Bodrum’un lokal lezzetleri arasında oradan oraya gezindiğimiz son akşamımızda, ilk durağımız; eşimin pek sevdiği ve arkadaşlarımıza da ilk geldiğimiz gece tattırmamız üzerine, hayran olup, günlerdir “tekrar yemeden ayrılmayalım” diye sayıkladıkları Bodrum Dönercisi oldu.

Bodrum Çarşı’da, Halikarnas yönüne doğru ilerlerken, eski İngiliz Barlarının bulunduğu yere ulaşmadan önce bir okul vardır. İşte ona gelmeden solda bulunan “Aslan Şirin Döner” isimli yere gelip, hemen masamıza geçtik.

Bodrum’a ilk kez geldiğim çocuk yaşlarımdan beri bildiğim ve “Pastırma” gibi koktuğu için hiç şans vermediğim bu dönerin içinde, aslında hiç pastırma bulunmadığını ve onun yerine arasında hafif haşlanmış Havuç ve Patates ve diri diri yerleştirilmiş Bezelye, Domates, Kırmızı Biber, Yeşil Biber gibi sebzeler olduğunu ilk duyduğumda şaşırmıştım.


Şimdi de, hazır gelmişken ve masadaki herkes bu döner için bu kadar hevesliyken, mızıkçılık etmeyerek, tadına bakmayı kabul ettim.

Pilav Üstü Bodrum Döner Porsiyon Fiyatı: 15 TL

Bodrumlular arasında “Sebzeli Döner” denilen ve içinde hafiften “çemen” de bulunan Bodrum Döneri, benim kıstaslarıma göre az biraz yağlı olduğu için, favorilerim arasına giremese de, masamızın beyleri onu, gerçekten çok beğenip, afiyetle yediler:)

Yolunuz o taraflara düşerse, benden söylemesi:)

Önceki İçerikBaşkent’de Cennetten Yemyeşil Bir Köşe Bulduk
Sonraki İçerikYumurtanın Sarısı ile Beyazı Kolayca Nasıl Ayrılır?

SİZ DE DÜŞÜNCENİZİ PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz