkinlik posterlerine bakılırsa, akşamları sergilenen DJ performansları ile de iddialı olan Publico’nun yemekleri arasında, Ispanaklı Raviolisinin, Salatalarının ve Pizzalarının da çok methini duydum.

 

Oldukça merkezi bir konumda olduğu için, bu taraflarda programım olduğu ilk fırsatta, onları da bi’ değerlendirmek üzere en yakın zamanda tekrar uğramak şart oldu.

PERA PUBLICO
İletişim Bilgileri:Tünel Meydanı 186/A, Asmalımescit Beyoğlu

T: (212) 245 40 28

Önceki İçerikKIRMIZI ET Seçme-Marine Etme ve Pişirmenin Püf Noktaları
Sonraki İçerikTürk Ağız Tadına Yönelik 3 Farklı Kırmızı Et Marine Tekniği

SİZ DE DÜŞÜNCENİZİ PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz