Üşengeç Şef Dilek Yeğinsü, takipçilerine Bulgari parfüm hediye ediyor.

Müjdemi isterim! Dünyanın en prestijli tasarım markalarından olan, İtalyan mücevher, aksesuar ve parfüm markası Bvlgari‘den, yine bir şanslı takipçime, yılbaşı hediye olarak, parlak bordo rengi kadar, elegan ve feminen etkisiyle, benim de çok severek kullandığım ürünü Bvlgari Splendida koleksiyonunun parlayan yıldızı Magnolia Sensuel Parfümünü hediye ediyorum. Bu değerli Bvlgari parfüme sahip olmak istiyorsanız, Instagram‘da Üşengeç Şef hesabını ve @Bulgariparfums hesabını hemen takibe alıp, ilgili postumun altında, “İşte katılmak için yapmanız gerekenler” şeklinde belirtilen basit maddeleri kolayca yerine getirerek, 30 Aralık günü yapacağım çekilişle, benden Bvlgari Splendida Magnolia Sensuel Parfüm hediyesi kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

Bvlgari Splendida Magnolia Sensuel Parfümün Tasarımcısı Kim?

Sümbülteber çiçeği ve Yasemin çiçeklerinden oluşan Bulgari Splendida koleksiyonunda, bu kez Bvlgari’nin dünyaca meşhur Parfüm uzmanı (Master Parfumer) Jacques Cavallier; en kısa ömürlü ve yoğun aromalı çiçeklerden biri olan manolyanın doğal güzelliğiyle, değerli taşların ihtişamını bir araya getirdiği bu çok özel parfümde. sonsuza kadar sürdürecek baştan çıkarıcı bir kokuyu ölümsüzleştirmiş ve diyor ki “Manolya öyle bir notadır ki, gökyüzüne uzanır gibi yükselen büyük yaprakları ile muhteşem bir çiçektir. Eşsiz kokusu ile sizi her seferinde içinize çektiğiniz, o ilk ana götürür.”

Kalıcı Parfüm Nasıl Anlaşılır? Parfümde Notalar neyi ifade eder?

Kalıcılığı ve içindeki notalar ise, benim için bir parfüm seçerken en önem verdiğim unsurların başında gelir.  Parfüm kokusunu uzmanlar, bir piramit olarak tanımlarlar. Bir parfümü ilk sıktığınızdan hemen sonraki ilk 15 dakikalık süreçte aldığınız koku “Üst nota” olarak kabul edilir. Ardından gelen 1-2 saat içinde hissettiğiniz koku ise “Orta nota” yani parfümün kalbi şeklinde ifade edilir. “Dip nota” veya Alt nota şeklinde kulak aşinası olduğumuz terim ise, pek koklanmaz ve aslında bir parfümü parfüm yapan değeri bu notada saklıdır. Öyle bir hissiyat ve doğallık hissettirir ki, aslında parfümün kalıcılığını işte bu nota sağlar.

Üşengeç Şef Dilek Yeğinsü, Yeniyıl hediyesi olarak takipçilerine Bvlgari Splendida Magnolia Sensuel Parfüm Hediye Ediyor.
Takipçilerime Bvlgari Splendida Magnolia Sensuel Parfüm Hediye Ediyorum.

Bvlgari Splendida Magnolia Sensuel Parfümün Özellikleri

Efsaneye göre manolya ağacının altında uzun süre dinlenen veya uyuyan kişi, bu baştan çıkarıcı kokunun büyüsüne kapılırmış. İşte bu çiçekten alınan ilham, Bvlgari Splendida Magnolia Sensuel’in kadınsı şişesinin parlak bordo rengiyle bütünlenmiş. İtalyan rönesansını simgeleyen geometrik, karakteristik şişesi ile Magnolia Sensuel’in; Italyan bahçelerinin geometrik tasarımından esinlenen gövdesi, kadınsılığı temsil eden kıvrımlar ile yumuşatılmış.

Bvlgari Splendida Magnolia Sensuel Parfüm Notaları

Üst Notalar:

  • Mandalina ve Neroli Özü
  • Özellikleri: Işıklı – Taze – Lezzetli

Orta Notalar:

  • Çin Manolyası – Portakal Çiçeği ve Yasemin
  • Özellikleri: Çiçeksi – Işıl Işıl – Cömert

Alt Notalar:

  • Paçuli Kalbi– Tahiti Vanilla Özü
  • Özellikleri: Hassas – Odunsu – Gizemli – Kremalı

Parfüm nasıl sıkılmalı ve daha kalıcı hale gelmesi için ne yapılmalı?” konusuyla alakalı merak ettiğiniz soruların cevaplarını Parfüm Nasıl Seçilir? başlıklı yazımdan da bulabilirsiniz.

bvlgari splendida magnolia hediye cekilis
Takipçilerime Bvlgari Splendida Magnolia Sensuel Parfüm Hediye Ediyorum.

Unutmayın! Eğer siz de benim gibi, birbirinden güzel kokuları kadar, kalitesi ve kalıcılığıyla da Bvlgari parfümlerini beğeniyorsanız, Instagram‘da Üşengeç Şef hesabını hemen takibe alıp, ilgili Bvlgari parfüm postuma hemen göz atarak, 30 Aralık günü yapacağım yılbaşı çekilişiyle benden Bvlgari Splendida Magnolia Sensuel Parfüm hediyesi kazanma şansı yakalayabilirsiniz. Şimdiden herkese sağlık, huzur ve mutluluk dolu, harika bir 2021 yılı diliyorum.

Önceki İçerikBakterileri Öldüren Karcher SC 2 Buharlı Temizlik Makinesini Denedim
Sonraki İçerikTupperware Mutfak Gereçleri Alışverişim – Neler Aldım?

SİZ DE DÜŞÜNCENİZİ PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz