Değerli Okuyucularım,

Öncelikle “Üşengeç Şef”e olan ilginiz için sizlere teşekkür ederim. “Şef” denilince aklınıza hemen sadece “mutfak şefi” gelmesin, çünkü değilim… Belki de hayatı “dev bir orkestra” gibi gören, bir orkestra şefiyimdir, neden olmasın?:) Çünkü bu platform, sadece bir yemek ve mekan sitesi değil, üşenmek nedir bilmediğim yaşantımdan kesitler sunduğum LifeStyle bir platform aynı zamanda…

Burada benim gibi sosyalliği seven, genelde kariyer odaklı olan ve yoğun günlük programı içinde, saatler sürecek yemekler yapmaya üşenerek, ağırlıkla dışarıda yemeyi ya da eve sipariş vermeyi tercih eden, ama arada sırada da olsa “sağlıklı, ekonomik ve lezzetli bir ev yemeği yapsam hiç de fena olmaz artık” diye içten içe düşünen, zaman, tecrübe ve heves yoksunu olan tüm Hanım ve Beylere; yeni evlilere, öğrencilere, çalışanlara ve bekarlara yönelik adım adım fotoğraflı kolay tarifler de anlatıyorum ve çok sevilip ilgi gördüğü içinben de çok seviniyorum, evet!

Aynı zamanda bildiğiniz gibi meraklılarına fikir vermesi açısından, bizzat kendi deneyimlerimle edindiğim mekan izlenimlerime de yer veriyor, hatta biricik eşimle seçtiğimiz, en favorilerimizden oluşan “Popüler Mekanlar”ı da kaleme alıyorum. Her zaman objektifliğe önem veren, etik değerler ve prensip sahibi biri olarak, denemediğim hiç bir şeyi yazmıyor ve beğenmediğim hiç bir şeye “beğendim” demiyorum.

Sloganım şu: Mideyi olduğu kadar, ruhu da beslemek gerek! Arada sevdiklerimizle dışarı çıkalım ve haydi biraz daha sosyalleşelim!:)

İşte ben de bu düşünceyle, gün içinde, hiç üşenmek nedir bilmeden yer almaya çalıştığım etkinliklerden, konser, sinema, tiyatro gösterilerinden, katıldığım workshop, defile ve davetlerden, destek verdiğim sosyal sorumluluk projelerinden bahsediyor ve zaman zaman size kendi tecrübelerimden yola çıkarak Tatil, Alışveriş, Moda, Sağlık, Spor, Diyet gibi konularda da günlük yaşantımdan paylaşımlar yapıyorum.

usengec-sef

Artık yayın hayatının 7. senesine giren Üşengeç Şef, bugün tamamen kişisel çabalarımla, ayda 1.2 milyona varan okunma sayısıyla, Türkiye’nin en çok okunan LifeStyle sitelerinden iri olarak, geniş kitlelerce sevilen, okuyucuları tarafından aileden birisiymiş gibi karşılanan bir durumdaysa aman ne mutlu bana. Burada bir durup, Maşallah diyelim 🙂

Çok kısaca kendimden bahsetmem gerekirse;

İTÜ Mezunu bir Mühendisim. İsmimdeki “Üşengeç” kelimesiyle paradoks yaratacak derecede çalışkan, düzenli ve detaycıyımdır. İnsanlara yardımcı olmayı ve paylaşmayı seven bir insan olduğumu, sanırım adım adım resimli tariflerimi gördükten sonra söylememe gerek yok:) Eski “Best Model of Turkey”lerdenim. Yarışmanın ardından, bir kaç önemli defileyle hevesimi aldıktan sonra, profesyonel anlamda modellik yapmamayı tercih ettim.

Geçmişte büyük şirketlerde Kurumsal İletişim ve Marka yöneticiliği görevlerinde bulundum. Diksiyon, Görgü Kuralları ve Fotoğrafçılık da dahil, Pazarlama, Kişisel Gelişim vs. konularında pek çok eğitim aldım. En son Boğaziçi Üniversitesi’nde Kadın Girişimci Yönetici Sertifika Programını tamamladım.

usengec-sef-hotel-konaklama-deneyim-izlenim

Tüm samimiyetmle, renkli kesitler sunmaya özen gösterdiğim web sitemden bol keyif almanız dileğiyle,

Sevgilerimle 🙂

Dilek Yeğinsü

Üşengeç Şef

Önceki İçerikBursa Kayhan Köftecisi’nin Rumeli Köfteleri
Sonraki İçerikGloria Serenity Resort  – Bir Sevgililer Günü Hikayesi

SİZ DE DÜŞÜNCENİZİ PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz